Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Muzeum Lego

Muzeum Lego

Olsztyn, Prosta 23
Muzeum LegoOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Muzeum Lego w Olsztynie to jedyna wystawa budowli Lego na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Na terenie obiektu można obejrzeć kilkadziesiąt największych seryjnych budowli Lego oraz największą w Europie kolekcję zwierząt z Lego, obejmującą ponad 850 elementów. Jednym z najciekawszych elementów kolekcji jest figurka Mr. Gold – pokrytego złotem ludzika z cylindrem, który został wyprodukowany w wyłącznie 5000 egzemplarzach i błyskawicznie stał się obiektem pożądania entuzjastów na całym świecie. Zgromadzona w Olsztynie kolekcja cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych miłośników duńskich zabawek.

Muzeum Lego – kolekcja

Zgromadzone w Muzeum Lego w Olsztynie zestawy znajdują się egzemplarze z różnych epok produkcji marki – od lat 70. XX wieku do współczesności. Wśród najciekawszych eksponatów, prezentowanych w Muzeum Lego, znajduje się m.in. unikatowa kolejka sterowana gwizdkiem, domek dla lalek Belville, zamek Duplo, statki kosmiczne z kosmicznej epopei Gwiezdne Wojny czy Rivendell – elfickie miasto, wywodzące się z trylogii Władca Pierścieni.

Wśród innych, interesujących zestawów z seryjnej produkcji, które można zobaczyć w Olsztynie, warto wymienić m.in. Titanica, Wieżę Eiffla, znany z serii o Harrym Potterze zamek Hogwart oraz apartament z kultowego serialu Przyjaciele. Najbardziej wyjątkowym elementem kolekcji jest możliwość osobistego obejrzenia najdroższego zestawu świata z oferty Lego – kultowego Miasta w Chmurach, znanego z filmu Imperium Kontratakuje, czyli piątej części sagi Gwiezdnych Wojen. 

Muzeum Lego – bilety

Planujesz wybrać się na zorganizowane w Muzeum Lego wydarzenia? Olsztyńskie muzeum jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 16:00 oraz w soboty od 10:00 do 14:00. Bilety różnią się w zależności od dnia tygodnia – w dni robocze wynoszą 25 zł, a w soboty 30 zł. Liczba zwiedzających jest limitowana, a dzieci w wieku do 4 lat mogą zwiedzić Muzeum Lego za darmo.

Muzeum Lego, czyli 70 lat kreatywności i zabawy

Za co kochamy klocki Lego? Jednym z głównych powodów nieustającej popularności tych zabawek, jest ich nieograniczony potencjał kreatywny. Pozwalają one nam błyskawicznie tworzyć niemal wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Od zamków i samolotów po kosmiczne stacje i fantastyczne stwory, Lego stawia przed nami tylko jedno pytanie: „Jaką budowlę zbudujesz dziś?".

Zabawki kultowej duńskiej marki oferują również wiele zróżnicowanych serii tematycznych, które przyciągają różne grupy miłośników. Fani szeroko pojętej popkultury mogą przebierać w setkach zestawów, oparte o największe kinowe i telewizyjne fenomeny. Miłośnicy wyjątkowych budowli doskonale bawią się przy zestawach Lego Architecture, a dla tych, którzy uwielbiają przyrodę, istnieje LEGO Creator Expert Botanicals. Każdy miłośnik tych zabawek z pewnością znajdzie propozycję w sam raz dla siebie i swoich upodobań.

Lego to nie tylko zabawa, ale również narzędzie edukacyjne. Klocki Lego rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, matematyki, a także cierpliwości i wytrwałości. Dla dzieci to świetna okazja do nauki poprzez zabawę. Klocki te to również idealny sposób na spędzanie czasu z rodziną. Rodzice i dzieci mogą razem budować, projektować i cieszyć się wspólną zabawą. To również doskonały sposób na budowanie relacji i komunikację między pokoleniami.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Muzeum Lego?
Muzeum Lego w Olsztynie znajduje się na starówce, przy ul. Prostej 23.
Jakie wydarzenia odbywają się w Muzeum Lego?
Organizowane w Muzeum Lego wydarzenia obejmują wystawę interesujących i najciekawszych kolekcji z wydawanych na przestrzeni lat duńskiej marki.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też