Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Artysta Agnieszka Osiecka

Agnieszka Osiecka

Sprawdź wydarzenia
Agnieszka Osiecka SzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Autorka tekstów, poetka, pisarka, dziennikarka, reżyserka
social media:

Opis

Agnieszka Osiecka (1936 – 1997) to polska poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyser teatralna i telewizyjna oraz  dziennikarka, której twórczość na stałe zapisała się w polskiej kulturze.

O Agnieszce Osieckiej 

Agnieszka Osiecka w latach 1952–1956 naukę pobierała na Wydziale Dziennikarskim Uniwersytetu Warszawskiego, a w latach 1957–1962 na Wydziale Reżyserii Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. W czasie trwania studiów stworzyła filmową etiudę „Słoń”, opartą na motywach opowiadania Sławomira Mrożka i odbyła praktykę na planie „Niewinnych czarodziejów” Andrzeja Wajdy.

 

W okresie1954–1957 jej teksty, eseje i reportaże ukazywały się w „Głosie Wybrzeża”, „Nowej Kulturze”, „Sztandarze Młodych” i „Po prostu”. Później pisała również w „Literaturze”, „Kulturze” i „Polsce”. Była członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Piosenki Agnieszki Osieckiej 

Od 1963 roku razem z Janem Borkowskim prowadziła w Polskim Radiu Radiowe Studio Piosenki, które wydało ponad 500 piosenek i pozwoliło na wypromowanie wielu wielkich gwiazd polskiej estrady.

 

W 1966 roku IV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobyła nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki za piosenkę Na całych jeziorach – ty i drugą nagrodę w koncercie „Premiery” za piosenkę Dookoła noc się stała. W tym samym roku Polskie Nagrania „Muza” wydały płytę długogrającą pt. Piosenki Agnieszki Osieckiej, na której znalazły się obie nagrodzone piosenki.

Koncerty Agnieszki Osieckiej

Twórczość Agnieszki Osieckiej pomimo wielu lat ciągle jest aktualna. Artyści stale inspirują się jej tekstami oraz wykonują je, aby przybliżyć jej dokonania szerszej publiczności. Koncerty Agnieszki Osieckiej w wykonaniu innych artystów są wspaniała okazją, aby lepiej poznać jej wyjątkową twórczość. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też