Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Ryszard Rynkowski

Ryszard Rynkowski

Ryszard RynkowskiOpisWydarzeniaRyszard Rynkowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Ryszard Rynkowski to polski piosenkarz, kompozytor, pianista i aktor. Urodził się w 1951 roku w Elblągu, którego jest honorowym obywatelem. W latach 70. był wokalistą zespołu Vox, dla którego stworzył przeboje takie jak „Masz w oczach dwa nieba”, „Bananowy song”, czy „Szczęśliwej drogi już czas”.

Jako dziecko uczył się gry na fortepianie w podstawowej szkole muzycznej, a w liceum prowadził kabaret „Tak To Bywa”. Studiował w Olsztynie na Wydziale Wychowania Muzycznego.

 

Jego debiut muzyczny miał miejsce w 1972 roku na V Festiwalu Kultury Studenckiej w Olsztynie. Rok później przeniósł się do Warszawy, gdzie współpracował z Operetką Warszawską i Teatrem na Targówku. Napisał też muzykę do spektaklu „Rapsod Polski”, który wystawiony został w Pruszkowie przez grupę teatralną pod kierunkiem Bolesława Jastrzębskiego.

Ryszard Rynkowski kariera solowa

W 1987 roku Ryszard Rynkowski rozpoczął karierę solową. W latach 90. współpracował z autorem tekstów Jackiem Cyganem. Jeden z ich przebojów to „Życie jest nowelą” znany z serialu telewizyjnego „Klan”. W 1991 roku wyszła jego pierwsza solowa płyta „Szczęśliwej drogi już czas” z hitami takimi jak: „Wypijmy za błędy, „Szczęśliwej drogi już czas”, czy „Nie budźcie marzeń ze snu”.

 

W 1993 roku zagrał tytułową rolę w musicalu „Pan Twardowski”, w 2001 roku został nagrodzony Fryderykiem jako wokalista roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Ryszard Rynkowski - największe przeboje

Ryszard Rynkowski - największe przeboje

28.04-04.06.2023

Częstochowa, Gdynia, Gliwice i inne

Ryszard Rynkowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Ryszard Rynkowski?

Miejscowości, w których Ryszard Rynkowski wystąpi w najbliższym czasie: Częstochowa, Gdynia, Gliwice, Olsztyn.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn