Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Motorbrothers

Motorbrothers

MotorbrothersOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Motorbrothers to polski zespół grający heavy metal, który potrafi rozbujać publiczność. Choć nie ma na swoim koncie ani jednego albumu, ani utworu, to gra koncerty, a także jest zapraszany na festiwale muzyczne. Dzieje się tak, ponieważ jego obecności towarzyszy niesamowita energia, która jest nie do podrobienia.

Historia Motorbrothers

Trudno umiejscowić na osi czasu moment, w którym powstał zespół Motorbrothers. W Internecie znajduje się o nim niewiele informacji. To, co jednak wiemy z pewnością, to data powstania fanpage'a formacji na Facebooku. Miało to miejsce w styczniu 2022 roku, a więc można przypuszczać, że sam band nie jest wiele starszy. Motorbrothers na Facebooku dzieli się relacjami z koncertów, dodaje informacje dotyczące przyszłych występów oraz chwali się swoimi nagraniami. Do tej pory fanpage zespołu zgromadził nieco ponad 150 fanów.

 

Jak wynika z jednego z postów na fanpage'u Motorbrothers, zespół jest złożony z braci, kolegów i przyjaciół. Połączyła ich wspólna fascynacja muzyką Motorhead, czyli pochodzącej z Wielkiej Brytanii legendarnej formacji, która grała heavy metal.

 

Wszystko zaczęło się od słuchania muzyki. Potem artyści zaczęli się wymieniać płytami, aż do momentu, w którym doszło do spontanicznego spotkania na sali prób. Członkowie Motorbrothers przebywali tam, ponieważ już wcześniej występowali na scenie z innymi zespołami. Zdecydowali się wówczas na zagranie kilku utworów Motorhead. Okazało się, że nie tylko oni czerpią niezwykłą przyjemność ze wspólnego koncertowania, ale także zadowolone były osoby, które ich słuchały. W ten oto sposób powstał zespół Motorbrothers, który możemy teraz podziwiać na scenie.

Obecnie w skład zespołu Motorbrothers wchodzą:

  • Michał Suja Sułkowski - wokalista oraz osoba odpowiedzialna za grę na harmonijce;
  • Michał Bereźnicki - gra w zespole na perkusji;
  • Bolesław Breźnicki - gra w Motorbrothers na gitarze;
  • Roman Bereźnicki oraz Sławek Nykiel, którzy odpowiedzialni są za bass (Roman Bereźnicki występuje zazwyczaj gościnnie).

Motorbrothers - dorobek muzyczny

Motorbrothers nie ma na swoim koncie ani albumu muzycznego, ani żadnego wydanego singla. Jak więc to możliwe, że organizują koncerty oraz są zapraszani na festiwale? Zespół wykonuje piosenki innych znanych formacji heavy metalowych, a przede wszystkim tych od Motorhead, od których wszystko się zaczęło. Robi to na tyle dobrze, że potrafi rozbujać publikę i sprawić, że bawi się ona znakomicie. Nic więc dziwnego, że chętnie przybywa na kolejne występy.

 

Zespołu Motorbrothers można posłuchać nie tylko na koncertach, ale także na YouTube. Choć nie mają kanału dedykowanego formacji, to w sieci dostępnych jest kilka nagrań, które dają przedsmak tego, co można zobaczyć na żywo. Przykładowo nagrania wykonania dwóch utworów zostały umieszczone przez Michała Bereźnickiego. Mowa o piosenkach "Damage Case" oraz "Ace of Spades", które grupa odtworzyła w swoim iście mrocznym stylu. Oczywiście oba kawałki to kompozycje wcześniej wspomnianego Motorhead.

Występy i koncerty Motorbrothers

Do najciekawszych koncertów, jakie dał zespół Motorbrothers, należą te m.in. na II Zlocie Motocyklowym Broken Wings Posmyk 2022, na XV Zlocie Motocyklowym w Prudniku, na Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych w Starej Jedlance, w klubie muzycznym Liverpool we Wrocławiu czy w Przestrzeni Społeczno-Kulturalnej w Opolu.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Motorbrothers: South Machine, Centrum Band, Chemia, Illusion, Rock n Roll Rebels, SawDust, Proletaryat, Proceder, Basement, Łydka Grubasa, Nocny Kochanek,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Motorbrothers?
W skład zespołu Motorbrothers wchodzi pięciu artystów. Są to: Michał Suja Sułkowski - wokalista oraz osoba odpowiedzialna za grę na harmonijce, Michał Bereźnicki - gra w zespole na perkusji, Bolesław Breźnicki - gra na gitarze, a także Roman Bereźnicki oraz Sławek Nykiel, którzy grają na bassie.
Jak powstał zespół Motorbrothers?
Zespół Motorbrothers jest złożony z braci, kolegów i przyjaciół, których połączyła wspólna fascynacja muzyką Motorhead. Postanowili oni założyć band i razem grać energetyczną, mroczną muzykę.
Ile lat ma zespół Motorbrothers?
W Internecie brak jest informacji na temat, kiedy powstał zespół Motorbrothers. Wiemy natomiast, kiedy założono fanpage bandu na Facebooku. Miało to miejsce w styczniu 2022 roku, więc można przypuszczać, że sama formacja jest niewiele starsza.
Jak nazywa się najnowsza płyta zespołu Motorbrothers?
Zespół Motorbrothers nie tylko nie ma żadnej płyty na swoim koncie, ale także nie wydaje albumów. Gra muzykę heavy metalową głównie stworzoną przez brytyjski band Motorhead. Robi to jednak w fenomenalny sposób, który pozwala publice świetnie się bawić.
Gdzie będzie można zobaczyć Motorbrothers w 2022 roku?
Motorbrothers zapowiedział swój udział w tegorocznej edycji MOTO ROCK Festiwal, który odbędzie się w Żywcu w dniach 19-20 sierpnia 2022 roku.

Fani lubią też

Zobacz też