Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Kościół Ewangelicko – Augsburski w Olsztynie

Kościół Ewangelicko – Augsburski w Olsztynie

Olsztyn, Stare Miasto 1
Sprawdź wydarzenia
Kościół Ewangelicko – Augsburski w OlsztynieOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Choć historia olsztyńskiej społeczności ewangelickiej rozpoczęła się już w latach siedemdziesiątych XVIII wieku, budowa kościoła ruszyła dopiero w 1876 roku. Ostatecznie, po niespełna 19 miesiącach, prac Kościół Ewangelicko-Augsburski został poświęcony i oddany do użytku wiernym. Budynek niejednokrotnie poddawany był remontom – po raz ostatni w 1998 roku.

 

Świątynię wybudowano w stylu neogotyckim. We wnętrzu kościoła, wyróżniającym się prostym i skromnym wyposażeniem, znajduje się około 700 miejsc siedzących. Warto również dodać, że na wieży kościoła umieszczone zostały trzy dzwony, mające odpowiednio 250, 180 i 125 kilogramów.

 

Jakie wydarzenia organizowane są w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Olsztynie? Koncerty i cykliczne imprezy muzyczne cieszą się dużym zainteresowaniem wiernych. Warto zaznaczyć, że bilety na eventy dostępne są do kupienia drogą elektroniczną, m.in. za pośrednictwem strony eBilet.pl.

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Olsztynie – koncerty 2022

Jakie muzyczne eventy organizowane są w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Olsztynie? Bilety na występ Arona Bluma cieszyły się sporym zainteresowaniem internautów. Artysta zagrał autorski repertuar, prezentując gościom utwory Jana Sebastiana Bacha w aranżacji basowej.

 

Dużą popularnością cieszyła się również 7. odsłona festiwalu „Wschód Piękna”, organizowana pod patronatem międzynarodowego projektu „World Orchestra”. Jak zapewniają organizatorzy, event kierowany jest do osób, które szukają nowych doznań w sferze muzyki – główną ideą festiwalu jest prezentowanie tożsamości kulturowej poprzez dźwięki. Jakie widowiska przygotował Kościół Ewangelicko-Augsburski w Olsztynie? Koncerty, które odbyły się podczas festiwalowego weekendu, z całą pewnością przypadły do gustu m.in. fanom grupy Alchemik Big Band.

 

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Olsztynie – wydarzenia parafialne dla dzieci

Olsztyński kościół organizuje nabożeństwa dla najmłodszych w ramach cotygodniowej szkółki niedzielnej. Podczas spotkań nauczyciele i dzieci spędzają czas na zabawach, praca plastycznych, modlitwie, słuchaniu historii biblijnych oraz śpiewaniu. Jednym z cyklicznych wydarzeń, odbywającym się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Olsztynie, są także rekolekcje adwentowe i pasyjne dedykowane młodym parafianom.

 

Jakie zajęcia dla pełnoletniej młodzieży organizuje Kościół Ewangelicko-Augsburski w Olsztynie? Wydarzenia, które przyciągają uczniów i studentów, to m.in. spotkania otwarte, podczas których uczestnicy mogą zadawać pytania, dotyczące zarówno duchowości, jak i codziennych problemów.

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Olsztynie – koncerty religijne

Jednym z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych widowisk jest słynny koncert polskich kolęd. Podczas eventu goście będą mieli okazję posłuchać najsłynniejszych świątecznych pieśni w operowym wydaniu. W repertuarze znajdują się takie kolędy, jak m.in. „Dzisiaj w Betlejem”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Wśród nocnej ciszy” oraz „Gdy śliczna Panna”. Bilety na bożonarodzeniowe koncertowanie zakupić można na naszej stronie internetowej.

 

Jakie jeszcze widowiska organizuje Kościół Ewangelicko-Augsburski w Olsztynie? Koncerty 2022 to również recitale organowe. Występ, podczas którego zaprezentowano barokowe utwory Jana Sebastiana Bacha i Dietricha Buxtehudego, spotkał się z zachwytem widowni.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kościół Ewangelicko-Augsburski w Olsztynie?
Kościół znajduje się w dobrze skomunikowanej, centralnej części Olsztyna przy ulicy Stare Miasto 1. Warto dodać, że dojście do świątyni z olsztyńskiego dworca kolejowego zajmuje zaledwie 20 minut.
Jakie eventy odbyły się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Olsztynie? Wydarzenia i koncerty?
Szkółki dla najmłodszych i cykliczne wydarzenia biblijne to niejedyne wydarzenia, organizowane przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w Olsztynie. Koncerty i recitale muzyczne regularnie przyciągają mnóstwo zainteresowanych.
Kiedy został utworzony Kościół Ewangelicko-Augsburski w Olsztynie?
Kościół Ewangelicko-Augsburski w Olsztynie został oddany parafianom do użytku w 1876 roku. Budynek przeszedł od tamtego czasu szereg modernizacji i do dzisiaj służy olsztyńskim ewangelikom jako plebania.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też