Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Snoop Dogg

Snoop Dogg

Snoop DoggSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
52 lata
data urodzenia:
20.10.1971
miejsce urodzenia:
Long Beach, USA
dyscyplina:
raper, aktor, piosenkarz, producent muzyczny, producent wykonawczy
social media:

Opis

Snoop Dogg czyli Calvin Cordozar Broadus Jr. to amerykański raper, aktor i producent muzyczny. Urodził się w 1971 roku w kalifornijskim Long Beach.

Rozwój kariery muzycznej Snoop Dogga

Snoop Dogg razem z kuzynem Nate Doggiem oraz przyjacielem Warrenem G zaczął rapować i nagrywać pierwsze utwory. W końcu któryś z nich trafił do Dr. Dre, który pomógł mu w rozwoju kariery. Debiutancki album, na którym artysta nosił pseudonim Snoop Doggy Dogg - „Doggystyle” ukazał się w 1993 roku. Do dziś pokrył się 7-krotną platyną w Stanach Zjednoczonych, a także platyną w Wielkiej Brytanii i Kanadzie oraz złotem we Francji. Trafił także na pierwsze miejsce listy najpopularniejszych albumów w Stanach Zjednoczonych - Billboard 200. Miejsce to osiągnął także wydany trzy później „Tha Doggfather”.

 

Trzecia płyta - „Da Game Is to Be Sold, Not to Be Told” z 1998 roku sygnowana była już pseudonimem Snoop Dogg. W Stanach sprzedała się w ponad 4 milionach egzemplarzy. Cztery kolejne płyty rapera pokryły się platyną w Stanach oraz złotem i platyną w kilku innych krajach. W 2010 roku Snoop Dogg współpracował z Katy Perry w światowym hicie „California Gurls”.

 

Zainspirowany podróżą na Jamajkę, w 2013 roku wydał album reggae pod tytułem „Reincarnated”. Jego głównymi producentami była grupa Major Lazer. Gościnnie na krążku wystąpili między innymi Busta Rhymes, Akon, Chris Brown, Miley Cyrus, Rita Ora czy Drake. Wydany w 2018 roku album „Bible of Love” utrzymany jest w gatunku gospel. Najnowszy, 17 album rapera pod tytułem „I Wanna Thank Me” ukazał się w 2019 roku.

 

Snoop Dogg od czasu do czasu pojawia się także w filmach, w których zazwyczaj gra samego siebie. W 2019 roku ukaże się kolejna produkcja z jego udziałem - „The Beach Bum”, w której wystąpi u boku Matthew McConaugheya i Zaca Efrona. Snoop Dogg był nominowany do nagrody Grammy kilkanaście razy, ale nigdy nie otrzymał statuetki. Ma za to na koncie między innymi dwie MTV Video Music Awards oraz trzy prestiżowe Billboard Music Award.

 

W 2015 roku Snoop Dogg został zaproszony przez polskiego rapera Gorzkiego do wzięcia udziału w nagraniu piosenki fundacji Pomaganie jest trendy pod tytułem „HIT Rappers”. Udział wzięli także Kurtis Blow, Curtis Young (syn Dr. Dre), PMD, Rakaa (Dilated Peoples), Prodigal Sunn, Kokane, Konieczny, Medusa, Young Nate Dogg oraz śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska-Whiskerd

Koncerty Snoop Dogga

Snoop Dogg w Polsce wystąpił podczas Orange Warsaw Festival 2014. Koncerty Snoop Dogga to za każdym razem wiele pozytywnej energii, którą artysta przekazuje swojej publiczności ze sceny. Artysta znany jest na całym świecie, a fani jego twórczości z niecierpliwością wyczekują kolejnych wydarzeń z jego udziałem.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, domena publiczna

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też