Ferg

Ferg

Pod pseudonimem A$AP Ferg kryje się Darold Durard Brown Ferguson Junior. Urodził się on w 1988 roku w jednej z dzielnic Nowego Jorku - Harlemie. Urodziny obchodzi 20 października. Prowadzi karierę solową jako Ferg. Jest także członkiem grupy hip-hopowej A$AP Mob. Podpisał kontrakt płytowy z Polo Grounds oraz RCA. Wytwórnie te pozwoliły mu rozwinąć projekt A$AP Worldwide. 

A$AP Ferg - dokonania

Ferg wydał swój debiutancki album 20 sierpnia 2013 roku. Zatytułował go "Trap Lord". Trzy lata później - 22 kwietnia 2016 roku - wypuścił drugi album zatytułowany "Always Strive and Prosper". Raper znany jest także z miksów. Jeden z nich wydany został 18 sierpnia 2017 roku - "Still Striving". Wypuszczenie płyty poprzedził singlem "Plain Jane", w którym gościnnie wystąpiła Nicki Minaj. Dwa następne miksy wyszły w latach 2019 i 2020. Zatytułowane kolejno "Floor Seats" i "Froor Seats II". Na drugiej płycie znów pojawił się singiel z gościnnym występem Nicki Minaj oraz MadeinTYO - "Move Ya Hips"

 

W 2021 roku Ferg podpisał kontrakt o współzarządzaniu Roc Nation. Jest on także założycielem marki modowej "Traplord", która nosi nazwę po jego debiutanckim albumie. Marka skupia się na modzie ulicznej.

Wczesne lata życia Ferga

Darold Ferguson Junior urodził się w 1988 roku. Wychowywał się w Hamilton Heights. Jego ojciec - także Darold Ferguson - był właścicielem niewielkiego butiku w Harlemie. Zajmował się nadrukami na koszulkach. Umieszczał na nich m.in. logotypy wytwórni płytowych. Ferg, chcąc pójść w ślady ojca, myślał o własnej marce odzieżowej. Po śmierci ojca, Darold Ferguson Junior jako młody chłopak uruchomił linię ubrań oraz biżuterii. Uczęszczał także do szkoły artystycznej. W 2015 roku Ferg wypuścił na rynek "Devoni Clothing", czyli kolekcję wysokiej klasy pasków. Korzystali z nich m.in. Chris Brown, Diggy Simmons oraz Swizz Beatz. 

A$AP Ferg - kariera

W latach 2009-2012 Ferg zajmował się głównie projektem A$AP Mob. Rok 2009 stał dla niego pod znakiem agresywnego, trapowego rapu. Udzielał licznych wywiadów, podczas których mówił o tym, jak przeszedł długą drogę od tworzenia ubrań do kariery muzycznej. Twierdzi, że jest zaradny i zawsze daje z siebie 100%, nieważne, nad czym aktualnie pracuje. Lubi ciągłe doskonalenie. Sam nazywa siebie Trap Lord

 

Przyjaciele z liceum rapera są współodpowiedzialni za jego karierę. To oni mówili o tym, że świetnie mu idzie i zachęcali do rapowana. A$AP Rocky - jego kolega - przyznał, że przyjaciel ma talent. Razem współpracowali przy tworzeniu różnych utworów, takich jak: "Ghetto Symphony", "Get High" czy "Kissin' Pink". Utwór "Ghetto Symphony" pochodzi z debiutanckiego albumu Rocky'ego. Znalazł się on na szczytach list przebojów. 

 

Debiutancki singiel Ferga - "Work" - pojawił się na miksie A$AP Mob. Został wydany w 2012 roku, a teledysk do niego został odtworzony ponad 11 milionów razy. Magazyn "Complex" uznał go za jedną z najlepszych piosenek 2012 roku. 

W 2013 Ferg ogłosił, że jego pierwszy album będzie nosił tytuł "Trap Lord". Chciał, by ludzie zobaczyli w nim dobro i zło. Artysta odpowiada o tym, co złego go w życiu spotkało. Doświadczył nienawiści, depresji... a później nauczył się żyć niezależnie. W tym samym roku podpisał kontrakt z PCA Records oraz Polo Grounds. Album zdobył 9 miejsce na liście Billboard 200. Sprzedał się w 46 tysiącach egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych. W 2013 wygrał nagrodę BET Hip Hop, której nie odebrał osobiście. Nie pojawił się na rozdaniu, bo nie wierzył w to, że może odnieść zwycięstwo. 

 

2015 rok upłyną artyście na tworzeniu muzyki. Wydał singiel "Dope Walk" oraz cały miks "Ferg Forever". W teledysku do singla zatańczył taniec, który stał się wiralowy. Zatańczyli go m.in. Cara Delevingne, Kaye West, Russell Simmons, Justin Bieber, Rihanna czy Beyonce. Ferg mówi, że tym tańcem chciał dać dzieciakom trochę zabawy. 

 

O kolejnym albumie "Always Strive and Prosper" artysta mówił, że to jego najlepsze dzieło. Po jej wydaniu ruszył on w trasę z Playboi Cartim.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Ferg: Key Glock, Young Multi, Lucki, Maxo Kream, Unotheactivist, Rusina, Malik Montana, White Widow, City Morgue, Jack Harlow, Fivio Foreign, Vkie, Dababy, Gugu Gang,

 

Ferg - Często zadawane pytania

  • Tak, wystąpił w reklamie "Tiffany's" z Elle Fanning oraz w reklamie Adidas World Cup "Creativity is the Answer".
  • Nie jest to potwierdzone, ale najprawdopodobniej muzyk odszedł z grupy. Nazwa jego konta na YouTube została zmieniona na Ferg, ale nie jest to oficjalny komunikat.
  • Jest on ciemnoskórym, krótko ostrzyżonym mężczyzną.
  • Tak. Ferg ma na swoim koncie 5 występów w filmach i serialach. Udzielił głosu w "Animals" oraz zagrał TIny w "Goldie". Wystąpił także trzykroknie grając samego siebie w takich produkcjach, jak: "Sugar", "Nailed It!", "The Eric Andre Show".
  • Zdobył nagrodę BET Hip Hop Awards w 2013 roku w kategorii "Rockie of the Year". Dostał także nominację w kategorii "Video Director of The Year".
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ferg
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/