Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Halina Mlynkova

Halina Mlynkova

Halina MlynkovaSzczegółyOpisWydarzeniaHalina Mlynkova - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
46 lat
data urodzenia:
22.06.1977
miejsce urodzenia:
Trzyniec, Czechy
dyscyplina:
piosenkarka, autorka tekstów, aktorka
social media:

Opis

Halina Mlynkova to polska piosenkarka i autorka tekstów. Urodziła się w 1997 roku w Nawsiu w części Śląska Cieszyńskiego. Jako dziecko pobierała lekcje gry na fortepianie. W szkole średniej występowała w Zespole Pieśni i Tańca „Olza”. Ukończyła etnografię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Na trzecim roku studiów rozpoczęła równolegle naukę w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Grzegorza Motyki.

W 1998 roku została wokalistką zespołu „Brathanki”, grającego mieszankę folku, popu i rocka. W 2000 roku ukazał się debiutancki album grupy, zatytułowany „Ano!”. Znalazła się tam ich najsłynniejsza piosenka - „Czerwone korale”. Kolejny album - „Patataj” ukazał się w 2001 roku i wylansował hity takie jak „W kinie, w Lublinie – kochaj mnie” czy „Za wielkim morzem ty”. Ponadto muzycy otrzymali nagrodę Fryderyka w kategorii „Album Roku – Etno/Folk”. Mlynkova odeszła z zespołu w 2003 roku.  

Debiutancki album artystki - „Etnoteka” ukazał się w 2011 roku. Kolejny - „Po drugiej stronie lustra” został wydany dwa lata później. Ostatnia płyta Mlynkovej - „Życia mi mało” pochodzi z 2016 roku. Obecnie zawiesiła swoją karierę muzyczną i skupiła się na biznesie.

Wydarzenia

Halina Mlynkova - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Halina Mlynkova?

Miejscowości, w których Halina Mlynkova wystąpi w najbliższym czasie: Knurów.

Fani lubią też

Zobacz też