Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Dababy

DababyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Jonathan Lyndale Kirk to amerykański raper, bardziej znany pod pseudonimem DaBaby. Do 2017 posługiwał się pseudonimem Baby Jesus. DaBaby podszedł na poważnie do muzyki na przełomie 2014-2015. Karierę rozpoczął, wydając mixtape Nonfiction w 2015 roku.  Przełom wydawniczy rapera nastąpił po kontrakcie z Arnoldem Taylorem (prezesem South Coast Music Group) odpowiedzialnym między innymi, za wypromowanie takich gwiazd rapu jak Yo Gotti i Future.

Historia i dokonania

Dzięki South Coast, Kirk podpisał krótkotrwałą umowę dystrybucyjną z Roc Nation Jaya-Z na swój mixtape "Blank Blank", który okazał się jego przełomem pod koniec 2018 roku. Później, dzięki wskazówkom Taylora i kontakt z dużymi wytwórniami Kirk zawarł siedmiocyfrowy kontrakt na nagrania z Interscope. Po podpisaniu umowy Kirk uruchomił własną wytwórnię: Billion Dollar Baby Entertainment a w marcu tego samego roku wydał najlepiej przyjęty w historii wydawniczej rapera album zatytułowany "Baby on Baby".

Kontrowersje w życiu rapera

W 2018 roku DaBaby postrzelił 19-latka w brzuch, rana okazała się śmiertelna, mężczyzna zmarł niedługo po postrzale. Kirk potwierdził swój udział w strzelaninie, zaświadczając, że działał w samoobronie. Najpoważniejsze zarzuty zostały wycofane.

 

Kirk spotkał się także z zarzutami o homofobię po występie w 2021 na Rolling Loud Festival w związku z wypowiedzią "Jeśli okazało się dziś, że nie masz HIV lub AIDS zapal latarkę w swoim telefonie. Dziewczyny, jeśli wasze c...i pachną wodą, zapalcie latarkę w swoim telefonie. Panowie, jeśli nie ssiecie ku...ów na parkingu, zapalcie latarkę w swoim telefonie". W konsekwencji tych słów, zaplanowane występy DaBaby zostały odwołane a marka modowa BoohooMAN zakończyła współpracę z artystą.

 

W lutym 2022 Kirk napadł, wraz z przyjaciółmi na brata DaniLeigh, Brandona Billsa, w kręgielni w Los Angeles.

Dorobek artystyczny

Po wydaniu Nonfiction w 2015 roku Kirk wydawał kolejne mixtape'y i albumy, w tym między innymi:

 • "God's Work" (2016)
 • "Billion Dollar Baby" (2017)
 • "Baby Talk 5" (2018)
 • "Baby on Baby" (2019)
 • "Kirk" (2019)
 • "My Brother's Keeper (Long Live G)" (2020)
 • "Back on My Baby Jesus Sh*t Again" (2021)
 • "BETTER THAN YOU" (2022)

Nagrody i osiągnięcia

Album z 2019 roku ("Baby on Baby") zadebiutował na 25. miejscu amerykańskiego Billboard 200, zaś utwór "Suge", który znalazł się w albumie zadebiutował na Billboard Hot 100 pod numerem 87, docierając ostatecznie do pierwszej dziesiątki listy i stał się najbardziej rozpoznawalną piosenką rapera. Drugi album wydany w tym samym roku, pt. "Kirk" zadebiutował na szczycie listy Billboard 200. Dzięki wielu występom gościnnym oraz 2 albumach, Kirk zamknął rok z 22 wpisami na liście Billboard Hot 100, plasując się na pierwszym miejscu w porównaniu ze wszystkimi innymi amerykańskimi artystami.

 

Na 62. edycji rozdania nagród Grammy, które odbyły się w 2020 roku, Kirk otrzymał dwie nominacje za "Suge", w kategoriach Najlepszy występ rapowy i Najlepsza piosenka rapowa. Album "Blame It on Baby" wydany w tym samym rokum otrzymał wiele pozytywnych recenzji oraz osiągnął komercyjny sukces, debiutując na szczycie Billboard 200 z liczbą 124 000 sprzedanych albumów, stając się jednocześnie drugim najlepszym albumem Kirka.

 

Najlepiej notowany utwór artysty, zatytułowany "Rockstar", z gościnnym udziałem Roddy'ego Riccha spędził siedem tygodni na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100 i osiągnął pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii. Kirk wystąpił również w remiksie piosenki Jacka Harlowa "Whats Poppin", która zajęła drugie miejsce na liście Hot 100 (podczas gdy “Rockstar” wciąż był na szczycie). Gościnnie pojawienie się w "For the Night" sprawiło, że DaBaby stał się siódmym artystą w historii, który jednocześnie znalazł się na liście z co najmniej trzema utworami w pierwszej szóstce.

Wpółprace

 • Najbardziej znany projekt (Baby on Baby) obejmował gościnne występy takich gwiazd jak Offset, Rich Homie Quan, Rich the Kid i Stunna 4 Vegas.
 • Kirk występował gościnnie w takich przebojach jak "Cash Shit" - Megan Thee Stallion i "Baby" z Quality Control, obydwa numery znalazły się w pierwszej czterdziestce listy Billboard Hot 100.
 • Mniej więcej w tym samym czasie raper pojawił się na singlu "Enemies" - Post Malone, który również znalazł się na wysokim miejscu w rankingu Billboard Hot 100.
 • My Brother's Keeper (Long Live G), w której składa hołd zmarłemu bratu - Glennowi Johnsonowi i zawiera m.in. występy Meek Mill i Polo G.
 • Raper przyczynił się również do powstania remiksu "Levitating" - Dua Lipy. Piosenka zaczęła wspinać się na szczyty list przebojów, by ostatecznie zająć drugie miejsce na liście Billboard Hot 100 w 2021 roku.
 • W 2021 wydał singiel "Masterpiece" wraz z teledyskiem wyreżyserowanym przez Gemini Visions.

W tym roku DaBaby podjął współpracę z raperem YoungBoy Never Broke Again, tworząc mixtape "Better than You" wydany przez wytwórnie płytowe Atlantic Records, Interscope Records, South Coast Music Group i Never Broke Again.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Dababy: Key Glock, Young Multi, Lucki, Maxo Kream, Unotheactivist, Rusina, Ferg, Malik Montana, White Widow, City Morgue, Jack Harlow, Fivio Foreign, Vkie, Gugu Gang,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak się nazywa najnowsza płyta artysty?
Najnowszy mixtape zatytułowany jest "Better than You"
Z kim występuje DaBaby
Raper występuje z wieloma artystami, w tym Dua Lipa, Offset, Rich Homie Quan, Rich the Kid, Megan Thee Stallion, Stunna 4 Vegas i Post Malone
Z kim współpracuje raper?
Obecnie współpracuje z 2 wytwórniami (Interscope Records; South Coast Music Group), a także prowadzi własną (Billion Dollar Baby)
Jaki jest największy hit artysty?
“Suge” to jeden z największych solowych sukcesów DaBaby. Utwór pokrył się czterokrotnie platyną w 2019 roku.
Ile wyświetleń ma w serwisach streamingowych?
DaBaby ma ponad 2,9 miliarda odtworzeń z prawie 146 milionami słuchaczy w 178 krajach.

Fani lubią też

Zobacz też