Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Dom Kultury Szopienice

Dom Kultury Szopienice

Katowice, gen Józefa Hallera 28
Dom Kultury SzopieniceOpisDojazd i lokalizacjaWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Miejski Dom Kultury Szopienice-Giszowiec to samorządowa instytucja kultury w Katowicach. Odbywa się tam wiele wydarzeń kulturalnych, spektakli, odczytów, wystaw, konkursów, przeglądów i koncertów. Placówka ma misję organizowania edukacji kulturalnej, rozbudzania potrzeb i zainteresowań kulturalnych oraz kształtowania aktywnego uczestnictwa w kulturze. 

Dom Kultury Szopienice — kulturalne centrum Katowic

Ośrodek posiada dwie filie: pierwszą na ulicy Obrońców Westerplatte 10 (dzielnica Szopienice) oraz drugą na ulicy Plac pod Lipami 1 (dzielnica Giszowiec). W Domu Kultury Szopienice działają liczne sekcje i grupy. To tutaj ma swój dom Grupa Janowska, do której niegdyś należeli wybitni malarze: Paweł i Leopold Wróblowie, Teofil Ociepka, Ewald Gawlik, Paweł Stolorz, Gerhard Urbanek, Erwin Sówka czy Eugeniusz Bąk. Obecnie grupa liczy ok. 20 członków, których dzieła znajdują się z zbiorach Muzeum Historii Katowic, Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Muzeum Miejskim w Zabrzu, a także w innych miastach Polski: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Toruniu oraz zagranicą.

 

Z Domem Kultury Szopienice-Giszowiec związany jest też zespół rockowy Koniec Świata, Brain Surgery i kilka innych, zespół breakdance The Kids Team (utworzony w roku 2008), a także organizująca autorskie spektakle grupa teatralna Teoria Szarości (powołana w roku 2014). To tutaj funkcjonuje też założony w 1975 roku klub szachowy Hetman Katowice, mający na koncie liczne sukcesy sportowe. W Domu Kultury odbywają się zajęcia dla dorosłych, dzieci i młodzieży: funkcjonuje kółko plastyczne Kolorek, organizowane są lekcje gry na gitarze czy zajęcia plastyczno-ruchowe w Klubie Malucha. Dorośli mogą wziąć udział w zajęciach aerobiku, jogi, pilatesu czy lekcjach gry na gitarze, tutaj swoją siedzibę ma także Klub Seniora.

Dom Kultury Szopienice — wydarzenia, koncerty i spektakle

Dom Kultury Szopienice-Giszowiec to także miejsce, w którym organizowane są wydarzenia kulturalne, takie jak Święto Giszowca, Lato pod Lipami, wystawy podróżnicze (np. “Trawy sawanny, śniegi Kilimandżaro i piaski Zanzibaru”), koncert operetkowo-musicalowy “Tre Soprani” czy warsztaty połączone z koncertami “Elemetz — hiphopowy raport z osiedla”. To także miejsce, w którym organizowane są Giszowieckie spotkania z literaturą.

 

Bilety na wydarzenia kulturalne w Domu Kultury Szopienice-Giszowiec to zawsze okazja na niezapomniane przeżycia. Obiekt posiada szeroki wachlarz oferty kulturalnej, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dojazd i lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Alicja w Krainie Czarów

Alicja w Krainie Czarów

24.03-17.10.2023

Biała Podlaska, Bielsko-Biała, Częstochowa i inne

FAQ

Gdzie znajduje się Dom Kultury Szopienice?
Dom Kultury Szopienice-Giszowiec znajduje się w Katowicach na ulicy Generała Józefa Hallera 28. Posiada też dwie filie: Filia nr 1 znajduje się na ulicy Obrońców Westerplatte 10 w dzielnicy Szopienice, natomiast Fila nr 2 — na ulicy Plac pod Lipami 1, 3-3a w dzielnicy Giszowiec.
Jakie wydarzenia odbyły się w Domu Kultury Szopienice?
W Domu Kultury Szopienice odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, w tym koncerty zespołów Brain Surgery, Koniec Świata, spektakle “Orfeusz w piekle” Jacques’a Offenbacha, koncert operetkowy “Tre Soprani” czy warsztaty “Elementz — hiphopowy raport z osiedla” oraz wiele innych.
Kiedy utworzony został Dom Kultury Szopienice?
Dom Kultury Szopienice w obecnej formie funkcjonuje od dnia powołania w 1992 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn