Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Dorota Krempa

Dorota Krempa

Dorota KrempaOpisWydarzeniaDorota Krempa - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Dorota Krempa to młoda aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa pochodząca z Mielca na Podkarpaciu. W 2009 roku debiutowała spektaklem „Siedem obrazów Don Kichota” w reż. Janusza Pokrywki w Teatrze Maska w Rzeszowie oraz sztuką „Mała syrenka-wesele” w reż. Agaty Dyczko. Dziś można ją zobaczyć między innymi w popularnych serialach telewizyjnych: “Na Wspólnej”, “M jak Miłość” czy “Komisarz Alex” oraz w spektaklu “Imię” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza.

Dorota Krempa i rozwój kariery aktorskiej

W roku 2018 Dorota Kempa otrzymała wyróżnienie w konkursie aktorów i aktorek na interpretację monologów szekspirowskich Heleny Modrzejewskiej, organizowanym przez Teatr Polski w Poznaniu, za monolog Julii z dramatu “Romeo i Julia” (tłum. S. Barańczak). Występowała w Amsterdamie, Brnie i Sibiu na międzynarodowych festiwalach. Do jej talentów należą także: malarstwo, taniec i śpiew.

 

Dorota Krempa pierwsze aktorskie kroki stawiała w Kariera w 2009 roku w spektaklu „Siedem obrazów Don Kichota” w reż. Janusza Pokrywki w Teatrze Maska w Rzeszowie oraz w sztuce „Mała syrenka-wesele” w reż. Agaty Dyczko. W latach 2012 - 2016 studiowała aktorstwo na Wydziale Aktorskim Państwowej Akademii Teatralnej w Warszawie. Od tamtej pory zagrała w wielu spektaklach teatralnych, m.in. “Sześć portretów z mewą w tle” w reżyserii Andrzeja Domalika, “Bój to nasz przedostatni” czy spektakle w Teatrze 6.piętro - “Wujaszek Wania” i “Ożenek. Grała też w Teatrze Telewizji, w “Białym dmuchawcu” w reżyserii Agaty Dyczko.

 

Aktorkę można też zobaczyć w popularnych serialach polskich, takich jak “Ojciec Mateusz”, “Barwy szczęścia”, “Na wspólnej”, “Dziewczyny ze Lwowa”, “Komisarz Alex”, “M jak miłość” czy “Szadź”. Ma też role w filmach, m.in. w “Pokoju 203”, “Szkole uwodzenia Czesława M.” z Czesławem Mozilem i komedii krótkometrażowej “Klify namiętności”.

 

 

 

Wydarzenia

Dorota Krempa - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Dorota Krempa?

Miejscowości, w których Dorota Krempa wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Gdańsk, Kraków.

W jakich spektaklach brała udział Dorota Krempa?
Dorota Krempa grała w wielu spektaklach, w tym: “Siedem obrazów Don Kichota”, “Poza rzeczywistością”, “Sześć portretów z mewą w tle”, “Wujaszek Wania”, “Ożenek”, “Mała Syrenka - Wesele”, “Tajemnica Beletrysty”, “Bój to nasz przedostatni”, “Biały dmuchawiec”, a ostatnio można ją oglądać w sztuce “Imię” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza.
Kiedy zaczęła się kariera Doroty Krempy?
Kariera Doroty Krempy zaczęła się w 2009 roku spektaklem „Siedem obrazów Don Kichota” w reż. Janusza Pokrywki w Teatrze Maska w Rzeszowie oraz sztuką „Mała syrenka-wesele” w reż. Agaty Dyczko. Miała wtedy 17 lat.

Fani lubią też

Zobacz też