Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Rock n Roll Rebels

Rock n Roll Rebels

Rock n Roll RebelsOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Rock n Roll Rebels to polski zespół muzyczny, który jak sama nazwa wskazuje, gra rock'n'rolla. Choć w momencie powstania ich założeniem było granie tribute'ów tego rodzaju muzyki, ale w mocniejszym wydaniu, ostatecznie artyści zaczęli tworzyć własną muzykę. Okazało się to doskonałym posunięciem, ponieważ obecnie wokół grupy zgromadzony jest wprawdzie nieliczny, ale oddany fan club.

Historia Rock n Roll Rebels

Zespół Rock n Roll Rebels powstał w 2017 roku w Sosnowcu. Skład zespołu nie jest dziełem przypadku, ponieważ członkowie grupy znali się już wcześniej. Razem zagrali kilka koncertów, zanim postanowili zawiązać formację, o której właśnie mowa. Aktualnie Rock n Roll Rebels tworzy trzech artystów o enigmatycznie brzmiących pseudonimach. Są to:

 • Zbychu, czyli wokalista i basista zespołu;
 • Yogi, czyli wokalista i gitarzysta zespołu;
 • Burek, czyli perkusista zespołu.

Członkowie Rock n Roll Rebels w wywiadach przyznają, że są wdzięczni swoim rodzicom za ukształtowanie w nich miłości do tego gatunku muzycznego. Rock'n'roll powstawał, kiedy mieli oni po kilka lat. Wówczas opiekunowie artystów puszczali im pierwsze dźwięki, które ich poruszyły, zostały z nimi na całe życie i zaowocowały stworzeniem zespołu.

 

Aktualnie twórczości Rock n Roll Rebels możemy słuchać na koncertach, festiwalach oraz na kanale YouTube grupy. Choć subskrybuje go zaledwie niecałe 200 osób, po ilości wyświetleń pod ich utworami można jasno wywnioskować, że są one dobrze odbierane przez publikę. Najchętniej słuchana piosenka, którą jest "Stand By Me" w przyśpieszonym wydaniu, ma aż ponad 13 tysięcy odtworzeń. Poczynania Rock n Roll Rebels można także śledzić na Facebooku. Grupa prowadzi swój fanpage, gdzie informuje o koncertach oraz relacjonuje występy. Wokół niego zebrało się ponad tysiąc fanów.

Rock n Roll Rebels - dorobek muzyczny

Rock n Roll Rebels ma na swoim koncie trzy albumy muzyczne. Pierwszy z nich nosi taki sam tytuł jak nazwa bandu, czyli "Rock n Roll Rebels" i powstał w 2017 roku. Kolejny ujrzał światło dzienne już dwa lata później. Mowa o "Vol. 2 - Precursors". Warto podkreślić, że nie składa się ona z autorskich piosenek zespołu, a ciekawych aranżacji największych muzycznych hitów rock'n'rolla, takich od takich muzyków jak Ritchie Valens, Johnny Cash czy Chuck Berry.

 

Prawdziwy przełom nastąpił dopiero w 2020 roku. To właśnie wtedy zostaliśmy zamknięci w domach, a zespół Rock n Roll Rebels stwierdził, że nagra krążek ze swoimi autorskimi utworami. Jego premiera miała miejsce 1 lipca 2021 roku, a płyta została zatytułowana "Road To Hell". Znalazło się na niej 10 piosenek i są to:

 • "I Need You";
 • "Home";
 • "Dont Tell Us How To Live";
 • "Our Time Hasnt Come";
 • "Get Out of My Head";
 • "In the Night";
 • "Head Teller Sue";
 • "Road to Hell";
 • "Nothing Will Change";
 • "Someday We Will Meet Again".

Występy i koncerty Rock n Roll Rebels

Rock n Roll Rebels występują zarówno na koncertach solowych, jak i biorą udział w festiwalach. Dzięki graniu skocznej muzyki rock'n'roll w energetycznym wydaniu, publiczność bawi się doskonale, kiedy band znajduje się na scenie. Nie dziwi więc fakt, że wciąż są zapraszani na kolejne eventy pomimo stosunkowo niewielkiej popularności. Do tej pory mogliśmy zobaczyć Rock n Roll Rebels m.in. na Havranfest 6 w Czechach, na VII Zlocie u Wikinga w województwie kujawskopomorskim, na wydarzeniu Motoserce w Sosnowcu czy na XV Zlocie Motocyklowym MKM JUNAK.

Z kim współpracuje Rock n Roll Rebels?

Wszystko wskazuje więc na to, że muzycy tworzą samodzielnie tylko w ramach swojego bandu, co swoją drogą wychodzi im kapitalnie. Choć ewentualne kolaboracje mogłyby przyspieszyć wzrost ich rozpoznawalności, to najwidoczniej nie czują takiej potrzeby.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Rock n Roll Rebels: South Machine, Centrum Band, Chemia, Illusion, SawDust, Proletaryat, Proceder, Basement, Motorbrothers, Łydka Grubasa, Nocny Kochanek,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Rock n Roll Rebels?
W skład zespołu Rock n Roll Rebels wchodzi trzech artystów. Są to osoby skrywające się pod następującymi pseudonimami: Zbychu, czyli wokalista i basista, Yogi, czyli wokalista i gitarzysta oraz Burek, czyli perkusista.
Skąd pochodzi zespół Rock n Roll Rebels?
Zespół Rock n Roll Rebels pochodzi z Sosnowca, czyli miasta położonego w województwie śląskim.
Ile lat ma zespół Rock n Roll Rebels?
Zespół Basement powstał w 2017 roku, a więc w 2022 roku będzie obchodzić 5. rocznicę powstania.
Jak nazywa się najnowsza płyta zespołu Rock n Roll Rebels?
Najnowsza płyta zespołu Rock n Roll Rebels nosi tytuł "Road to Hell" i powstała w 2021 roku.
Gdzie będzie można zobaczyć Rock n Roll Rebels w 2022 roku?
Rock n Roll Rebels zapowiedział swój udział w tegorocznej edycji MOTO ROCK Festiwal, który odbędzie się w Żywcu w dniach 19-20 sierpnia 2022 roku.

Fani lubią też

Zobacz też