Adele

Adele

Adele Laurie Blue Adkins to brytyjska piosenkarka i autorka piosenek, laureatka 15 nagród Grammy oraz Oskara.  Ostatni album artystki - „25” ukazał się w 2015 roku. Pochodzi z niego międzynarodowy hit „Hello”. Album sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie i zapewnił artystce 5 nagród Grammy.

Kariera Adele

Urodziła się w 1988 roku w londyńskim Tottenham. Już jako dziecko uwielbiała śpiewać, a także uczyła się gry na gitarze i klarnecie. Jako nastolatka, zainspirowana twórczością Etty James, zaczęła poważnie myśleć o karierze muzycznej. Wstąpiła do Brytyjskiej Szkoły Sztuki Widowiskowej i Technologii. Tworzyła i nagrywała piosenki, ale nie wierzyła w siebie. To jej przyjaciółka zaczęła publikować nagrania w serwisie Myspace. Wzbudziły one zainteresowanie osobą Adele i w 2006 roku, kilka miesięcy po ukończeniu szkoły podpisała kontrakt z wytwórnią XL Recordings.

Koncert Adele

Zapraszamy na koncert online Adele, który odbył się w 2020 roku. W ponad godzinnym nagraniu można usłyszeć największe przeboje artystki. Stream poniżej. 

 

Debiutancka płyta Adele

Dwa lata później wydała swój pierwszy album - „19”. Płyta znalazła się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów i zebrała świetne recenzje krytyków, m.in. za umiejętność opowiadania o swoich osobistych przeżyciach w sposób urzekający słuchaczy. Popularność w Ameryce dał jej występ w telewizyjnym show Saturday Night Live. Niestety do tej pory nie odbył się jeszcze żaden koncert Adele w Polsce.

 

Do pracy nad kolejnym albumem zaprosiła wybranych przez siebie twórców piosenek i producentów, czego efektem była bardziej dojrzała i dopracowana płyta. Na krążku „21” znalazł się m.in. jej wielki przebój, inspirowany muzyką gospel „Rolling in the Deep” czy emocjonalna ballada Someone like You”. Płyta była najlepiej sprzedającym się wydawnictwem roku zarówno w Wielkiej Brytanii jak i Stanach Zjednoczonych. W 2012 roku piosenkarka wystąpiła na rozdaniu nagród Grammy, gdzie zdobyła też 6 statuetek, w tym za płytę i piosenkę roku.

Adele - koncerty 2022

Co ciekawe, mimo tak ogromnego sukcesu, Adele bardzo stresowała się wszystkimi występami, a raz nawet uciekła przed swoim koncertem wyjściem awaryjnym! Co może wydawać się dziwne w przypadku artystki scenicznej, Adele boi się publiczności. Napisała list do fanów, w którym mówi, że nie nadaje się do wielkich tras koncertowych, ponieważ jest domatorką. Mimo to fani wokalistki, także w Polsce, czekają na jej występy, ponieważ koncerty Adele to niezapomniane przeżycie muzyczne.  Niestety Adele w Polsce jeszcze nie wystąpiła.

 

Zdjęcie: Wikipedia, fot. Marcen27, CC-BY-SA 2.0

 

 

Adele - Często zadawane pytania

  • Adele tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak neo soul, folk, R&B, folk oraz blues.
  • Pierwszym albumem piosenkarki jest "19" , którego premiera miała miejsce 28 stycznia 2008 roku. Album zadebiutował na pierwszym miejscu brytyjskiego notowania przebojów UK Albums Top 70. 3 grudnia 2008 roku płyta została nominowana do czterech nagród Grammy 2009 : Najlepszy Nowy artysta, Płyta Roku, Piosenka Roku oraz Najlepsze Żeńskie Popowe Wykonanie Wokalne.
  • Pierwszą trasą koncertową Adele była "An Evening with Adele", która swój początek miała 27 stycznia 2008 roku, a koniec 12 lipca 2009. Trasa służyła promocji albumu 19.
  • Ostatnim albumem piosenkarki Adele jest "25", premiera albumu miała miejsce 20 listopada 2015 roku. Na albumie pojawili się tacy artyści jak Max Martin, Shellback, Greg Krustin, Danger Mouse czy Samuel Dixon.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Adele
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/