Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Teatr Baj Pomorski

Teatr Baj Pomorski

Toruń, Piernikarska 9
Teatr Baj PomorskiOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Działający od 1946 roku Teatr Baj Pomorski w Toruniu od początku swojej działalności skupia się na wystawianiu sztuk przeznaczony dla najmłodszych – teatr łączy w sobie najnowsze techniki multimedialne z tradycyjną grą aktorską. Założycielkami Teatru Baj Pomorski są Irena Pikiel-Samorewiczowa i Jadwiga Badowska, które obrały sobie za cel stworzenie pierwszego na Pomorzu teatru lalek. Mające miejsce w Teatrze Baj Pomorski wydarzenia nabierają dodatkowego klimatu dzięki wyjątkowemu projektowi architektonicznemu, który zyskał duże uznanie w środowisku architektów i artystów.

Teatr Baj Pomorski – wydarzenia specjalne

Teatr Baj Pomorski to miejsce znane z doskonałych widowisk dla dzieci oraz fascynujących festiwali, koncertów i wydarzeń artystycznych. W ostatnich miesiącach organizowano w tym miejscu zarówno lokalne oraz krajowe, jak i międzynarodowe eventy. Przykładowo, 21 października 2023 roku w Teatrze Baj Pomorski odbył się XXIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek “Spotkania”, który jest jednym z najstarszych festiwali lalkarskich w Polsce.

Kolejnym głośnym w Teatrze Baj Pomorski wydarzeniem były organizowane 16 września 2023 roku Europejskie Dni Dziedzictwa. W tym czasie dla zwiedzających otwarto najciemniejsze zakamarki teatru, takie jak zaplecze sceny, magazyn lalek, szatnie i wiele więcej. Podczas spaceru po Teatrze Baj Pomorski można było zgłębić historię tego wyjątkowego miejsca i dowiedzieć się, jak wygląda organizacja spektakli teatralnych od kulis.

Międzynarodowy Dzień Teatru to prawdziwe święto dla wszystkich aktorów, reżyserów, pracowników teatru, krytyków i przede wszystkim widzów. Odbywające się w toruńskim Teatrze Baj Pomorski wydarzenie obejmowało zwiedzanie teatru oraz warsztaty lalkarskie, w których każdy mógł stworzyć własną lalkę. Na zakończenie imprezy przewidziano magiczny spektakl “Jaś i Małgosia” w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego.

Teatr Baj Pomorski – koncerty dla dzieci i nie tylko

Teatr Baj Pomorski wychodzi poza ściany budynku i regularnie organizuje również wydarzenia plenerowe. W 2023 roku zorganizowane przez Teatr Baj Pomorski koncerty piosenek dla dzieci był doskonałą okazją do przeżycia muzycznej przygody wraz z całą gromadą bajkowych postaci.

Teatr Baj Pomorski niejednokrotnie wspierał również inne ważne dla Torunia inicjatywy, takie jak finał toruńskich obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, który miał miejsce 10 grudnia 2023 roku. Udział Teatru Baj Pomorski w koncercie na zakończenie Roku Kopernikańskiego w Arenie Toruń obejmował udostępnienie specjalnej strefy edukacyjnej dla rodzin. 

Teatr Baj Pomorski – wydarzenia w nadchodzącym czasie

Organizowane przez Teatr Baj Pomorski wydarzenia i koncerty planowane są z dużym wyprzedzeniem, dlatego już teraz możesz zapoznać się z harmonogramem nadchodzących eventów na ich oficjalnej stronie. W nadchodzących tygodniach w Teatrze Baj Pomorski wystawiane będą spektakle “Czerwony Kapturek”, “Mała Urania – Kosmiczna Podróżniczka”, “Kapelusz Pani Wrony”, “Słońce świeci wszystkim”, “Kocia Szajka i fałszerze pierników” oraz “Przytulanki”.

Teatr Baj Pomorski – bilety na wydarzenia

Teatr Baj Pomorski to najstarszy na Pomorzu teatr lalek, gwarantujący swoim widzom mnóstwo spektakli teatralnych, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Zanurz się wraz ze swoimi dziećmi, rodziną lub znajomymi w artystyczny świat i wybierz się do Teatru Baj Pomorski – bilety na nadchodzące wydarzenia zarezerwujesz już teraz przez platformy, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Teatr Baj Pomorski?
Teatr Baj Pomorski znajduje się w Toruniu, przy ul. Piernikarskiej 9.
Jakie wydarzenia odbywają w Teatrze Baj Pomorski?
Wśród odbywających się w Teatrze Baj Pomorski wydarzeń znajdują się spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych, festiwale, warsztaty, pokazy, koncerty oraz inne inicjatywy kulturalne.
Kiedy został otworzony Teatr Baj Pomorski?
Teatr Baj Pomorski został otworzony w 1946 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też