Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Charlotte Gainsbourg

Charlotte Gainsbourg

Charlotte GainsbourgSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
52 lata
data urodzenia:
21.07.1971
miejsce urodzenia:
Londyn, Wielka Brytania
dyscyplina:
Aktorka filmowa i piosenkarka pop
social media:

Opis

Charlotte Gainsbourg to francusko-brytyjska piosenkarka i aktorka. Znana jest z ról m.in. w filmach Larsa von Triera: "Antychryście", "Melancholii" czy skandalizującej "Nimfomance". Gainsbourg muzycznie debiutowała w wieku 12 lat kontrowersyjną piosenką „Lemon Incest, którą wykonała razem ze swoim ojcem, francuskim piosenkarzem i reżyserem Sergem Gainsbourgem. Swoją pierwszą płytę nagrała również z ojcem, 3 lata później. Kolejne płyty zaczęła wydawać dopiero po 20 latach (5:55, IRM, Stage Whisper, Rest).

Filmografia artystki jest długa i imponująca – wystąpiła w około 50 filmach, w 2009 roku zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Charlotte jest artystką wszechstronną i bezkompromisową. Nie boi się wyzwań. Na scenie prezentuje się oryginalnie – często jest prawie niewidoczna – siedzi przy klawiaturze odwrócona od widowni lub po prostu stoi ściskając w dłoniach mikrofon. Jednak na koncertach Gainsbourg nie liczy się show, a po prostu dobra muzyka i doskonałe teksty.

 Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też