Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Ryszard Rynkowski

Ryszard Rynkowski

Ryszard RynkowskiOpisWydarzeniaRyszard Rynkowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Ryszard Rynkowski to polski piosenkarz, kompozytor, pianista i aktor. Urodził się w 1951 roku w Elblągu, którego jest honorowym obywatelem. W latach 70. był wokalistą zespołu Vox, dla którego stworzył przeboje takie jak "Masz w oczach dwa nieba", "Bananowy song", czy "Szczęśliwej drogi już czas".

Jako dziecko uczył się gry na fortepianie w podstawowej szkole muzycznej, a w liceum prowadził kabaret "Tak To Bywa". Studiował w Olsztynie na Wydziale Wychowania Muzycznego.

Jego debiut muzyczny miał miejsce w 1972 roku na V Festiwalu Kultury Studenckiej w Olsztynie. Rok później przeniósł się do Warszawy, gdzie współpracował z Operetką Warszawską i Teatrem na Targówku. Napisał też muzykę do spektaklu "Rapsod Polski", który wystawiony został w Pruszkowie przez grupę teatralną pod kierunkiem Bolesława Jastrzębskiego.

Ryszard Rynkowski kariera solowa

W 1987 roku Ryszard Rynkowski rozpoczął karierę solową. W latach 90. współpracował z autorem tekstów Jackiem Cyganem. Jeden z ich przebojów to "Życie jest nowelą" znany z serialu telewizyjnego "Klan". W 1991 roku wyszła jego pierwsza solowa płyta "Szczęśliwej drogi już czas" z hitami takimi jak: "Wypijmy za błędy, "Szczęśliwej drogi już czas", czy "Nie budźcie marzeń ze snu".

W 1993 roku zagrał tytułową rolę w musicalu "Pan Twardowski", w 2001 roku został nagrodzony Fryderykiem jako wokalista roku.

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Ryszard Rynkowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Ryszard Rynkowski?

Miejscowości, w których Ryszard Rynkowski wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia, Kutno, Łomża.

Fani lubią też

Zobacz też