Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Starset

StarsetOpisWydarzeniaStarset - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Starset to amerykański zespół rockowy z Columbus w Ohio, założony przez Dustina Batesa w 2013 roku. Grupa muzyczna łączy dźwięki instrumentów z występami urozmaiconymi AR (rzeczywistością rozszerzoną), wideo i powieściami Marvela, tworząc niepowtarzalną oprawę.

Starset – amerykański zespół rockowy

Zespół Starset stał się popularny dzięki mediom społecznościowym i serwisowi YouTube, na którym prezentował utwory ze swoich albumów koncepcyjnych. Singiel My Demons odnotował ponad 300 milionów wyświetleń, a Monster – znalazł się na 2 miejscu listy Billboard US Mainstream Rock w maju 2017 roku.

 

Założyciel StarsetDustin Bates – to wokalista, autor tekstów i klawiszowiec. Interesował się astronomią podczas studiów na Uniwersytecie w Ohio. Był wykładowcą na International Space University, pracował również dla US Air Force. Stworzył fikcyjną historię zespołu Starset, co stanowi podstawę tematyczną dla ich twórczości. W skład zespołu wchodzą także basista, klawiszowiec, wokalista – Ron DeChant, gitarzysta, wokalista – Brock Richards oraz perkusista – Adam Gilbert.

 

Grupa muzyczna określana jest jako rockowa, jednak łączy różne style muzyczne. W ich utworach można usłyszeć dźwięki symfonii, elektroniki, gitary barytonowej oraz elementy hard rocka. Wprowadza stylizacje djentu, ambient, nuty orkiestrowe, kinowe. Czysty wokal mieszają z surowymi tonami. Inspiracją dla zespołu jest Hans Zimmer, Sigur Ros, Thirty Seconds to Mars, Nine Inch Nails, Deftones, Linkin Park i Breaking Benjamin.

 

Debiutanckim albumem grupy muzycznej była płyta Transmissions, wydana w 2014 roku. Znalazła się ona na 49 miejscu listy przebojów US Billboard 200. Wśród utworów, które pojawiły się na krążku, są m.in. utwory My Demons, Carnivore Halo.

Płyta Vessels Starset

Drugim albumem Starset był krążek zatytułowany Vessels, z muzyką w gatunkach metal i pop. Ukazał się w roku 2017. Band wyruszył w trasę koncertową – wystąpił na Seether's Shaun Morgan's "Rise Above Fest", obok Halestorm i Shinedown. Drugi singiel z płyty, Satellite, wydany w sierpniu 2017 roku, uplasował się na 12 miejscu na liście Billboard Mainstream Rock Chart. Koncerty Starset uznaje za najlepszy element tworzenia muzyki, dzięki możliwości kontaktu z publicznością.

 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

 

Sprawdź też: Avatar, Hot Wheels Monster Trucks, Kaleo, Disclosure, Iann Dior,

Bullet For My Valentine, Halestorm, Biffy Clyro, The Script, Counting Crows, Kiana Ledé, Oh Wonder, Neck Deep, Sinead Harnett, Stand Atlantic: EU Tour, The Slow Readers Club

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Starset - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Starset?

Miejscowości, w których Starset wystąpi w najbliższym czasie: Kraków.

Kto wchodzi w skład zespołu Starset?
W skład zespołu Starset wchodzi czterech muzyków: Dustin Bates – wokalista, autor tekstów, klawiszowiec, Ron DeChant – basista, klawiszowiec, wokalista, Brock Richards – gitarzysta, wokalista oraz Adam Gilbert – perkusista.
Jaką muzykę tworzy zespół Starset?
Starset tworzy muzykę określaną jako rock. Dustin Bates definiuje ją jako rock kinowy – w jego wizji utwory doskonale nadawałyby się jako ścieżka dźwiękowa do filmu. Artyści nie zamykają się na jeden styl – łączą symfonię z riffami, hard rockiem, metalem, elektroniką, dodając nieco dźwięków, pochodzących z instrumentów orkiestrowych.

Fani lubią też

Zobacz też