Enej

Enej

Enej to polsko-ukraiński zespół grający muzykę z pogranicza folku, rocka, ska, punku i szeroko rozumianej alternatywy ukraińskiej.

 

Założyli go w 2002 roku w Olsztynie bracia Piotr i Paweł Sołoduchowie oraz ich przyjaciel Łukasza Kojrysa, który objął funkcję menadżera zespołu. Zespół Enej, ze względu na pochodzenie części składu zespołu, czerpie inspiracje z kultury ukraińskiej. Nazwa grupy pochodzi od imienia Eneja – głównego bohatera Eneidy Iwana Kotlarewskiego, wesołego kozaka podróżującego po świecie, którego losy są podobne do losów Eneasza ukraińskiej trawestacji utworu Wergiliusza.

Enej koncert online 

Zapraszamy do wysłuchania utworu Ostatni raz zespołu Enej, który wykonali w 2020 roku. Stream poniżej. 

 

Rozwój kariery zespołu Enej

Rozwój kariery zespołu przypada na 2005 rok. Od tego czasu rozpoczęli intensywnie pracować nad stylistyką, czemu służyło poszukiwanie nowych instrumentów i nowego brzmienia.

 

W 2006 Enej z powodzeniem wziął udział w konkursie festiwalu Union of Rock Węgorzewo 2006. Występ został zauważony i doceniony przez dziennikarzy, którzy swoje uznanie wyrazili nagrodą przyznaną dla olsztyńskiej formacji. W tym samym roku zespół dwa razy zdobył nagrodę publiczności na festiwalu Fiesta Borealis w Oleckuoraz na festiwalu Kierunek Olsztyn. Koncerty Enej są bardzo popularne wśród polskiej publiczności, która z niecierpliwością czeka na kolejny występ muzyków.

Obecny skład zespołu Enej tworzą

 • Piotr „Lolek” Sołoducha – śpiew, akordeon

 • Mirosław „Mynio” Ortyński – gitara basowa, śpiew

 • Paweł „Bolek” Sołoducha – instrumenty perkusyjne

 • Jakub „Czaplay” Czaplejewicz – puzon

 • Łukasz „Długi” Przyborowski – trąbka

 • Damian „Pinki” Pińkowski – saksofon, klarnet

 • Kornel Kondrak – perkusja

 • Piotr „Panzer” Pankowski – gitara elektryczna akustyczna

 

Enej - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Enej wystąpi w: Bydgoszczy
 • Enej jest polsko-ukraińskim zespołem muzycznym, który tworzy muzykę alternatywną. Został założony w 2002 roku, w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz Łukasza Kojrysa, który jest menadżerem zespołu. Poza osobami wymienionymi powyżej członkami zespołu Enej są: Mirosław Ortyński, Piotr Pankowski, Jakub Czaplejewicz, Łukasz Przyborowski, Damian Pińkowski, oraz Kornel Kondrak.
 • Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera poematu Iwana Kotlarewskiego "Eneida", Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Zespół fascynował się kulturą ukraińska, gdyż część jego członków ma ukraińskie korzenie.
 • Pierwszy album, wydany przez zespół Enej, nazywa się nazwę "Ulice". Został wydany 17.11.2008 przez wytwórnię płytową "Czemu nie Records". Zawiera 15 premierowych piosenek, w tym jeden utwór bonusowy "Kortawiada" - który stał się hymnem olsztyńskich juwenaliów. Album znalazł się na 21 miejscu oficjalnej listy sprzedaży detalicznej (OLiS). Płyta była promowana utworem "Ulice" oraz "Komu".
 • W 2011 zespół Enej brał udział w programie Must be the Music. Tylko muzyka, gdzie dostał się do finału, w którym zajął pierwsze miejsce, pokonując Conrada Yaneza oraz Tomasza Dolskiego. Zaprezentowali tam utwór "Radio Hello", który zyskał ogromną popularność w polskich, oraz ukraińskich rozgłośniach radiowych. Zajął pierwsze miejsce w plebiscycie RMF FM, w kategorii Przebój Lata 2011 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Enej
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Enej BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Bydgoszcz
sprawdzanie dostępności
od 100 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/