Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Stadion Miejski w Tychach

Stadion Miejski w Tychach

Tychy, Edukacji 7
Stadion Miejski w TychachOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Wybudowany w latach 2013-2015 Stadion Miejski w Tychach to nowoczesny obiekt piłkarski, na którym swoje mecze rozgrywa klub sportowy GKS Tychy. Stadion spełnia wymogi UEFA oraz FIFA, co pozwala na organizację międzynarodowych meczów i spotkań w europejskich pucharach. W mających miejsce na Stadionie Miejskim w Tychach wydarzeniach może brać udział jednocześnie ponad 15 tysięcy widzów. Wszystkie trybuny są zadaszone.

Stadion Miejski w Tychach – wydarzenia sportowe

Stadion Miejski w Tychach, uznawany za jeden z najpiękniejszych obiektów sportowych na Śląsku, to miejsce organizacji najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce. To w na tym obiekcie rozegrano cztery mecze Mistrzostw Europy U-21 w 2017 roku. Stadion był również jedną z aren Mistrzostw Świata U-20 w 2019 roku. 

W październiku 2020 roku na Stadionie Miejskim w Tychach w ramach Ligi Narodów UEFA rozegrano mecz piłkarski między Armenią i Gruzją. Podczas eliminacji do Mistrzostw Świata mecze domowe rozgrywała w tym miejscu również kobieca Reprezentacja Polski.

Stadion Miejski w Tychach to – oprócz piłki reprezentacyjnej – miejsce zmagań lokalnego klubu GKS Tychy, do którego największych osiągnięć zalicza się wicemistrzostwo Polski w sezonie 1975/1976. Grająca na zapleczu ekstraklasy drużyna od kilku lat walczy o awans do najwyższej ligi piłkarskiej w Polsce.

Stadion Miejski w Tychach – koncerty, które zapadły w pamięci

Odbywające się na Stadionie Miejskim w Tychach wydarzenia gromadzą miłośników muzyki z całej Polski. Jednym z najbardziej ekscytujących eventów był Tyski Festiwal Disco Polo & Dance, uznawany za najważniejszą imprezę muzyczno-taneczną na Śląsku. 

Podczas 3. edycji Disco Polo & Dance 30 sierpnia 2019 roku na Stadionie Miejskim w Tychach koncerty grali czołowi artyści polskiej sceny muzycznej. Wśród nich znaleźli się: Zenek Martyniuk, Miły Pan, Dejw i zespoły M.I.G, After Party, Long & Junior, Silver Dance oraz Spontan.

Stadion Miejski w Tychach – wydarzenia w nadchodzącym czasie

Co w najbliższym czasie ma do zaoferowania Stadion Miejski w Tychach? Wydarzenia warte uwagi to przede wszystkim ligowe mecze występującej w Fortuna 1 Liga drużyny piłkarskiej GKS Tychy. Stadion Miejski w Tychach to również jeden z obiektów, na którym mecze rozgrywa Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet. Bilety na nadchodzące spotkania możesz zarezerwować już teraz online.

Oprócz wydarzeń piłkarskich, Stadion Miejski w Tychach ma do zaoferowania koncerty największych polskich artystów, wystawy artystyczne, targi i zawody w innych dyscyplinach sportowych. Użytkownicy mają okazję również zwiedzić Tyską Galerię Sportu, upamiętniającą historię i największe sukcesy sportowe miasta Tychy.

Stadion Miejski w Tychach – bilety na wydarzenia

Stadion Miejski w Tychach od 2015 roku nieustannie organizuje najważniejsze wydarzenia sportowe i kulturalne w regionie. To w tym miejscu występowali: młodzieżowe i kobiece reprezentacje Polski, klub GKS Tychy, Zenek Martyniuk, Miły Pan i wiele więcej. Nie chcesz przegapić żadnego wydarzenia odbywającego się na Stadionie Miejskim w Tychach? Bilety na nadchodzące eventy możesz zarezerwować już teraz przez platformę internetową eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Stadion Miejski w Tychach?
Stadion Miejski w Tychach znajduje się przy ul. Edukacji 7. Obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z sąsiednimi dzielnicami dzięki liniom autobusowym i tramwajowym.
Jakie wydarzenia odbywają się na Stadionie Miejskim w Tychach?
Odbywające się na Stadionie Miejskim w Tychach wydarzenia to przede wszystkim mecze piłkarskie. Obiekt jest również miejscem organizacji koncertów, wydarzeń specjalnych i innych inicjatyw kulturalnych.
Kiedy został otworzony Stadion Miejski w Tychach?
Stadion Miejski w Tychach wybudowany w latach 2013-2015 został oficjalnie otworzony 18 lipca 2015 roku. W tym dniu na stadionie rozegrano mecz inauguracyjny między GKS Tychy a 1. FC Köln (0:1).

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też