Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Wojciechowski Trio

Wojciechowski Trio

Wojciechowski TrioOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Filip Wojciechowski Trio wcześniej występujące pod nazwą Central Heating Trio jest laureatem licznych konkursów jazzowych w kraju jak i za granicą m.in.: I nagrody na konkursie "Jazz Juniors" w Krakowie, nagrody za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego w Hoeilaart w Belgii, finalistą konkursu w Leverkusen w Niemczech oraz laureatem „Klucza do kariery” na festiwalu "Pomorska Jesień Jazzowa".

Wojciechowski Trio

Trio dokonało licznych nagrań płytowych m.in. dla niemieckiej wytwórni Sachsiche Tontrager płytę "Classic Jazz" i polskiej Dux "Romantic meets jazz". Z okazji obchodów roku chopinowskiego 2010 Polskie Radio wydało płytę Filip Wojciechowski Trio” Chopin”, na której znalazły się jazzowe transkrypcje utworów Chopina w aranżacjach lidera, które zyskały entuzjastyczne recenzje krytyków muzycznych jak i słuchaczy. W tym samym roku Filip Wojciechowski Trio dokonało kolejnego nagrania utworów F. Chopina w jazzowych aranżacjach lidera oraz Bohdana Jarmołowicza z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej Sinfonia Baltica zatytułowanej "Inny Chopin".

 

W czerwcu 2022 roku ukazała się najnowsza płyta Filip Wojciechowski Trio "View” featuring Bob Mintzer". Jest to płyta autorska Filipa Wojciechowskiego z udziałem światowej sławy amerykańskiego saksofonisty Boba Mintzera oraz specjalnych gości m.in. Anny Marii Jopek i Garego Guthmana. Filip Wojciechowski Trio wystąpiło z licznymi koncertami w kraju i za granicą m.in. : w prestiżowej sali Opera House w Monte Carlo, na 49 Międzynarodowym Festiwalu w Łańcucie z towarzyszeniem Kwartetu Prima Vista na koncercie „Chopin-Jasna Strona Księżyca” , Festiwalu „Chopin nasz współczesny” w Filharmonii Poznańskiej oraz na 10 Europejskim Festiwalu Jazzowym w Atenach i 14 Festiwalu Oldenburger Promenade w Niemczech.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też