Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Dawid Lubowicz

Dawid Lubowicz

Dawid LubowiczSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
42 lata
data urodzenia:
17.12.1981
miejsce urodzenia:
Zakopane
dyscyplina:
Skrzypek, kompozytor, aranżer, muzyk (jazz, muzyka klasyczna, world music)
social media:

Opis

Dawid Lubowicz to urodzony 17 grudnia 1981 roku w Zakopanem polski skrzypek oraz kompozytor, który specjalizuje się w muzyce jazzowej i klasycznej, a także world music. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Dotychczasowe współprace

Miłośnicy muzyki klasycznej lub jazzowej z pewnością znają twórczość Dawida Lubowicza, który kojarzony jest nie tylko z autorskimi projektami, ale też z występami w nieco większych grupach muzycznych. Jakich? Utalentowany skrzypek współpracował już z:

  • Atom String Quartet – Mateusz Smoczyński (skrzypce), Michał Zaborski (altówka), Krzysztof Lenczowski (wiolonczela). Z takimi albumami, jak: „Fade In”, „Places”, „Seifert” czy też „Essence”,
  • Bester Quartet – Jarosław Bester (akordeon), Ryszard Pałka (instrumenty perkusyjne, wibrafon), Maciej Adamczak (kontrabas).

Dawid jest też powiązany z wydawnictwami Seifert Records oraz Requiem Records, a dodatkowo z Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie.

Dawid Lubowicz Quartet

Było już trochę o grupach, z którymi współpracuje Dawid, ale warto również wspomnieć o jego projekcie pod nazwą Dawid Lubowicz Quartet. W ramach tego projektu razem ze skrzypkiem działali już Krzysztof Herdzin, Wojciech Pulcyn, Marcin Jadach, Łukasz Żyta, Robert Kubiszyn, Patryk Dobosz czy też Jakub Lubowicz. Do tej pory muzyk jazzowy wydał takie krążki, jak:

  • „Inside” (2018) – z utworami „Jazz Babariba”, „Memento”, „Pieśń Roksany”, „Medium”, „Highlander on the Trip” czy też „Obercology”,
  • „Stories” (2022, z Christianem Danowiczem) – „Carpathian”, „Evening Reflections”, „Pizzicato”, „Tango Vocalise”, „Wind’s Story”, „Nostalgy and Anxiety”, „At The Bottom of the Casket”.

Szczególnie ciepło przyjęto na rynku pierwszą z wyżej wspomnianych płyt, która uzyskała nawet nominację do Fryderyka 2019 w kategorii „Album Roku – Jazz”, a Dawid otrzymał nominację w kategorii „Debiut Roku – Jazz”.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Dawid Lubowicz?
Dawid Lubowicz to popularny polski skrzypek oraz kompozytor jazzowy, który świetnie czuje się też w world music i muzyce klasycznej. Urodził się 17 grudnia 1981 roku w Zakopanem. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Z kim na muzycznej płaszczyźnie działał już Dawid Lubowicz?
Trudno zliczyć wszystkich artystów, z jakimi na muzycznej płaszczyźnie działał już Dawid Lubowicz, ale w tym miejscu należy wymienić m.in. projekty Dawid Lubowicz Quartet (Krzysztof Herdzin, Marcin Jadach, Łukasz Żyta, Robert Kubiszyn, Patryk Dobosz, Wojciech Pulcyn, Jakub Lubowicz), Atom String Quartet (Mateusz Smoczyński, Michał Zaborski, Krzysztof Lenczowski) i Bester Quartet (Jarosław Bester, Ryszard Pałka, Maciej Adamczak). Dochodzi do tego Teatr Muzyczny „Roma” w Warszawie oraz wydawnictwa Seifert Records i Requiem Records.
Z jakich albumów znany jest Dawid Lubowicz?
Dawid Lubowicz jest znany przede wszystkim z takich albumów, jak: „Inside” (2018) oraz „Stories” (2022, z Christianem Danowiczem). Ten pierwszy krążek otrzymał nawet nominację do Fryderyka 2019 w prestiżowej kategorii Album Roku – Jazz. Warto tutaj wspomnieć, że sam Dawid otrzymał indywidualną nominację w kategorii Debiut Roku – Jazz.
Z jakimi utworami kojarzony jest Dawid Lubowicz?
Wielcy zwolennicy muzyki jazzowej i klasycznej z pewnością kojarzą Dawida Lubowicza z takimi utworami, jak: „Evening Reflections”, „Carpathian”, „Pizzicato”, „Highlander on the Trip”, „Nostalgy and Anxiety”, „Wind’s Story”, „Jazz Babariba” oraz „At The Bottom of the Casket”.

Fani lubią też

Zobacz też