Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Magdalena Boczarska

Magdalena Boczarska

Magdalena BoczarskaSzczegółyOpisWydarzeniaMagdalena Boczarska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
45 lat
data urodzenia:
12.12.1978
miejsce urodzenia:
Kraków
dyscyplina:
aktorka filmowa, serialowa, teatralna
social media:

Opis

Magdalena Boczarska jest a aktorką teatralną i filmową. W 2001 r, ukończyła PWST w Krakowie. W latach 2003-2008 była częścią zespołu Teatru Narodowego w Warszawie.

Rozwój kariery teatralnej Magdaleny Boczarskiej

Magdalena Boczarska występowała również na wielu scenach zarówno w Polsce, jak i za granicą (m.in. w berlińskim Deutsches Theater, Theatro Tatro Nitra). Zagrała wiele nagradzanych ról w repertuarze zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym. Za rolę tytułowej Różyczki w filmie J. Kidawy - Błońskiego otrzymała szereg nagród dla najlepszej aktorki m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2010), Goa International Film Festival of India (2010), San Francisco International Film Festival TIBURON (2011), Santo Domingo Muestra Film Festival (2012). Nieprzerwanie gra wiele znaczących ról w produkcjach teatralnych i filmowych. Między innymi w spektaklach Boeing, boeing w reż. Gabriela Gietzky’ego czy Pozytywni w reż. Krzysztofa Czeczota. 


Występuje także w wielu sztukach Teatru IMKA, choćby w Dzienniki Gombrowicza czy Opisie Obyczajów (oba w reż. Mikołaja Grabowskiego) czy w Teatrze Polonia - Medea w reż. Doroty Kędzierzawskiej. Szerokiej publiczności telewizyjnej znana jest ze swoich ról w popularnych serialach m.in.  Lekarze, Czas honoru , Pakt czy Druga szansa. Do jej kreacji aktorskich, poza Różyczką, należą rolę m.in. w filmie Bejbi blues Kasi Rosłaniec, a także w cieszących się wielką popularnością komediach duetu Konecki i Saramonowicz: Testosteron, Lejdis, Idealny facet dla mojej dziewczyny oraz Jak się pozbyć cellulitu? w reż. Andrzeja Saramonowicza. Za kreację Janiny w filmie W ukryciu Jana Kidawy-Błońskiego, otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Goa International Film Festival of India (2013), zostając tym samym pierwszą aktorką w historii, która zdobyła tę nagrodę dwukrotnie.

 

Obecnie na ekranach kin można oglądać film Sztuka Kochania – Historia Michaliny Wisłockiej, w którym Magdalena wciela się w tytułową rolę najsłynniejszej polskiej seksuolożki i rewolucjonistki seksualnej.  We wrześniu na ekrany niemieckich kin wchodzi superprodukcja Unter deutschen Betten.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Magdalena Boczarska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Magdalena Boczarska?

Miejscowości, w których Magdalena Boczarska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też