Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Teatr Mały w Tychach

Teatr Mały w Tychach

Tychy, Hlonda 1
Teatr Mały  w TychachOpisDojazd i lokalizacjaWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Mały w Tychach powstał w 1965 roku, jako dom kultury Kopalni Węgla Kamiennego „Ziemowit”, a następnie Fabryki Samochodów Małolitrażowych. Po przeprowadzonej renowacji, od 1994 roku Teatr zaczął funkcjonować jako Miejski Ośrodek Kultury. Natomiast od 2000 roku Teatr Mały jest samorządową jednostką kulturalną, finansowaną przez miasto. Obiekt, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada salę widowiskową na blisko 450 miejsc. Impresaryjny charakter działalności pozwala dostosować repertuar Teatru Małego w Tychach do aktualnych potrzeb i gustu widzów. W bogatej ofercie wydarzeń organizowanych na terenie teatru znajdują się różnorodne spotkania literackie, koncerty, wystawy, ale przede wszystkim spektakle teatralne i kabaretowe. Co roku organizowany jest tu festiwal Tyskie Spotkania Teatralne, a także koncerty noworoczne w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO, spotkania Poetyckie OBOK, spotkania Krakowskiego Salonu Poezji w Tychach oraz szereg konkursów takich jak literacki Ogólnopolski Konkurs na Tomik Wierszy „Tyska Zima Poetycka”.

Teatr Mały w Tychach repertuar

Twórcy Teatru Małego dużo uwagi przywiązują do edukacji teatralnej dzieci i młodzieży. W ramach Dziecięcej i Młodzieżowej Akademii Artystycznej wystawiane są wyjątkowe spektakle teatralne dla najmłodszych. Działający przy Teatrze Małym Teatr Karola Wojtyły przygotowuje inscenizacje, których tematem jest szeroko pojęty system wartości. Na deskach teatru zobaczymy m.in. komedię muzyczną Kazio, Ojca, Pchłę Szachrajkę i wiele innych.

Teatr Mały Tychy Bilety 

Teatr Mały Tychy bilety znajdziesz w serwisie eBilet.pl. Sprawdź co nowego w repertuarze i zobacz najlepsze spektakle sezonu!

Dojazd i lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Mój słodki Smok

Mój słodki Smok

18.02-30.04.2023

Bielany Wrocławskie, Gdynia, Kielce i inne

Kwartet - 50-lecie spektaklu

Kwartet - 50-lecie spektaklu

07.02-27.05.2023

Bytom, Chorzów, Czerwionka-Leszczyny i inne

Gołda Tencer i aktorzy Teatru Żydowskiego zapraszają na szlagiery kabaretu żydowskiego

Gołda Tencer i aktorzy Teatru Żydowskiego zapraszają na szlagiery kabaretu żydowskiego

12-19.03.2023

Bydgoszcz, Tychy

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn