Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Kino Janosik

Kino Janosik

Żywiec, Jana III Sobieskiego 1
Kino JanosikOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kino Janosik w Żywcu sięga roku 1906, kiedy to masarz Antoni Kasztelnik postanowił zrealizować swoje marzenie o teatrze świetlnym. Jego budynek wzorowany jest na praskim kinie Royal-Bioskop. Pierwsza projekcja odbyła się tu w 1911 roku, kiedy mieszkańcy Żywca mieli okazję obejrzeć film "Narodzenie, życie i męka Chrystusa". 

Początkowo Kino Janosik nosiło nazwę „Urania”, by w 1916 roku zmienić się w Kino „Edison”. Nazwa kina, wywodząca się od karpackiego zbójnika, została ustalona w roku 1948. Obiekt ten do dziś pozostaje najlepszym miejscem w Żywcu do realizowania innowacyjnych pomysłów związanych z filmem. Zlokalizowane jest w Żywcu przy ul. Sobieskiego 1.

Dziś prezentowane w obiekcie Kino Janosik filmy dostępne są z audiodeskrypcją, co jest ważnym kierunkiem w stronę osób niewidomych i niedowidzących. Takie pokazy wykorzystują aplikację AudioMovie, która umożliwia odbiór audiodeskrypcji oraz nagranej ścieżki lektorskiej w przypadku filmów zagranicznych. To innowacyjne narzędzie na smartfony synchronizuje dodatkowe ścieżki dźwiękowe z filmem, zapewniając kompleksową jakość dźwięku. Odbywające się w obiekcie Kino Janosik wydarzenia dostępne są również z napisami dla niesłyszących.

Kino Janosik – wydarzenia

Organizowane w Kinie Janosik wydarzenia odważnie podążają śladami swojego protoplasty. Obiekt z dumą realizuje marzenia o spektakularnych premierach, filmach z muzyką na żywo, fascynującym klubie filmowym, kultowych tytułach, przeglądach tematycznych, a także Adrenalinium – przeglądzie filmów górskich. Kino Janosik to miejsce, gdzie seanse odbywają się zarówno w formacie 2D, jak i 3D, a obok nowoczesnego projektora cyfrowego, wciąż pracuje tradycyjny projektor analogowy. W Kinie Janosik filmy posiadają nagłośnienie Dolby Digital, co jest w tym momencie standardem w najlepszych salach kinowych w Polsce.

To zacne miejsce sztuki filmowej może się poszczycić tym, że na jego wydarzeniach można spotkać potomków samego Antoniego Kasztelnika. Historia Kina Janosik stanowi przekonujący dowód na to, że sztuka filmowa, zbójecka i masarska mają ze sobą więcej wspólnego, niż można by przypuszczać.

Kino Janosik – filmy

Prezentowane w obiekcie Kino Janosik filmy to najnowsze i najlepsze produkcje kinowe z całego świata. Z polskich propozycji przykładami są między innymi: Akademia Pana Kleksa, Fuks 2, Kos, Chłopi, Baby Boom, czyli Kogel Mogel 5. Spośród zagranicznych filmów Kino Janosik prezentował między innymi Dream Scenario, Chłopiec i czapla, Pies i robot, Wyfrunięci, Niedźwiedzie nie istnieją i wiele innych.

Organizowane w Kinie Janosik wydarzenia to między innymi cykle takie jak: „Niedziela z dokumentem”, „Klub Filmowy Urania”, „Krótka historia polskiego kina cz. II”, w czasie których ukazywały się takie propozycje kinowe jak „Rejs” oraz” Bóg i wojownicy lunaparków”.

Kino Janosik – bilety

Dystrybuowane w obiekcie Kino Janosik bilety dostępne są na portalach, zajmujących się  obsługą sprzedażową kin studyjnych na Śląsku. Użytkownicy Facebooka mogą również przeglądając stronę internetową Kina Janosik zamówić bilety, korzystając z odnośnika do strony zakupowej.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kino Janosik?
Kino Janosik znajduje się w Żywcu przy ul. Sobieskiego 1.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kinie Janosik?
Dostępne w obiekcie Kino Janosik bilety pozwalają na uczestnictwo w takich wydarzeniach jak: Festiwal Górski Adrenalinium, Janosik Pod Gwiazdami, Ferie Po Zbóju, Babski Comber, czy Maraton Uśmiechu. Poza wydarzeniami dodatkowymi prezentowane w obiekcie Kino Janosik filmy mają swoje projekcje codziennie od godzin porannych aż po późny wieczór. Prezentacje te opierają się na kinie polskim jak i zagranicznym.
Kiedy zostało otworzone Kino Janosik?
Kino Janosik zostało otworzone w 1906 roku w Żywcu, początkowo jako Kino Urania, od 1948 roku pod obecną nazwą.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też