Amy Winehouse

Amy Winehouse

Amy Winehouse (1983-2011) to brytyjska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza soulu, jazzu i R&B, kompozytorka i autorka tekstów. Artystka zyskała sławę za sprawą głębokiego, lekko zachrypniętego głosy oraz autorskim tekstom piosenek, które mówiły o przeżyciach jakie miały miejsce w jej życiu.

Życie oraz płyty Amy Winehouse

Utwory oraz płyty Amy Winehouse zdobyły liczne nagrody i nominacje. Debiutancki album Amy Winehouse Frank z 2003 roku zdobył znaczny sukces komercyjny, a także uznanie krytyków i nominację do Mercury Prize.

 

Kolejna płyta Amy Winehouse pochodząca z 2006 roku Back to Black sprawiła, że artystka zdobyła ona pięć nagród Grammy w 2008 roku. Była to rekordowa liczba jaką przyznano kiedykolwiek kobiecie w jednym rozdaniu oraz rekordowa liczba, którą przyznano artyście brytyjskiemu.

 

Amy Winehouse borykała się z wieloma uzależnieniami i problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym. W 2011 roku umarła w swoim londyńskim domu w wieku 27 lat. W 2012 r. uplasowała się na 26 pozycji na liście 100 najważniejszych kobiet w muzyce. Płyta jej autorstwa „Back to Black” pośmiertnie stała się najlepiej sprzedającym się albumem w XXI w. w Wielkiej Brytanii.

Koncerty Amy Winehouse

Amy Winehouse posiadała wyjątkowy głos, który zachwycił świat. To właśnie on w połączeniu z niepokorną osobowością uczynił z niej czołową gwiazdę na światowej scenie muzycznej. Na kolejne koncerty Amy Winehouse czekali fani, którzy chcieli usłyszeć jej utwory wykonane na żywo. Występy z jej udziałem były wydarzeniami pełnymi wyjątkowej muzyki i emocji jakie przekazywała swojej publiczności.

The Amy Winehouse Band 

Twórczość niezastąpionej Amy Winehouse jest nadal żywa dzięki zespołom oraz wokalistom, którzy pragną oddać jej hołd przypominając światu wyjątkowe utwory artystki. Jednym z takich zespołów jest The Amy Winehouse Band, który składa się z muzyków, którzy z nią współpracowali oraz byli jej przyjaciółmi. Do projektu zaproszono soulowo-jazzową wokalistę Albe Plano, która podobnie jak Amy Winehouse posiada wyjątkową charyzmę. Koncerty z cyklu Forever Amy odbędą się w Polsce w 2021 roku.

 

Projekt Forever Amy w 2017 roku błyskawicznie stał się fenomenem w Wielkiej Brytanii. Po dwuletniej przerwie Forever Amy rozpoczyna europejską trasę, która obejmie ponad 70 koncertów! Koncerty Amy Winehouse Band w Polsce odbędą się już w czerwcu 2021 roku. Podczas ich trwania będzie można usłyszeć największe przeboje z repertuaru wokalistki. Zaprezentowane będą też fragmenty z jej życia oraz wywiady z udziałem gwiazdy.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. berlinfotos, CC-BY-SA 2.0

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Amy Winehouse
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/