Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Plaża przy Jeziorze Kortowskim

Plaża przy Jeziorze Kortowskim

Olsztyn, Promenada Absolwentów
Plaża przy Jeziorze KortowskimOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Plaża nad Jeziorem Kortowskim znajduje się samym sercu kampusu uniwersyteckiego UWM w stolicy Warmii i Mazur – Olsztynie. Trudno wyobrazić sobie lepszą lokalizację dla sceny głównej Kortowiady. Malownicza scenografia potęguje festiwalowy charakter odbywających się tu koncertów i spotkań z artystami. Muzyka niesie się po tafli jeziora i w koronach drzew pobliskiego parku. Obszar objęty jest opieką uczelni, która realizuje ideę Green University, dbając o zielony charakter otoczenia oraz niezwykłą atmosferę tego terenu.

Scena Główna jest gospodarzem imprez muzycznych oraz spotkań z artystami kabaretowymi. To także miejsce debat o stanie środowiska oraz teren warsztatów ekologicznych, które tradycyjnie już odbywają się w ramach Olsztyn Green Festival. Na terenie kampusu odbywają się także liczne imprezy sportowe oraz koncerty muzyczne.

Jezioro Kortowskie – wydarzenia, warsztaty i spotkania muzyczne

Jakiego rodzaju eventy odbywają się nad Jeziorem Kortowskim? Wydarzenia odbywają się głównie w miesiącach letnich. Wśród cyklicznych atrakcji można wymienić kultowy Olsztyn Green Festival oraz Kortowiadę – największy festiwal studencki w Polsce. W 2023 roku w ramach Zielonej Sceny wystąpili tacy artyści jak Dawid Podsiadło, Kasia Nosowska, Karaś/Rogucki, Brodka i Ofelia. Odbyły się także rozmowy z artystami, aktywistami oraz naukowcami o ratowaniu planety oraz warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych.

Coroczna Kortowiada to święto muzyki. W tym roku w ciągu zaledwie 3 dni festiwalu wystąpili Mrozu, KULT, Enej, Pezet, Gibbs, Sarius, Oki, Michał Szczygieł i White 2115. Poza koncertami na Scenie Głównej odbyły się imprezy taneczne, rozgrywki sportowe oraz spotkania ze sztuką. 

Jezioro Kortowskie – koncerty plenerowe

Jacy artystów gościła scena Jeziora Kortowskiego? Koncerty odbywają się tu głównie w sezonie wakacyjnym, kiedy miasto jest pełne turystów. Zagrały tu m.in. takie gwiazdy jak Bryska, Igo, Ralph Kamiński, Molesta Ewenement, Zalia, Sarius, Błażej Król, KULT, Enej czy tegoroczna gwiazda Męskiego Grania – Mrozu.

Duża scena, przestronna przestrzeń oraz doskonałe nagłośnienie i oświetlenie umożliwiają organizację dużych imprez plenerowych, które cieszą się niezmiennym zainteresowaniem mieszkańców Olsztyna oraz odwiedzających Mazury turystów.

Jezioro Kortowskie – bilety online i harmonogram wydarzeń

Jezioro Kortowskie wpisało się w polską scenę festiwalową. Bilety online na odbywające się tu koncerty możesz wygodnie kupić przez stronę eBilet.pl. Znajduje się tu także harmonogram nadchodzących wydarzeń oraz opis archiwalnych eventów.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Jezioro Kortowskie?
Jezioro Kortowskie to drugi pod względem wielkości akwen Olsztyna. Scena Główna znajduje się na plaży przy miasteczku akademickim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego - Kortowo. Można tu wygodnie dojechać komunikacją miejską.
Jakie wydarzenia odbywają się przy Jeziorze Kortowskim?
Scena Kortowo to przede wszystkim miejsce letnich koncertów i spotkań kabaretowych. Do najsłynniejszych imprez należą Olsztyn Green Festival oraz Kortowiada, czyli olsztyńskie juwenalia.
Kiedy powstała scena przy Jeziorze Kortowskim?
Scena przy Jeziorze Kortowskim jest związana z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, który działa pod tą nazwą od 1999 roku. Należący do kampusu teren miał od początku charakter rekreacyjny i służył organizacji eventów sportowych i rozrywkowych oraz imprez studenckich. Scena Główna stanęła tu po raz pierwszy w 2020 roku. Wcześniej koncerty odbywały się na Górce Kortowskiej.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też