Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa
Home Artysta The Slow Readers Club

The Slow Readers Club

The Slow Readers ClubOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

The Slow Readers Club to zespół rockowy z Manchesteru w Anglii. Wydali do tej pory 5 albumów studyjnych, a trzeci z nich – Build A Tower – znalazł się na 18. miejscu na liście przebojów w Wielkiej Brytanii.

The Slow Readers Club – amerykański zespół rockowy

Historia zespołu The Slow Readers Club rozpoczęła się w 2003 roku - wówczas grupa muzyczna nosiła nazwę Omerta. Artyści wydali kilka singli i podpisali kontrakt z wytwórnią Northern Ambition, jednak ich wspólna przygoda zakończyła się w 2007 roku. Mimo to dwaj byli członkowie Omerta, Aaron Starkie i James Ryan, nadal wspólnie tworzyli muzykę. To właśnie oni założyli The Slow Readers Club w 2009 roku, a dwa lata później - wydali debiutancką płytę.

 

Obecnie w skład bandu wchodzi Aaron Starkie – wokalista, jego brat Kurtis Starkie – gitarzysta, James Ryan – basista i David Whitworth – perkusista. W miarę upływu czasu i dzięki wsparciu zespołu Catfish and the Bottleman popularność zespołu The Slow Readers Club zaczęła rosnąć.

 

W 2015 roku grupa muzyczna wydała kolejną płytę – Cavalcade – z singlami Start Again, Don’t Mind, I Saw a Ghost, które przypadły do gustu znanym DJ-om. Steve Lamacq zaprezentował utwory w programie BBC Radio 6 Music Roundtable, Chris Hawkins – w 6 Music, a Hattie Pearson w XFM. Płyta Cavalcade zajęła 1. miejsce w plebiscycie Even The Stars.

 

Kolejnym albumem zespołu The Slow Readers Club był krążek Build a Tower, który ukazał się w maju 2018 roku. Przez pewien czas znajdował się w pierwszej dwudziestce brytyjskiej listy muzycznej. Grupa muzyczna nie przestawała tworzyć – w 2020 roku pojawiła się w sprzedaży następna płyta – The Joy Of The Return – wraz z singlem All I Hear, który stanowił kontynuację poprzedniego albumu. Z kolei piąty krążek The Slow Readers Club – 91 Days in Isolation – miał swoją premierę 23 października 2021 roku. Jak opowiadał Aaron Starkie – wokalista – płyta powstała podczas lockdownu, przy współpracy zdalnej członków zespołu. Utwory składane były w domu, a po zniesieniu restrykcji – trafiły do Edwin Street Recording Studios, gdzie artyści The Slow Readers Club nagrali album, wraz z producentem Philem Bulleymentem.

Koncerty The Slow Readers Club w Polsce

The Slow Readers Club koncertowali najwięcej w 2018 roku, za sprawą sukcesu krążka Build A Tower. Wydarzenia miały miejsce w Wielkiej Brytanii i w Europie, w tym w Scala w Londynie, O2 w Manchesterze a także w School of Art w Glasgow. Można było posłuchać ich występów również na festiwalach: Beautiful Days, Liverpool Sound City, Kendal Calling, Neighborhood Festival, Kaltern Pop Festival, Head for the Hills, Reeperbahn Festival, w Pekinie i Hangzhou w Chinach

 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

 

 

Niebawem zobaczysz też: Avatar, Hot Wheels Monster Trucks, Kaleo, Disclosure, Iann Dior,

Bullet For My Valentine, Halestorm, Biffy Clyro, The Script, Counting Crows, Starset, Kiana Ledé, Oh Wonder, Neck Deep, Sinead Harnett, Stand Atlantic: EU Tour

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu The Slow Readers Club?
W skład zespołu The Slow Readers Club wchodzi czterech muzyków: Aaron Starkie – wokalista, Kurtis Starkie – gitarzysta, James Ryan – basista i David Whitworth - perkusista.
Jaką muzykę tworzy zespół The Slow Readers Club?
The Slow Readers Club określa swoją muzykę jako rock z domieszką indie. Wplatają w utworzy dźwięk syntezatorów, sekcje rytmiczne, smyczki, cięcia gitarowe, a wszystko to łączą z niezwykłym wokalem. Często porównywani są z The Killers czy Radiohead.

Fani lubią też

Zobacz też