Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Arena Toruń

Arena Toruń

Toruń, Bema 73-89
Arena ToruńOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Arena Toruń to hala sportowa i widowiskowa mieszcząca się przy ulicy Generała Józefa Bema 73-89 w Toruniu. Hala została oficjalnie otwarta 10 sierpnia 2014 roku. Odbywają się tutaj przede wszystkim wydarzenia o charakterze sportowym, często jednak organizowane są tu również wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, takie jak koncerty i spektakle. Hala Arena Toruń to jedyne w Polsce miejsce przystosowane do rozgrywania wszystkich halowych dyscyplin lekkoatletycznych – budynek spełnia wymagania międzynarodowe. 

Arena Toruń – o obiekcie

Widownia, w zależności od potrzeby, dysponuje ponad 6000 miejsc. Główne boisko Areny pozwala rozgrywać spotkania zespołowe w dyscyplinach takich jak piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, hokej halowy, tenis stołowy i wielu innych. Ponadto, infrastruktura kompleksu obejmuje ścianę wspinaczkową, salę sportów walki, gabinety lekarskie, gabinety odnowy biologicznej, siłownie i hotel. Poza wydarzeniami sportowymi w Hali Arena w Toruniu istnieje możliwość organizacji różnych targów, konferencji, a przede wszystkim koncertów i widowisk.

 

Arenę Toruń tworzy hala główna z sześciotorową bieżnią, ośmiotorowa bieżnia do biegów o charakterze sprinterskim, rozbieżnia do trójskoku, skoku o tyczce, skoku w dal i skoku wzwyż, a także rzutnia do pchnięcia kulą. W Arenie Toruń możliwa jest organizacja imprez typu targi, konferencje oraz wydarzenia o charakterze widowiskowym.

 

Budynek ma kształt prostopadłościanu, jest niemalże w całości przeszklony. Na fasadzie obiektu umiejscowiono system energooszczędnego oświetlenia punktowego LED, dzięki któremu możliwe jest wyświetlanie komunikatów dla osób, które znajdują się na zewnątrz obiektu.

Arena Toruń – wydarzenia

Wydarzenia w Arenie Toruń to przede wszystkim rozgrywki sportowe, związane z różnymi dyscyplinami sportu. To jednak nie wszystko – obiekt ten stanowi doskonałe miejsce do organizacji koncertów, spektakli teatralnych, targów, konferencji i innych. Widzowie chętnie przybywają do hali, aby wspólnie z innymi przeżywać emocje, bawić się i dzielić pasje.

 

Co do tej pory wydarzyło się w Arenie Toruń? Koncerty Sylwii Grzeszczak, Shakin’ Stevens, Beaty Kozidrak i Bajm, Heleny Vondrackovej, Lady Pank, Justyny Steczkowskiej, zespołu Dżem, Chóru Aleksandrowa czy Katie Melua przyciągnęły tłumy, a bilety do Areny Toruń sprzedawały się jak świeże bułeczki! Wielkim wydarzeniem w Arenie Toruń była Gala Muzyki Tanecznej, na której widzowie mieli okazję posłuchać Zenka Martyniuka, zespołu Piękni i Młodzi, Boys oraz Claudi.

 

W Arenie Toruń czekają na widzów niezwykłe emocje, w tym – olbrzymia dawka śmiechu! To właśnie tu odbyła się Polska Noc Kabaretowa – Śmiech w wielkim mieście. Na scenie pojawili się najlepsi artyści – Kabaret K2, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret Smile, Igor Kwiatkowski oraz Kabaret Młodych Panów. Publiczność bawiła się wyśmienicie, a bilety na to wydarzenie sprzedały się błyskawicznie!

Arena Toruń – koncerty 2022

Co wydarzy się w kolejnym roku w Arenie Toruń? Koncerty 2022 – zupełnie nowe emocje, mnóstwo wrażeń i doskonałej zabawy! Niezwykły Koncert Muzyki Filmowej z dziełami Hansa Zimmera. Podczas koncertu widzowie będą mogli usłyszeć suity orkiestrowe z hitów kinowych, m.in. Gladiator, Interstellar, trylogia Batman, Incepcja, Twierdza, Piraci z Karaibów i innych. Aby móc uczestniczyć w wydarzeniu należy mieć przy sobie ważny bilet do Areny Toruń.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Arena Toruń?
Arena Toruń znajduje się w Toruniu, przy ulicy Generała Józefa Bema.
Jakie wydarzenia odbyły się w Arenie Toruń?
W Arenie Toruń odbywają się głównie wydarzenia sportowe, często jednak organizowane są tu również wydarzenia kulturalne. Na scenie wystąpili m.in. Sylwia Grzeszczak, Bajm, Dżem, Justyna Steczkowska, Katie Melua.
Kiedy została otwarta Arena Toruń?
Arena Toruń została otwarta w 2014 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też