Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Miejsce Żywiec Amfiteatr pod Grojcem

Żywiec Amfiteatr pod Grojcem

Żywiec, Grojec 50
Żywiec Amfiteatr pod GrojcemOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Amfiteatr pod Grojcem skupia kulturowo-muzyczne życie Żywca w mieście w okresie letnim. Co roku odbywają się tu liczne koncerty i imprezy wakacyjne. Stolica Beskidu Żywieckiego jest chętnie odwiedzana przez turystów, którzy szukają rozrywki. Amfiteatr służy także jako miejsce promocji kultury regionu. Od 50 lat organizowany jest tu Tydzień Kultury Beskidzkiej. Na dużej scenie odbywają się cykliczne imprezy takie jak regionalny Festiwal Smakowania Kwaśnicy, Dni Żywca czy Oscypek Fest.

Amfiteatr pod Grojcem – o obiekcie

Duża popularność imprez oraz coraz większa liczba wydarzeń sprawiły, że wybudowany w latach 80-tych obiekt przestał wystarczać i w 2013 roku rozpoczęła się jego modernizacja. Przeprowadzone prace dostosowały budynek do większej liczby widzów oraz zapewniły lepszą infrastrukturę dla artystów i dźwiękowców. Amfiteatr zyskał także profesjonalne nagłośnienie. Obecnie obiekt jest w stanie zapewnić 3000 miejsc siedzących i podobną ilość miejsc stojących. Tym samym Amfiteatr pod Grojcem jest w pełni dostosowany do obsługi dużych koncertów muzycznych i innych imprez masowych o charakterze kulturalno-oświatowym. Bilety na wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród publiczności.

 

Amfiteatr pod Grojcem współpracuje z Pełnomocnikiem Burmistrza d/s Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi, jak również instytucjami kultury, placówkami oświatowymi oraz fundacjami, które wspomagają rozwój działalności kulturalnej. Organizowane są tu m.in. konferencje, inauguracje, uroczystości okolicznościowe, sympozja, występy kapel spektakle operetkowe i teatralne.

Amfiteatr pod Grojcem – wydarzenia

Amfiteatr pod Grojcem – wydarzenia to także imprezy promujące kulturę regionu. Wśród nich na uwagę zasługuje Festiwal Kwaśnicy. To wielkie wydarzenie kulinarne i okazja do poznania historii Podbeskidzia Żywieckiego. Wspólnemu gotowaniu towarzyszą pokazy mody, zawody, licytacje oraz koncerty muzyczne. Scena Amfiteatru Grodziec gości także komików i stand-uperów, wśród nich pojawi się Kabaret Młodych Panów z nowym programem “To jest chore”.

Amfiteatr pod Grojcem – koncerty 2022

W Amfiteatrze pod Grojcem odbywają się liczne koncerty muzyczne. Scena od lat jest gospodarzem koncertów granych w ramach trasy Męskie Granie. Również w tym roku żywiecki amfiteatr będzie gościł muzyków, wśród których znajdą się m.in. Dawid Podsiadło, Maria Peszek, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Sanah, Sobel oraz po raz pierwszy Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Kuba Sienkiewicz.

 

Amfiteatr pod Grojcem – koncerty 2022 to także finałowy występ jubileuszowej trasy zespołu Lady Pank. Muzycy w tym roku obchodzą 40-lecie obecności na scenie. Podczas spotkania z fanami zostaną zaprezentowane najlepsze utwory z całego okresu działalności grupy oraz nowe propozycje muzyczne. W Żywcu odbędzie się także koncert Metallica Symfonicznie, w ramach którego muzycy z zespołu Scram Inc., w towarzystwie orkiestry symfonicznej Orion, zagrają najpiękniejsze ballady metalowego giganta.

Amfiteatr pod Grojcem – bilety

Bilety na wydarzenia i koncerty w Amfiteatrze pod Grojcem można nabyć w sprzedaży internetowej.

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Amfiteatr pod Grojcem?
Amfiteatr pod Grojcem znajduje się przy ul. Grojec 50 w Żywcu.
Jakie wydarzenia odbyły się w Amfiteatrze pod Grojcem?
W Amfiteatrze pod Grojcem odbylo się wiele wydarzeń, takich jak koncerty czy spektakle teatralne. Są to również festiwale regionalne. Na żywieckiej scenie co roku odbywa się Festiwal Smakowania Kwaśnicy, Dni Żywca oraz Oscypek Fest. Amfiteatr jest także punktem na corocznej trasie Męskiego Grania.
Kiedy został utworzony Amfiteatr pod Grojcem?
Amfiteatru pod Grojcem utworzony został w latach 1980-1981. W 2013 budynek przeszedł kompleksową modernizację i został znacznie rozbudowany.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też