Ryszard Rynkowski

Ryszard Rynkowski

Ryszard Rynkowski to polski piosenkarz, kompozytor, pianista i aktor. Urodził się w 1951 roku w Elblągu, którego jest honorowym obywatelem. W latach 70. był wokalistą zespołu Vox, dla którego stworzył przeboje takie jak „Masz w oczach dwa nieba”, „Bananowy song”, czy „Szczęśliwej drogi już czas”.

Jako dziecko uczył się gry na fortepianie w podstawowej szkole muzycznej, a w liceum prowadził kabaret „Tak To Bywa”. Studiował w Olsztynie na Wydziale Wychowania Muzycznego.

 

Jego debiut muzyczny miał miejsce w 1972 roku na V Festiwalu Kultury Studenckiej w Olsztynie. Rok później przeniósł się do Warszawy, gdzie współpracował z Operetką Warszawską i Teatrem na Targówku. Napisał też muzykę do spektaklu „Rapsod Polski”, który wystawiony został w Pruszkowie przez grupę teatralną pod kierunkiem Bolesława Jastrzębskiego.

Ryszard Rynkowski kariera solowa

W 1987 roku Ryszard Rynkowski rozpoczął karierę solową. W latach 90. współpracował z autorem tekstów Jackiem Cyganem. Jeden z ich przebojów to „Życie jest nowelą” znany z serialu telewizyjnego „Klan”. W 1991 roku wyszła jego pierwsza solowa płyta „Szczęśliwej drogi już czas” z hitami takimi jak: „Wypijmy za błędy, „Szczęśliwej drogi już czas”, czy „Nie budźcie marzeń ze snu”.

 

W 1993 roku zagrał tytułową rolę w musicalu „Pan Twardowski”, w 2001 roku został nagrodzony Fryderykiem jako wokalista roku.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ryszard Rynkowski
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/