Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Gugu Gang

Gugu Gang

Gugu GangOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Gugu Gang to trapowy kolektyw pochodzący z Polski. Składa się z sześciu artystów, którzy razem tworzą eksperymentalną muzykę. Przez niektórych są krytykowani, inni natomiast uznają ich za objawienie polskiej sceny. Z pewnością jednak nie można odmówić grupie oryginalności oraz autentyczności.

Historia Gugu Gang

Gugu Gang powstał w okolicach roku 2016. Kolektyw założyło czterech artystów, którzy pierwotnie tworzyli skład grupy. Byli to: Aleshen, Pako, Jony i BAHsick. Artyści w wywiadach wspominają, że po prostu chcieli wspólnie nagrywać, więc zaczęli robić muzykę. Nie stała za tym żadna idea. Obecnie zespół występuje nieco większym składzie, ponieważ do Gugu Gang dołączyli także Urboishawty i Erykrex.

 

Stosunkowo szybko, bo w 2019 roku, Gugu Gang podpisali swój pierwszy kontrakt. Była to umowa z MyMusic, na której podstawie powstał debiutancki album grupy, a mianowicie "GG Tape Vol.1". Obecnie grupa umieszcza swoje kawałki oraz nagrania z tras koncertowych w serwisie YouTube, gdzie śledzi ich ponad 40 tysięcy subskrybentów.

 

Najpopularniejsze filmy mają po kilkaset tysięcy wyświetleń. O swoich planach, trasach koncertowych i działaniach Gugu Gang mówią także na fanpage'u na Facebooku, gdzie obserwuje ich ponad 4 tysiące followersów i na Instagramie, gdzie jak do tej pory udało im się zgromadzić najwięcej fanów, a mianowicie prawie 150 tysięcy.

 

Gugu Gang w wywiadach chwalą się, że są niemalże samowystarczalni. Sami tworzą teksty, muzykę i mixy. Podejmują tylko nieliczne współprace. To, co możemy więc usłyszeć na ich płycie i koncertach jest wynikiem wyrazu artystycznego, a nie odgórnie ustalonej strategii, czy zaleceń managera.

Gugu Gang - dorobek muzyczny

Gugu Gang wydaje liczne single. Zazwyczaj są one tworzone przez pojedynczych członków zespołu. Do najpopularniejszych z nich należy m.in. utwór "Finezja", który jest dziełem Jony'ego, Aleshen i Pako. Kawałek w samym serwisie YouTube uzyskał aż ponad 230 tysięcy wyświetleń. Ponadto Gugu Gang mocno promował także płytę wypuszczoną przez samego Aleshena. Jest to krążek o nazwie "Spirited Away", który ujrzał światło dzienne w 2020 roku.

 

To jednak nie oznacza, że Gugu Gang nie może się pochwalić własną płytą. Najnowszy i jednocześnie debiutancki krążek powstał w 2020 roku. Nosi tytuł "GG Tape Vol.1". Znalazło się na nim 13 utworów i są to:

 • "Intro";
 • "Deadline";
 • "Plomba";
 • "Double G";
 • "Trapapaty";
 • "Guacamole";
 • "Kung Fu";
 • "Popijam Klona Leanem";
 • "Mandaryneczka";
 • "Trapapaty 2";
 • "Cienki Lód";
 • "Waxx";
 • "Outro".

Płyta została świetnie przyjęta zarówno przez publikę, jak i krytyków. Z pewnością wyróżniają się na niej niesamowite wokale i swoboda wyrazu młodych artystów, którzy nie boją się eksperymentować z muzyką. Warto jednak podkreślić, że pojawiły się także głosy krytyki. Dla niektórych odbiorców tego typu kawałki są aż przesadnie wyróżniające się i to niestety nie w tę dobrą stronę. Nie da się ukryć, że Gugu Gang tworzą w charakterystycznym stylu, który albo się kocha, albo nienawidzi. 

Występy i koncerty Gugu Gang

Gugu Gang występują głównie solowo. W ramach swoich tras koncertowych, grali w największych polskich miastach, m.in. Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Krakowie, Wrocławie czy Lublinie. Nieco rzadziej są zapraszani na festiwale, choć udało się im już wystąpić chociażby na Random Boys Festival 2 w Warszawie czy Wodecki Twist Festival w Krakowie.

Z kim współpracuje Gugu Gang?

Gugu Gang głównie nagrywają w ramach swojego zespołu. Grupę tworzy kilka mocnych osobowości, które świetnie ze sobą współgrają. To jednak nie oznacza, że zupełnie stroną od kolaboracji. Do tej pory mogliśmy ich zobaczyć w towarzystwie m.in.:

 • White Widow - artyści występowali razem na scenie, dając świetne show;
 • Ggweely - artysta odpowiada za produkcję części singli Gugu Gang;
 • Duszyn - we współpracy powstał singiel "Błyskawica".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Gugu Gang: Key Glock, Young Multi, Lucki, Maxo Kream, Unotheactivist, Rusina, Ferg, Malik Montana, White Widow, City Morgue, Jack Harlow, Fivio Foreign, Vkie, Dababy,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Gugu Gang?
Pierwotny skład Aleshen tworzyło 4 artystów: Aleshen, Pako, Jony i BAHsick. Później do grupy dołączyli Urboishawty i Erykrex.
Ile lat ma zespół Gugu Gang?
Zespół Gugu Gang powstał w 2016 roku, a więc w 2022 roku będzie obchodzić 6. rocznicę powstania.
Jak nazywa się najnowsza płyta zespołu Gugu Gang?
Najnowsza i jednocześnie debiutancka płyta Gugu Gang nosi tytuł "GG Tape Vol.1" i powstała w 2020 roku.
Z kim współpracuje zespół Gugu Gang?
Gugu Gang tworzą głównie w ramach swojej grupy. Są na tyle mocnymi osobowościami, że nie muszą kolaborować z innymi artystami, aby dotrzeć do szerszej publiki. Można było zobaczyć jednak efekty ich współpracy z m.in. White Widow, Ggweely czy Duszynem.
Gdzie będzie można usłyszeć Gugu Gang w 2022 roku?
W 2022 roku Gugu Gang weźmie udział w Clout Festival, który odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lipca.

Fani lubią też

Zobacz też