Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Aleksander Milwiw Baron

Aleksander Milwiw Baron

Sprawdź wydarzenia
Aleksander Milwiw Baron SzczegółyOpisWydarzeniaAleksander Milwiw Baron - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
40 lat
data urodzenia:
13.12.1983
miejsce urodzenia:
Wrocław
dyscyplina:
Gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista - funk, R&B, soul, pop, rock
social media:

Opis

Aleksander Milwiw Baron to polski gitarzysta, saksofonista oraz kompozytor. Od wielu lat jest członkiem zespołu Afromental. Swoje dzieciństwo oraz młodość spędził we Wrocławiu. W mieście tym ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Karola Szymanowskiego I stopnia w klasie fortepianu, a także II stopnia w zakresie gry na saksofonie. Jest również absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego.

Aleksander Milwiw Baron - informacje o artyście 

Baron swoje pierwsze kroki w świecie muzyki stawiał w 2007 roku, gdy został dostrzeżony na konkursie Coke Live Fresh Noise, którego został laureatem. W swojej dotychczasowej karierze współpracował z takimi artystami, jak Blog27, Mrozu, Mesajah, Maria Sadowska czy Dziun. W 2014 roku został gitarzystą zespołu Afromental i to właśnie on otworzył mu drzwi do ogólnopolskiej kariery. Jest to obecnie bardzo rozpoznawalny artysta działający pod pseudonimem Baron muzyka, jaką tworzy wraz z pozostałymi członkami zespołu to połączenie rocka i hip-hopu.

 

Grupa zadebiutowała płytą zatytułowaną "The Breakthru". Z kolei z piosenką "I've Got What You Need" zespół wystąpił w finale wyłaniającym reprezentanta Polski na Konkurs Piosenki Eurowizja, w którym zajął dziewiąte miejsce. Za swój drugi album o nazwie "Playing with Pop" otrzymali nominację do prestiżowej nagrody Fryderyki w kategorii "Album roku Hip-Hop/R&B". Kolejny album Afromental- "The B.O.M.B" ujrzał światło dzienne w 2011 roku, a kolejny "Mental House" trafił na półki sklepowe trzy lata później. Członkowie zespołu mają za sobą także debiut telewizyjny w serialu "39 i pół". Nagrali także piosenkę do filmu "Kochaj i tańcz". Z Robertem Krawczykiem współtworzy natomiast projekt o nazwie Karate Basstards, który reprezentuje przede wszystkim nurt muzyki elektronicznej. Baron brał udział w koncertach w ramach trasy po Polsce, jaką odbywał znany i ceniony kompozytor muzyki filmowej Hans Zimmer. 

 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Serecki, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aleksander Milwiw Baron - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Aleksander Milwiw Baron ?

Miejscowości, w których Aleksander Milwiw Baron wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Olsztyn, Gdańsk/Sopot, Kraków, Gliwice, Poznań, Szczecin, Wrocław, Toruń.

Fani lubią też

Zobacz też