Centrum Sztuki Mościce

Centrum Sztuki Mościce

Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach zostało utworzone 28 sierpnia 2006 roku. To właśnie wtedy Sejmik Województwa Małopolskiego uchwalił powstanie wojewódzkiej instytucji kultury — Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach. Bazą dla MCK była ówczesna Mościcka Fundacja Kultury. 28 września tego samego roku Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę o nadaniu Mościckiemu Centrum Kultury statutu oraz podjął decyzję w sprawie powołania dyrektora nowo powstałej instytucji kulturalnej. 2 marca 2012 roku zapadła oficjalna decyzja o zmianie nazwy Centrum na Centrum Sztuki Mościce.

 

Misją Centrum Sztuki Mościce jest ochrona wielokulturowego dziedzictwa Małopolski, inspiracja do aktywnych form udział w kulturze, popularyzacja i udostępnianie sztuki profesjonalnej, a także edukacja kulturalna, tworzenie warunków do kształtowania, poznawania i odkrywania własnej tożsamości poprzez podtrzymywanie tradycji oraz rozwój świadomości kulturowej i narodowej.

Centrum Sztuki Mościce — koncerty

Scena koncertowa Centrum Sztuki Mościce to przestrzeń, gdzie prezentowane są gwiazdy polskiej i światowej piosenki oraz zespoły muzyczne wyróżniające się indywidualnym i niezależnym stylem. W zacnym gronie zaproszonych gości znaleźli się: Michał Bajor, Anna Maria Jopek, Raz Dwa Trzy, Jaromir Nohavica, Ray Wilson, Dżem, Jacek Cygan, Golec uOrkiestra i wielu innych.

 

Program instytucji promuje także muzykę klasyczną i balet w różnych formach. Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie organizuje koncerty operetkowe, operowe, kameralne i symfoniczne. Centrum może poszczycić się obecnością największych gwiazd. Wystąpili tam: Wojtek Mazolewski Quintet z muzyką Krzysztofa Komedy, Narodowy Teatr Opery i Baletu ze Lwowa, soliści Opery Śląskiej, Krakowskiej i Wrocławskiej.

Centrum Sztuki Mościce — koncerty 2022

Centrum Sztuki Mościce zapowiedziało już kilka nadchodzących koncertów. Na scenie w Tarnowie wystąpią: Ognisko Baletowe i Renata Przemyk, Waldemar Malicki. W styczniu 2022 roku odbędzie się także wyjątkowa Gala Noworoczna — “Johann Strauss Show”.

Centrum Sztuki Mościce — spektakle

Scena teatralna Centrum Sztuki Mościce obejmuje różnorodne formy takie, jak: komedie, dramaty, teatralne wydarzenia autorskie, spektakle muzyczne, tytuły premierowe. Publiczność tarnowskiego regionu ma szansę uczestniczyć w czołowych spektaklach polskich scen. Instytucja gościła do tej pory: Teatr Ateneum z Warszawy, Teatr Nowy z Poznania, Teatr im. Stefana Jaracza z Łodzi, Teatr Syrena z Warszawy i wiele innych.

 

W Centrum Sztuki Mościce jest również miejsce dla Teatru Młodych Widzów. Przygotowany z myślą o dzieciach program wprowadza je w świat sztuki poprzez różne formy teatralne takie, jak: pantomima, teatr lalek czy musical. CSM gościł: Teatr TRIP z Katowic, Teatr Lalek Rabcio z Rabki Zdroju, Teatr Lalek Banialuka z Bielska-Białej, Teatr Groteska z Krakowa.

Centrum Sztuki Mościce — bilety

Centrum Sztuki Mościce bilety na nadchodzące wydarzenia kulturalne! Koncerty, spektakle, projekcje filmowe to tylko niektóre z obszarów działalności Centrum. Bądź na bieżąco!

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Centrum Sztuki Mościce?
    Centrum Sztuki Mościce znajduje się w Tarnowie przy ul. Traugutta 1.
  • Jakie wydarzenia odbyły się w Centrum Sztuki Mościce?
    W Centrum Sztuki Mościce odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych takich, jak: Wystawa “M.A.P.A. — Migany Alfabet Polskich Artystów, Pierwsza Edycja Małopolskiej Nagrody Poetyckiej “Małe Źródło”, koncert “Żyć się chce” — wystąpili Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz oraz Warsaw String Quartet i wiele innych.
  • Kiedy utworzone zostało Centrum Sztuki Mościce?
    Centrum Sztuki Mościce zostało utworzone 28 sierpnia 2006 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Centrum Sztuki Mościce
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Traugutta 1
33-101 Tarnów

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/