Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Hala IASE

Hala IASE

Wrocław, Wystawowa 1
Hala IASEOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Hala IASE to budynek Instytutu Automatyki Systemów energetycznych, a także centrum konferencyjne, zlokalizowane przy ul. Wystawowej 1 we Wrocławiu. Odbywają się tu rozmaite wydarzenia kulturalno-rozrywkowe – koncerty, spektakle, wystawy i wiele innych.

Hala IASE – o obiekcie

Hala IASE powstała w latach 1948–1949, w miejscu dawnej Hali Targów Messehalle (Breslauer Messe A.G.). Obiekt ten wybudowano w 1925 roku, a w latach 1912-1913 odbywała się tu Wystawa Stulecia. W okresie przedwojennym w budynku, zaprojektowany przez znanego architekta – Maxa Berga – znajdowały się wyroby przemysłu tekstylnego. Od lat 50. XX wieku w hali IASE pracuje kadra naukowo-badawcza, zajmująca się dziedziną elektroenergetyki. Trzypiętrowy obiekt objęty jest ochroną konserwatorską. Teren, na którym jest zlokalizowany, uznany jest za Pomnik Historii Wrocław – Hala Stulecia. Ponadto miejsce znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Hala IASE – historia obiektu

Historia hali IASE związana jest ściśle z profesorem Janem Kożuchowskim, który w 1949 roku zorganizował grupę badawczą, składającą się z inżynierów i studentów dyplomantów. Wspólnie zaangażowali się oni w odbudowę energetyki krajowej, zniszczonej po wojnie. Rok ten był początkiem działalności Instytutu Automatyki Systemów Energetycznych.

 

W 1951 roku na Politechnice Wrocławskiej powstał Zakład Elektroenergetyki, który 3 lata później otrzymał budynek przy ul. Wystawowej 1. Na przestrzeni lat Instytut rozwijał się w zakresie technologicznym i w dziedzinie zarządzania. W 1999 roku miał miejsce jubileusz 50-lecia hali IASE, podczas którego miała miejsce konferencja międzynarodowa, dotycząca „Problemów obrony i odbudowy systemu energetycznego w warunkach rynków energii elektrycznej”.

 

W 2011 roku w hali IASE odbyła się Inauguracja Roku Profesora Jana Kożuchowskiego. W holu budynku odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową z popiersiem Profesora. 

Hala IASE – wydarzenia

Wydarzenia w hali IASE przyciągają publiczność, spragnioną rozrywki i kontaktu z szeroko rozumianą kulturą. Co do tej pory odbyło się w hali IASE? Koncerty, m.in. Szanty we Wrocławiu, Punky Reggae Live z udziałem Maleo Reggae Rockers, Vavamuffin, PAJUJO, Starqardmuffin, Raggafaya, Star Guard Muffin, Bethel, Leniwiec, The Analogs, Enej, Jelonek, Farben Lehre.

 

Hala IASE – wydarzenia – co jeszcze odbyło się w obiekcie? Body Worlds, czyli najliczniej odwiedzana wystawa świata, autorstwa prof. Gunthera von Hagensa. Tym razem odwiedzający mieli okazję zobaczyć cykl Body Worlds Vital, który zachęca do prowadzenia zdrowego trybu życia. Porównanie narządów zdrowych i chorych oraz wpływ używek na organizm mocno przemawiał do każdego, kto zdecydował się uczestniczyć w wystawie w Hali IASE. Bilety na wydarzenie sprzedawały się błyskawicznie!

Hala IASE – wydarzenia 2022

Hala IASE – wydarzenia 2022 – co niebawem ma odbyć się w obiekcie? Niezwykła wystawa Van Gogh Multi-Sensory Exhibition, która miała już miejsce w Los Angeles, Toronto, Las Vegas, Dubaju, Nowym Jorku, Berlinie Paryżu. Multisensoryczna, niezwykle wystawa dzieł Vincenta Van Gogha to innowacyjna forma obcowania ze sztuką. Prace malarza zaprezentowane będą w technologii Digital Art 360 na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2. Wydarzeniu towarzyszyć będzie nastrojowa muzyka, a dodatkowo – odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć film Twój Vincent, nominowany do Oscara 2018 w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany. Każdy, kto jest zainteresowany twórczością artysty powinien przybyć do hali IASE. Bilety to jedyna gwarancja możliwości uczestnictwa w wystawie.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Hala IASE?
Hala IASE znajduje się we Wrocławiu, przy ul. Wystawowej 1.
Jakie wydarzenia odbyły się w Hali IASE?
W hali IASE odbyło się to tej pory wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, m.in. Szanty we Wrocławiu, Punky Reggae Live, wystawa Body Worlds i wiele innych.
Kiedy została utworzona Hala IASE?
Hala IASE utworzona została w 1949 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też