Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Artysta Sematary

Sematary

SematarySzczegółyOpisWydarzeniaSematary - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
23 lata
data urodzenia:
22.12.2000
miejsce urodzenia:
Kalifornia, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Raper, producent muzyczny
social media:

Opis

Sematary to urodzony 22 grudnia 2000 roku w Kalifornii amerykański raper, autor tekstów i producent muzyczny. Świetnie czuje się nie tylko w rapie, ale też w horrorcore, metalu i trapie. Znany również pod pseudonimami Sematary Grave Man lub Grave Man.

Wizerunek i muzyczny styl

Raper pochodzący z Kalifornii słynie ze swojego nietuzinkowego i dość mrocznego wizerunku. Artysta młodego pokolenia lubi budować napięcie wśród swoich fanów, a przy okazji doskonale łączy ze sobą takie gatunki muzyczne, które na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie nie pasują.

Albumy i EP-ki

Co prawda Sematary nie spędził na amerykańskiej scenie muzycznej tak dużo czasu, jak wielu jego kolegów z branży, ale od 2019 roku absolutnie nie próżnował.

W tym okresie powstał jego mixtape (nagrany razem z Ghost Mountain) o nazwie „Grave House”. Cieszył się on tak dużym uznaniem, iż raper szybko postanowił zabrać się za nagrywanie kolejnych albumów. Na jego muzycznym koncie ukazały się następujące krążki:

 • „Rainbow Bridge” z 2019 roku,
 • „Rainbow Bridge 2” z 2020 roku,
 • „Rainbow Bridge 3” z 2021 roku,
 • „Screaming Forest” z 2021 roku,
 • „Butcher House” z 2023 roku.

Świetnie przyjęła się też EP-ka zatytułowana „King of the Graveyard” (2023), z takimi kawałkami, jak: „3AM Gang”, „House of The Dead”, „King of the Graveyard”, „Cutter in the Club” oraz „I Don’t Care About Sleep Anymore”.

Popularne numery i współprace

Biorąc pod lupę najpopularniejsze numery w dotychczasowej karierze amerykańskiego rapera o ksywce Sematary, nie można przejść obojętnie obok następujących utworów:

 • „Haunted Mound Reapers”,
 • „I Hail the Night”,
 • „Rituals”,
 • „Forest Fire”,
 • „Skincarver”,
 • „Meet by the River”,
 • „Funeral”,
 • „Babayaga”,
 • „Bunny Suit”,
 • „Toolbox”.

Z raperem współpracowali już m.in. Turnabout, Hackle, Buckshot, Sickboyrari, Ghost Mountain, Juju, Slug Christ czy też God’s Wisdom.

Sematary występował już dla swoich fanów przede wszystkim w Salt Lake City, Seattle, Sacramento, Milwaukee, Dallas, Nashville, Detroit, Londynie, Birmingham, Nowym Jorku, Chicago, Amsterdamie oraz Pradze.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Sematary - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Sematary?

Miejscowości, w których Sematary wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Gdzie i kiedy urodził się Sematary?
Sematary (Sematary Grave Man, Grave Man) to amerykański raper pochodzący z Kalifornii, który urodził się 22 grudnia 2000 roku. Jest wielkim fanem trapu, horrorcore i metalu. Dodatkowo tworzy teksty i jest producentem muzycznym.
Jakie albumy znajdują się w dorobku rapera Sematary?
Sematary od zawsze stawia na ciężką pracę, czego dowodem jest wydanie wielu dobrych mixtape’ów albumów i EP-ek (w kilka lat), wśród których znalazły się m.in.: „Rainbow Bridge”, „Rainbow Bridge 2”, „Rainbow Bridge 3”, „Screaming Forest”, „Butcher House” czy też „King of the Graveyard”.
Jakimi utworami może się pochwalić Sematary?
Sematary zdążył już wydać wiele ciekawych numerów, na których towarzyszyli mu uznani artyści z branży. Jego najpopularniejsze kawałki to m.in.: „Haunted Mound Reapers”, „Bunny Suit”, „Babayaga”, „Funeral”, „Forest Fire” czy też „Rituals”.
Z kim współpracował już amerykański raper Sematary?
Na współpracę z utalentowanym amerykańskim raperem Sematary zdecydowali się już m.in. Ghost Mountain, Slug Christ, Buckshot, Hackle, Turnabout czy też Sickboyrari.

Fani lubią też

Zobacz też