Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Maxo Kream

Maxo Kream

Maxo KreamOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Maxo Kream to raper pochodzący z Houston w Teksasie, którego drzewo genealogiczne sięga aż do Nigerii. Jest artystą o bujnym życiu prywatnym, które odciska piętno na jego twórczości. Tworzy liryczne kawałki opisujące zarówno jego dzieciństwo, jak i teraźniejsze wydarzenia. Debiutował w 2018 roku i już ma na swoim koncie wydane trzy albumy studyjne.

Historia Maxo Kream

Maxo Kream, a w zasadzie Emekwanem Ogugua Biosah Jr., bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się 29 marca 1990 roku w Houston w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Tam także się wychowywał oraz dorastał. Swoją ciemną karnację zawdzięcza ojcu, który pochodzi z Nigerii i wyemigrował do USA. Maxo Kream przygodę z muzyką rozpoczął już jako nastolatek. W szkole średniej tworzył hip-hop w ramach grupy Kream Clicc. Popularność zaczął jednak zdobywać dopiero kilka lat później, a mianowicie w 2012 roku. Umieścił wówczas w serwisie YouTube swój remiks utworu "Rigamortus" autorstwa Kendricka Lamara. Wówczas publika zainteresowała się także jego wcześniejszą twórczością. To pozwoliło mu wziąć udział w trasie koncertowej Chief Keef, gdzie zdobywał pierwsze doświadczenie.

 

W tamtym okresie twórczość Maxo Kream została zauważona nie tylko przez publikę, ale także magazyny muzyczne. Artysta pojawił się na łamach takich czasopism jak XXL Magazine czy Pitchfork. To sprawiło, że w 2018 roku wydał swój debiutancki album "Punken".

 

Maxo Kream w utworach opowiada o swoim życiu. Mówi o tym, co go kręci i czym aktualnie żyje. Odnosi się także do swojego dzieciństwa, kiedy wychowywał się w biednej dzielnicy Teksasu. Jego dorosłe życie również nie jest nudne, choć nie do końca w ten pozytywny sposób. W  2016 roku raper został aresztowany i postawiono mu zarzuty udziału w przestępczości zorganizowanej (m.in. pranie brudnych pieniędzy, posiadanie dużej ilości marihuany, tabletek Xanax, akcesoriów do produkcji i dystrybucji narkotyków oraz broni palnej). Maxo Kream całkowicie zaprzeczył, jakoby coś takiego miało miejsce. Stwierdził, że jedyną rzeczą, jaką organizuje, jest muzyka. Zaledwie dzień po aresztowaniu został zwolniony za kaucją wynoszącą 200 tys. dolarów. Niedawno podpisał kontrakt płytowy z RCA o wartości 1,5 miliona dolarów oraz został ojcem. 

Maxo Kream - dorobek muzyczny

Maxo Kream ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Pierwszy z nich został wydany w 2018 roku i nosi tytuł "Punken". Drugi to produkcja z 2019, która została nazwana "Brandon Banks". Natomiast najnowszy krążek rapera powstał w 2021 roku. Jest to płyta "Weight of the World", na której znalazło się 16 utworów, czyli:

 • "Cripstian";
 • "11:59";
 • "They Say";
 • "Big Persona";
 • "Cee Cee";
 • "Streets Alone";
 • "Don't Play With Shawty A**";
 • "Local Joker";
 • "What I Look Like";
 • "FRFR";
 • "Whole Lotta";
 • "Worthless";
 • "Greener Knots";
 • "Mama's Purse";
 • "Trips";
 • "Blieve".

Album został świetnie przyjęty ze względu na szczerość, jak wypływa z lirycznych kawałków. Maxo Kream mówi w nich o swoich sukcesach, porażkach, chwilach radości i smutku, euforii i bólu. W jednym z kawałków przyznaje się także do problemu z narkotykami oraz opowiada o świecie przestępczości. Płyta momentami jest przytłaczająca, jednak bije z niej autentyczność, którą nieraz trudno jest znaleźć w świecie muzyki. 

Koncerty Maxo Kream

Maxo Kream występuje w Ameryce i Europie. Daje zarówno solowe koncerty, jak i jest zapraszany na festiwale muzyczne. Do tej pory pojawił się na takich wydarzeniach jak m.in. Real Street Festival w Los Angeles, Astroworld Festival w Houston w Teksasie, Pitchfork Music Festival w Illinios w Chicago czy Buku Festival w Nowym Orleanie.

Z kim współpracuje Maxo Kream?

Maxo Kream współpracuje z wieloma cenionymi artystami. Na szczególną uwagę zasługuje jego kolaboracja z:

 • Tyler, the Creator - we współpracy artystów powstał utwór "Big Persona";
 • Chief Keef - to właśnie z tym amerykańskim raperem Maxo Kream ruszył w swoją pierwszą trasę koncertową jako support;
 • ScHoolboy Q - we współpracy artystów powstał utwór "3AM";
 • KCG Josh - we współpracy artystów powstał utwór "Brothers"; warto podkreślić, że KCG Josh jest bratem Maxo Kream.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Maxo Kream: Key Glock, Young Multi, Lucki, Unotheactivist, Rusina, Ferg, Malik Montana, White Widow, City Morgue, Jack Harlow, Fivio Foreign, Vkie, Dababy, Gugu Gang,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się Maxo Kream?
Prawdziwe imię i nazwisko Maxo Kream to Emekwanem Ogugua Biosah Jr.
Ile lat ma Maxo Kream?
Maxo Kream urodził się 29 marca 1990 roku, a więc w 2022 roku skończy 32. lata.
Skąd pochodzi Maxo Kream?
Maxo Kream urodził się w Houston w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Jego korzenie sięgają jednak Nigerii, ponieważ z tego kraju pochodzi jego ojciec.
Jak nazywa się najnowsza płyta Maxo Kream?
Najnowsza płyta Maxo Kream nosi tytuł "Weight of the World" i powstała w 2021 roku.
Z kim współpracuje Maxo Kream?
Maxo Kream współpracował m.in. z takimi artystami jak Tyler, the Creator, Chief Keef, ScHoolboy Q czy KCG Josh.

Fani lubią też

Zobacz też