Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival

Lucki

LuckiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Artysta o pseudonimie Lucki, znany również jako Lucki Eck$ i Luc to urodzony 30 maja 1996 roku Lucki Camel Jr. Amerykanin pochodzący z Chicago w stanie Illinois znany jest ze swojej twórczości na scenie hip-hopowej, przede wszystkim w gatunku zwanym drillem. To także uznany producent muzyczny. Artysta współpracuje ze znanymi twórcami oraz uznanymi nazwiskami amerykańskiej branży muzycznej. Lucki zwrócił uwagę środowiska muzycznego w 2013 roku, gdy jego debiutancki projekt Alternative Trap został wyróżniony w środowisku hip-hopowym. 

Lucki - początki kariery 

Artysta dorastał w West Side w Chicago. Jak sam przyznaje, duży wpływ na jego twórczość wywarły autorytety muzyczne takie jak Lil Wayne, Prince i The Notorious B.I.G. Jako swoje inspiracje podaje również twórczość Chief Keef, Future i BabyFace Ray. Pierwszy kontakt z rapem Lucki miał w pierwszej klasie liceum. Z uwagi na swoje umiejętności jego twórczość cieszyła się dużą popularnością wśród znajomych, jednak dopiero w 2013 roku udało mu się zyskać szerszy rozgłos. Z uwagi na dynamicznie rozwijającą się karierę muzyczną w wieku 16 lat zdecydował o przerwaniu edukacji, nie ukończywszy liceum. Wówczas zajął się swoją działalnością muzyczną w pełnym wymiarze godzin. 

Lucki wybrane albumy artysty 

"Untouchable Lucki"
Debiutancki singiel artysty wydany na przełomie 2012 i 2013 roku. Swoją premierę miał na blogu muzycznym ELEVATOR, gdzie szybko stał się popularny. Singiel trafił do ELEVATOR poprzez przyjaciół Luckiego, którzy odbywali tam staż. Właściciel ELEVATOR docenił twórczość młodego artysty i zaproponował mu wydanie dwóch pierwszych teledysków. Wkrótce swoją premierę miały "Untouchable" i "Everything Outside". W obu przypadkach za reżyserię odpowiadali: Bryan Zawlocki, Antoinne Bryant oraz Kevin Wright Jr. 

"Alternative Trap"

W 2013 roku Luki wydał swój pierwszy projekt noszący nazwę "Alternative Trap". Artysta miał wówczas 17 lat. Swoją twórczością zainteresował wówczas wpływowe osoby z branży. Główny singiel “Count on Me” został odtworzony ponad 700 000 razy w serwisie YouTube. Oprócz ELEVATOR rozwojem kariery młodego rapera zainteresowali się także: Fake Shore Drive, Complex i Noisey. Co więcej, oprócz blogów muzycznych raper zwrócił na siebie uwagę innych artystów, m.in. FKA Twigs, która współpracowała z Luckim w 2014 roku. Rezultatem kooperacji muzycznej był singiel "Ouch Ouch".

 

"Body High"

Kolejny projekt muzyczny noszący nazwę Body High ukazał się jeszcze w 2014 roku. Niedługo później Red Bull Sound Select wydał utwór "Weightin' On", w którym gościnnie wystąpił Danny Brown. Pod koniec 2014 roku Lucki wydał utwór “Stevie Wonder”, który był owocem współpracy z innym muzykiem z Chicago, Chance the Rapper. 

Na początku 2016 roku artysta zadecydował o zmianie pseudonimu. Odtąd, zamiast Lucki Eck$ zaczął się tytułować po prostu Lucki. Zmianę pseudonimu argumentował tym, że poprzednia nazwa była po prostu dziecinna, a przez kilka lat kariery dojrzał jako artysta. W tym samym roku wydał również singiel zapowiadający nowy muzyczny projekt - MIDNIGHT. Piosenka  "Deja Vu" powstała z gościnnym udziałem Joey'a Purpa. 

 

W 2019 roku Lucki wydał  album studyjny "Freewave 3". Rok później ukazała się jego piątka EP-ka zatytułowana "Almost There", która zyskała bardzo dobre recenzje wśród osób z branży. Była to zapowiedź kolejnej płyty, która ukazała się w 2021 roku. 

 

Lucki w swojej twórczości balansuje pomiędzy ulicznym drillem wywodzącym się z Chicago, a bardziej pozytywnym brzmieniem nawiązującym do twórczości Save Money. Lucki ceniony jest również za ciekawy storytelling w swoich utworach, który przysporzył mu wielu fanów. Najczęściej odtwarzanym utworem artysty jest 4 The Betta, który został odtworzony w serwisie Spotify ponad 23 mln razy. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Lucki: Key Glock, Young Multi, Maxo Kream, Unotheactivist, Rusina, Ferg, Malik Montana, White Widow, City Morgue, Jack Harlow, Fivio Foreign, Vkie, Dababy, Gugu Gang,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak się nazywa najnowsza płyta?
Najnowsza płyta została wydana w 2021 roku i nosi tytuł Wake Up Lucki.
Z kim zazwyczaj występuje Lucki na scenie?
Lucki bierze czynny udział w rozwoju gatunku zwanego alternative trap. Wobec tego często współpracuje z artystami takimi jak A$AP Ant oraz Da$h.
Do jakiej wytwórni należy Lucki?
Obecnie artysta należy do wytwórni Empire, z którą niedawno podpisał kontrakt.
Z kim współpracuje Lucki?
W trakcie swojej kariery Lucki współpracował m.in. z Chance the Rapper, FKA Twigs, Dannym Brownem, Earl Sweatshirt i Lil Yachty.
Gdzie można zapoznać się z twórczością artysty?
Piosenki Luckiego można odtwarzać w serwisie YouTube oraz na Spotify. Albumy muzyczne dostępne są także w serwisie iCloud.

Fani lubią też

Zobacz też