emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

Krywań

KrywańOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Zespół Krywań to legenda na polskiej scenie folkowej. Grupa powstała w 1973 roku przy Domu Kultury Dzieci i Młodzieży” Jutrzenka” w Zakopanem. W dość krótkim czasie Krywań zdobył popularność. Dzięki temu w roku 1978 zespół wziął udział w Konkursie Debiutów Opolskich. Był to początek profesjonalnej, estradowej działalności zespołu, który zaczął koncertować za granicą, zdobywając uznanie również tam. Dwie pierwsze płyty grupy, "Dwie tęsknoty" i "Nad Tatrami Gwiazda Betlejemska",  ukazały się w 1993 roku. Oba materiały zyskały dobre recenzje, również za granicą. Jednak największy hit Krywania - "Szalała, szalała" ukazał się na kolejnym wydawnictwie ”Tęskne śpiewanie” z 1994 roku.

 

Na przestrzeni lat, Krywań nawiązał współpracę z wieloma artystami, na przykład z Krystyną Jandą, Romualdem Lipką, Andrzejem Mogielnickim, Krzysztofem Cugowskim, Dorotą Stalińską, Emilianem Kamińskim, Rafałem Królikowskim, Pawłem Delągiem, Marylą Rodowicz, Katarzyną Geartner i wielu innymi. W 2000 roku zespół nagrał płytę "Nad Tatrami Gwiozda Betlejemsko" wraz z ze słynną Scholą Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie. Album dedykowany jest papieżowi Janowi Pawłowi II. 

 

Krywań nawiązuje do góralskiej tradycji nie tylko w strojach i muzyce, ale również w warstwie tekstowej. Grupa świetnie prezentuje się na żywo, dając góralskie show. W skład zespołu wchodzą: Halina Jawor - śpiew, taniec; Kamil Cudzich - perkusja, gitara; Ryszard Jawor "Rezykant" - gitara bass, śpiew, aranżacje; Szymon Chyc Magdzin - skrzypce, śpiew, taniec; 

Franciszek Seman - instrumenty klawiszowe, śpiew, aranżacje oraz Tadeusz Stasik Michałek - skrzypce, śpiew, taniec. 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też