Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival

Kaleo

Sprawdź wydarzenia
KaleoOpisWydarzeniaKaleo - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Islandzki zespół Kaelo powstał w 2012 roku w Mosfellsbær, wykonuje on głównie muzykę rockową w połączeniu z folkowymi i bluesowymi akcentami. Do zespołu należą JJ Julis Son, Daniel Ægir Kristjánsson, Davið Antonsson, Rubin Pollock, oraz Þorleifur Gaukur Davíðsson.

Kim są Kaelo i z czego są znani?

Swoją karierę zaczęli od utworu "Vor i Vaglaskógi", który dał im rozgłos w całej Islandii. Na świecie usłyszano o nich dzięki singlowi "All the Pretty Girls", który rozwinął ich karierę i na samym Spotify został odtworzony około 100 milionów razy. Od 2015 roku pracują oni w USA, Austin w Teksasie.

Singiel "Way Down We Go" oraz album "A/B" przyniósł im globalną popularność oraz nominacje do nagrody GRAMMY, a "A/B" stał się złotą płytą w Polsce w 2021 roku. Do płyt Kaleo należy też najnowszy "Surface Sounds" wydany w 2021 roku, który stał się również globalnym hitem za sprawom takich utworów jak: "I Want More", "Break My Baby", czy "Hey Gringo" lub "Alter Ego". Do października 2018 roku prowadzili nieustanną trasę koncertową z albumem "A/B". Kaleo łącząc elementy "starego" rocka, hard rocka i bluesa, a oprócz tego wybrzmiewa z ich muzyki współczesny indie rock.

Ich łagodniejsza strona pojawia się w balladach, które są niewiarygodnie dobre. Jednak swoje główne siły skupiają na mocniejszych rockowych utworach, które na pewno zadowolą starych rock'n'rollowców. Lubią się inspirować takimi zespołami jak na przykład Led Zeppelin, AC/DC, Rolling Stones, czy Queens of the Stone Age. Ich utwory są dojrzale muzycznie i dopracowane, i pełne przeróżnych emocji. 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Markus Felix, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Kaleo, czyli fuzja rock’n’rolla, bluesa i folku 

15.07.2024

MuzykaKoncerty

Kaleo, czyli fuzja rock’n’rolla, bluesa i folku 

Kaleo - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kaleo?

Miejscowości, w których Kaleo wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław.

Kiedy powstał zespół Kaleo?
Zespół Kaleo powstał w 2012 roku w islandzkim mieście Mosfellsbær. Obecnie wydali 2 albumy studyjne oraz jedną EPkę.
Jaką muzykę tworzy zespół Kaleo?
Zespół Kaleo tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak indie rock, rock, indie folk czy blues
Czy muzyka zespołu Kaleo była wykorzystywana w serialach?
Muzykę zespołu Kaleo można usłyszeć w wielu serialach telewizyjnych takich jak "Orange Is The New Black", "Lucyfer", "W garniturach" czy "Chirurgach".
Jaki był pierwszy album wydany przez zespół Kaleo?
Pierwszym albumem zespołu Kaleo jest "Kaleo", którego premiera miała miejsce 15 listopada 2013 roku. Przy produkcji albumu współpracowali z wytwórnią muzyczną Sena.
Kto wchodzi w obecny skład zespołu Kaleo?
Obecnymi członkami zespołu Kaleo są JJ Julius Son, David Antonsson, Daniel Kristjansson, Rubin Pollock, Þorleifur Gaukur Davíðsson.

Fani lubią też

Zobacz też