Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Miejsce Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu

Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu

Sosnowiec, Wawel 2
Zespół Szkół Muzycznych w SosnowcuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu składa się z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jana Kiepury oraz Szkoły Muzycznej II stopnia. Szkoła I stopnia prowadzi edukację zarówno w 6-letnim, jak i 4-letnim cyklu nauczania, przyjmując kandydatów pomiędzy 6. a 9. rokiem życia. Zajęcia (wyłącznie o charakterze muzycznym) odbywają się w godzinach popołudniowych. Kandydaci mogą rozpocząć edukację na następujących instrumentach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, altówka, kontrabas, gitara, flet, obój, klarnet, fagot, saksofon, trąbka, waltornia, puzon, akordeon oraz instrumenty perkusyjne. Szkoła kładzie nacisk zarówno na wszechstronną edukację uczniów, jak i umiejętność współpracy w ramach zespołu.

Decydując się na kontynuowanie nauki na II stopniu, uczniowie po sześciu latach będą mogli uzyskać dyplom ukończenia szkoły oraz tytuł zawodowy muzyka, przyznawany po zdaniu egzaminu dyplomowego. Wiedza i umiejętności, uzyskane w trakcie nauki, pozwalają uczniom przygotować się do egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie muzyczne.

Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu – koncerty

Organizowane w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu wydarzenia obejmują nie tylko występy uczniów obu placówek. Szkoła jest również miejscem, w którym regularnie możemy zobaczyć koncerty z udziałem znanych reprezentantów polskiej sceny muzycznej.

Jedną z gwiazd organizowanych w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu koncertów była Kasia Kowalska, która wkroczyła w ostatnią fazę swojej trasy koncertowej MTV Unplugged. Po premierze albumu MTV Unplugged w 2019 roku, artystka wyruszyła w serię koncertów "bez prądu".

Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu – wydarzenia

Mające miejsce w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu wydarzenia to również spektakle teatralne. Jedną z propozycji, których nie można przegapić, był spektakl "Nerwica Natręctw" autorstwa Laurenta Baffie w reżyserii Artura Barcisia – opowieść o skomplikowanych osobowościach, podana w lekkiej formie. Do czego może doprowadzić sytuacja, w której pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną nawzajem leczyć swoje dolegliwości?

W poczekalni u wybitnego psychiatry zawsze panuje niebanalna atmosfera. Jego pacjenci to ludzie borykający się z różnorodnymi problemami, takimi jak niekontrolowane przeklinanie (zespół Tourette'a), nieustanne liczenie wszystkiego (arytmomania), obsesyjny strach przed bakteriami (nozofobia), nieustanne powtarzanie każdej wypowiedzi (palilalia), lęk przed staniem na linii oraz nerwica natręctw, które towarzyszą im na co dzień. Co wyniknie z rozmowy tej nietypowej grupy?

Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu – bilety

Planujesz wybrać się na jedno z wydarzeń, które będzie miało miejsce na terenie Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu? Bilety na eventy z nadchodzącego harmonogramu są dostępne m.in. na portalu eBilet.pl. Zobacz koncerty ulubionych artystów i spędź czas przy dźwiękach muzyki na żywo wraz z bliskimi i przyjaciółmi.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu?
Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu znajduje się przy ulicy Wawel 2.
Jakie wydarzenia odbywają się w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu?
Organizowane przez Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu wydarzenia obejmują zarówno koncerty uczniów placówki, jak i wydarzenia z udziałem artystów o ogólnopolskiej sławie.
Kiedy powstał Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu?
Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu został otwarty w grudniu 1945 roku dzięki inicjatywie Towarzystwa Muzycznego. Powstanie placówki jest zasługą m.in. śpiewaczki Janiny Kiepury-Osieckiej oraz Lecha Bursy, pierwszego dyrektora placówki.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też