Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

SawDust

SawDustOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Muzykę można określić jako potężną siłę, która potrafi łączyć ludzi i sprawiać, że nie istnieją rzeczy niemożliwe. Tak było między innymi z zespołem SawDust, którego członków połączyła wspólna pasja do tworzenia muzyki i to pomimo dużych odległości dzielących ich w rzeczywistości. Efekty ich współpracy można sprawdzić, słuchając utworów zespołu: "FIRST", "Unsorted" oraz "Digger". Najlepiej to zrobić na żywo, a taka okazja nadarzy 20 sierpnia, gdy zespół wystąpi na  MOTO ROCK Festiwal w Żywcu.

Podstawowe informacje o zespole SawDust

Skład SawDust to Patryk Słotwiński (jest wokalem grupy), Mateusz Stolarski (jest w zespole basistą), Dominik Hulbój (gra w zespole na perkusji), Paweł Kosiorowski (gra w grupie na gitarze) i Tomasz Kłusak (również gra w zespole na gitarze). Choć poszczególnych członków zespołu dzielą w rzeczywistości setki kilometrów, pasja do muzyki sprawiła, że zdecydowali się stworzyć grupę muzyczną, która będzie mogła robić to, co kocha. 

 

SawDust grają muzykę, będąca połączeniem grunge’u oraz metalu, czerpiąc przy okazji inspiracje od legendarnych, rockowych zespołów. Ich muzykę można określić jako tajemniczą, energiczną, ciężką, posiadającą ciekawe riffy i charyzmatyczny wokal oraz graną z groovem. SawDust swoje piosenki nagrywa w języku angielskim. 

Historia zespołu SawDust

Historia zespołu SawDust sięga jeszcze 2015 roku. To mniej więcej wtedy Mateusz Stolarski, który jest basistą w zespole, wpadł na pomysł, aby założyć SawDust. Kompletowanie zespołu zajęło jednak trochę czasu i dopiero pod koniec 2020 roku, gdy do grupy dołączył Patryk Słotwiński, skład był finalnie kompletny. 7 marca 2021 roku zespół zaprezentował swój pierwszy utwór „FIRST” w pełnym składzie. Podobnie jak kolejne single, został on zarejestrowany w Sound Stone Studio. Utwór spotkał się z pozytywnymi ocenami ze strony słuchaczy, którzy chwalili go za grung’owe brzmienia. 

 

Drugi singiel pt: "Unsorted" miał swoją premierę 15 sierpnia 2021 roku. Miesiąc później, a dokładnie 28 września 2021 roku światło ujrzał trzeci i jak na razie ostatni singiel zespołu zatytułowany "Digger". Podobnie jak poprzednie utwory został ciepło przyjęty przez fanów zespołu. 

Dorobek muzyczny i osiągnięcia zespołu SawDust

Dorobek muzyczny zespołu SawDust jak na razie nie należy do najbogatszych. Zespół do tej pory wydał bowiem jedynie trzy następujące single:

  • "FIRST" (7 marca 2021) – za muzykę do utworu odpowiedzialni są: Mateusz Stolarski, Dominik Hulbój, Paweł Kosiorowski i Tomasz Kłusak. Słowa do singla stworzył Patryk Słotwiński, a mixem / masteringiem zajął się Paweł Kurowski. Z kolei za montaż utworu odpowiedzialny jest Mateusz Stolarski, zdjęcia wykonał Patryk Słotwiński, a scenariuszem i reżyserią zajął się cały zespół SawDust.
  • "Unsorted" (15 sierpnia 2021) - muzykę do singla skomponowali: Mateusz Stolarski, Dominik Hulbój, Paweł Kosiorowski i Tomasz Kłusak. Słowa do utworu napisał natomiast ponownie Patryk Słotwiński, a mixem/masteringiem zajął się Paweł Kurowski. Montaż i zdjęcia wykonał Mateusz Stolarski. To samo dotyczy scenariusza i reżyserii singla. Natomiast za kaligrafię w utworze odpowiedzialna jest Liliana Sordyl.
  • "Digger" (28 września 2021) – w przypadku tego utworu muzykę do niego skomponował Mateusz Stolarki. Patryk Słotwiński po raz kolejny napisał słowa do piosenki, natomiast Paweł Kurowski ponownie zajął się mixem/masteringiem singla.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi SawDust: South Machine, Centrum Band, Chemia, Illusion, Rock n Roll Rebels, Proletaryat, Proceder, Basement, Motorbrothers, Łydka Grubasa, Nocny Kochanek,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak się nazywa najnowsza płyta zespołu?
Zespół SawDust nie wydał jeszcze do tej pory swojej płyty. Natomiast jest ona w jego planach.
Gdzie w najbliższym czasie wystąpi zespół SawDust?
Zespół SawDust planuje wystąpić na Moto Rock festiwalu organizowanym w dniach 19-20 sierpnia w Amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu.
Z kim współpracuje zespół SawDust?
Zespół SawDust często współpracuje z Pawłem Kurowskim, który odpowiedzialny był za mix i mastering we wszystkich trzech singlach zespołu.
Ilu członków liczy zespół SawDust?
Zespół SawDust liczy w sumie 5 członków. W skład zespołu wchodzą: Patryk Słotwiński (wokal), Mateusz Stolarski (bas), Dominik Hulbój (perkusja), Paweł Kosiorowski (gitara) i Tomasz Kłusak (gitara).
Z jakiej piosenki najbardziej znany jest zespół SawDust?
Zespół SawDust przede wszystkim znany jest ze swojego debiutanckiego singla “FIRST”. Na platformie Youtube utwór zgromadził do tej pory prawie 9 tys. wyświetleń.

Fani lubią też

Zobacz też