Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa
Home Artysta South Machine

South Machine

South MachineOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Zespół South Machine został założony w 2012 roku. Inicjatorami powstania grupy był gitarzysta oraz basista. W skład zespołu wchodzą: Natalia Bolek (wokal), Marcin Mirowski (gitara), Mirek Nowak (bas),  Mateusz Pieczara (perkusja). Muzycy czerpią inspiracje od takich zespołów, jak: A Perfect Circle, Tool, King Crimson oraz Pantera. Dlatego też nie da się jednoznacznie określić, w jakim gatunku muzycznym obraca się zespół South Machine. Piosenki zespołu zaskakują połączeniem różnych dźwięków, które harmonijnie ze sobą współgrają. Idealnie wyważone proporcje, przeplatający się bas, perkusja i gitara oraz pełne pasji solówki dają porywające efekty muzyczne. 

South Machine - dyskografia

Zespół wydał jedną płytę i występuje na koncertach w różnych miejscach, gdzie można posłuchać ich muzyki. Posiadają także konto na YouTube, gdzie można odsłuchać zaledwie pięciu utworów w tym jednego w dwóch wersjach (z wokalem oraz instrumentalnej). Piosenki, które są dostępne na YouTube to:

 • "Forever",
 • "Crazy World" (w dwóch wersjach),
 • "Prisoner",
 • "Czarne chmury",
 • "W kolorach światła".

Teledysk do utworu "W kolorach światła", który możemy obejrzeć na YouTube to materiał wideo, który został nagrany podczas Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego w Radawie. Nagranie zostało zrealizowane przez "Twoja TV Grupa Medialna Info". Wydarzenie było zorganizowane przez Worrlocks MC Poland.

 

Jedyny specjalnie nagrany teledysk powstał do piosenki "Forever". Został zrealizowany dzięki Pawłowi Kurowskiemu, który zajął się nagraniami oraz montażem.

 

Ich płyta, która nosi tytuł "Lunatyczny sen", zawiera tylko 8 utworów:

 • "Cień",
 • "W kolorach światła",
 • "Botoks",
 • "Because of You",
 • "Lunatyczny sen",
 • "Szemrane słowa",
 • "Moje imię",
 • "Schizofrenik".

South Machine - koncerty

Przez ostanie lata zespół - mimo pandemii - miał okazję dać kilka koncertów. Wystąpili w Rudeboy Club. Na scenie pojawił się także Proletaryat. Podczas październikowego koncertu zbierali oni fundusze na leczenie chorującego na SMA Wiktora. 

 

Wcześniej muzycy grali w Żywcu podczas imprezy motocyklowej Moto Piknik. Na scenie wystąpił wtedy również zespół Nocny Kochanek. South Machine występowało wielokrotnie we wspomnianym wcześniej Rudeboy Club. Zespół będzie można zobaczyć 19 na MOTO ROCK Festiwal w Żywcu.

 

South Machine wystąpił także podczas dni Milówki. Zostali także zaproszeni do udziału w koncercie Andrzej Nowak i Złe Psy. Koncert odbył się z okazji 40 lat spędzonych na scenie przez Andrzeja Nowaka oraz z okazji 20-lecia zespołu Złe Psy. Wydarzenie to miało miejsce podczas dni Żywca. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi South Machine: Centrum Band, Chemia, Illusion, Rock n Roll Rebels, SawDust, Proletaryat, Proceder, Basement, Motorbrothers, Łydka Grubasa, Nocny Kochanek,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy skład zespołu był zawsze taki sam?
Nie, obecny skład różni się od pierwszego. Choć gitarzysta i basista zespołu są od samego początku i nie zamierzają odchodzić, perkusiści zmieniali się przez lata. Również wokalistka - Natalia Bolek - nie jest w zespole od początku istnienia grupy. Musiała ona szybko opanować dotychczasowe utwory. Udało jej się to i teraz bierze także udział w tworzeniu nowych piosenek. Dzisiejszy skład zespołu jest taki sam od października 2019 roku.
Czy zespół bierze udział w akcjach charytatywnych?
Tak. South Machine daje charytatywne koncerty i bierze udział w różnych zbiórkach dla potrzebujących, przeważnie dzieci. Swoje dokonania pokazują na oficjalnym profilu na Facebook'u. W kwietniu 2022 roku zagrali koncert charytatywny dla małego Wiktora. Podczas imprezy udało im się uzbierać prawie 28 tysięcy złotych na pomoc dziecku. Chłopiec choruje na SMA.
Czy South Machine sam publikuje na Facebook'u?
Tak, artyści sami wrzucają posty na Facebook'a. Piszą w nich o zbliżających się koncertach, poprzednich wydarzeniach, a także akcjach charytatywnych, w których biorą udział oraz o efektach ich działań w tym kierunku. Wrzucają także zdjęcia z prób oraz koncertów.
Czy zespół wydał jakąś płytę?
Choć 7 grudnia 2019 roku zespół poinformował na swoim Facebook'u, że nagrali już ścieżkę muzyczną (saksofon) na płytę, nie pojawiła się ona zbyt szybko. 22 lutego 2020 roku podali informacje oraz opublikowali pierwszy utwór zapowiadający nowy materiał. 14 listopada 2021 roku pokazali okładkę nadchodzącej płyty. Jest nią obraz olejny autorstwa Maćka Żukowskiego. 13 grudnia 2021 roku - czyli dwa lata po informacji o nagrywaniu płyty - muzycy wypuścili do sprzedaży swój pierwszy album.
Gdzie zagra South Machine w najbliższym czasie?
Najbliższy koncert planowany jest na 19 sierpnia 2022 roku. Odbędzie się w ramach Moto Rock Festiwal, czyli dwudniowego (19-20 sierpnia 2022 roku) wydarzenia pełnego ciężkiej muzyki. Na scenie pojawią się także m.in.: Nocny Kochanek, Proletaryat, Centrum, Saw Dust, Łydka Grubasa. Koncert odbędzie się w żywcu. Impreza jest wspierana m.in. przez AntyRadio oraz miasto Żywiec. Wydarzenie powraca po 8 latach przerwy.

Fani lubią też

Zobacz też