Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Amy Winehouse

Amy Winehouse

Amy WinehouseSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Brytyjska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza soulu, jazzu i R&B, kompozytorka i autorka tekstów piosenek.
social media:

Opis

Amy Winehouse (1983-2011) to brytyjska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza soulu, jazzu i R&B, kompozytorka i autorka tekstów. Artystka zyskała sławę za sprawą głębokiego, lekko zachrypniętego głosy oraz autorskim tekstom piosenek, które mówiły o przeżyciach jakie miały miejsce w jej życiu.

Życie oraz płyty Amy Winehouse

Utwory oraz płyty Amy Winehouse zdobyły liczne nagrody i nominacje. Debiutancki album Amy Winehouse Frank z 2003 roku zdobył znaczny sukces komercyjny, a także uznanie krytyków i nominację do Mercury Prize.

 

Kolejna płyta Amy Winehouse pochodząca z 2006 roku Back to Black sprawiła, że artystka zdobyła ona pięć nagród Grammy w 2008 roku. Była to rekordowa liczba jaką przyznano kiedykolwiek kobiecie w jednym rozdaniu oraz rekordowa liczba, którą przyznano artyście brytyjskiemu.

 

Amy Winehouse borykała się z wieloma uzależnieniami i problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym. W 2011 roku umarła w swoim londyńskim domu w wieku 27 lat. W 2012 r. uplasowała się na 26 pozycji na liście 100 najważniejszych kobiet w muzyce. Płyta jej autorstwa „Back to Black” pośmiertnie stała się najlepiej sprzedającym się albumem w XXI w. w Wielkiej Brytanii.

Koncerty Amy Winehouse

Amy Winehouse posiadała wyjątkowy głos, który zachwycił świat. To właśnie on w połączeniu z niepokorną osobowością uczynił z niej czołową gwiazdę na światowej scenie muzycznej. Na kolejne koncerty Amy Winehouse czekali fani, którzy chcieli usłyszeć jej utwory wykonane na żywo. Występy z jej udziałem były wydarzeniami pełnymi wyjątkowej muzyki i emocji jakie przekazywała swojej publiczności.

The Amy Winehouse Band 

Twórczość niezastąpionej Amy Winehouse jest nadal żywa dzięki zespołom oraz wokalistom, którzy pragną oddać jej hołd przypominając światu wyjątkowe utwory artystki. Jednym z takich zespołów jest The Amy Winehouse Band, który składa się z muzyków, którzy z nią współpracowali oraz byli jej przyjaciółmi. Do projektu zaproszono soulowo-jazzową wokalistę Albe Plano, która podobnie jak Amy Winehouse posiada wyjątkową charyzmę.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. berlinfotos, CC-BY-SA 2.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też