Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Pałac Młodzieży w Bydgoszczy

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy

Bydgoszcz, Jagiellońska 27
Pałac Młodzieży w BydgoszczyOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy to ważne centrum kulturalno-edukacyjne, które od 1974 roku służy rozwojowi młodych talentów i promocji kultury. Jego działalność obejmuje szeroką gamę wydarzeń – od koncertów i wystaw artystycznych, po warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy jest największą instytucją oświatowo-wychowawczą w województwie kujawsko-pomorskim. Z usług placówki regularnie korzysta ponad 4,7 tysięcy użytkowników, a powierzchnia użytkowa budynku to 7,6 tysięcy m2.

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy – wydarzenia kulturalne

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy to miejsce, w którym młodzi ludzie od lat rozwijają swoje pasje i wspólnie z mieszkańcami miasta uczestniczą w różnorodnych formach aktywności kulturalnej. W styczniu 2023 roku odbył się w tym miejscu konkurs “Taneczne Miraże”, który zgromadził liczne zespoły i solistów z całej Polski, prezentujących swoje umiejętności taneczne. Motywem przewodnim wydarzenia były choreografie oparte na technikach tańca współczesnego, jazzu i modern.

W listopadzie 2023 roku w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowano XIX Wystawę Pluszowych Misiów. W dniach 20-26 listopada dla gości zaprezentowano ponad 500 pluszaków z prywatnej kolekcji Emilii Andrysiak.

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy – koncerty dla każdego

Osoby aktywnie działające w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy przygotowały również coś dla miłośników muzyki. 14 stycznia 2024 roku na scenie wystąpiło około 140 młodych chórzystów, którzy wraz z zespołem instrumentalnym wykonali najpiękniejsze polskie kolędy.

Do organizowanych w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy koncertów zalicza się również Koncert Galowy 41. Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. Finansowany przez Narodowe Centrum Kultury oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt był relacjonowany w Bydgoskim oddziale Telewizji Polskiej oraz Polskim Radio Pomorza i Kujaw.

Odbywający się z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 29 kwietnia 2022 roku w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy koncert pod nazwą “TańczMY - BRAXowe Święto Tańca” zgromadził tancerzy z całego regionu. Wśród nich znalazły się tancerki Teatru Tańca ABRAX, a także wielu innych pasjonatów, którzy na sali widowiskowej zaprezentowali specjalnie przygotowane choreografie sceniczne.

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy – wydarzenia, na które warto czekać

Zastanawiasz się, co w najbliższych miesiącach czeka Cię w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy? Wydarzenia, w których warto wziąć udział to między innymi seanse filmowe Dyskusyjnego Klubu Filmowego “Niespodzianka”, audycje muzyczne, warsztaty wokalne i wiele więcej.

Najmłodsi bywalcy Pałacu mogą spędzić swój wolny czas w Zabawowym Klubie Filmowym Malucha “Zygzak”, gdzie wspólnie ze swoimi rówieśnikami wejdą w świat filmu. Na uczestników czekają kultowi bohaterowie polskich animacji, tacy jak Reksio, Bolek i Lolek, Miś Kudłaty czy Pampalini. To tylko część atrakcji, które oferuje Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. Bilety na wydarzenia specjalne możesz zakupić stacjonarnie w portierni lub przez Internet.

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy – bilety na najważniejsze wydarzenia

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy jest instytucją, która nieustannie zachwyca różnorodnością i jakością organizowanych inicjatyw –to idealne miejsce dla osób poszukujących inspiracji kulturalnych i edukacyjnych. Weź udział w nadchodzących wydarzeniach razem z bliskimi w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy – bilety możesz zarezerwować przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Pałac Młodzieży w Bydgoszczy?
Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zlokalizowany jest przy ul. Jagiellońskiej 27.
Jakie wydarzenia odbywają w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy?
Wśród organizowanych w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy wydarzeń warto wyróżnić wszelkiego rodzaju inicjatywy kulturalne, koncerty, seanse filmowe i warsztaty dla najmłodszych.
Kiedy został otworzony Pałac Młodzieży w Bydgoszczy?
Budowa Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy rozpoczęła się w 1969 roku. Obiekt został oficjalnie otworzony 22 lipca 1974 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też