Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Stadion Zimowy

Stadion Zimowy

Tychy, de Gaulle'a 2
Stadion ZimowyOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Stadion Zimowy w Tychach to miejskie lodowisko, które jest jednym z głównych ośrodków rekreacji i rozrywki mieszkańców. Swoje mecze rozgrywa tutaj znana drużyna hokejowa – GKS Tychy. Obiekt ma 2535 miejsc siedzących i parking na około 200 samochodów. 

W 2007 roku Stadion Zimowy doczekał się gruntownej modernizacji. Od tamtej pory jest on uznawany za jedno z najnowocześniejszych lodowisk w regionie. W obiekcie znajdują się: sauna, siłownia, sala do masażu, sala konferencyjna i 11 szatni.

Stadion Zimowy – wydarzenia sportowe

Pierwsze mecze hokejowe w Tychach rozgrywano już w 1969 roku. Mające miejsce na Stadionie Zimowym wydarzenia od lat przyciągają wielu pasjonatów hokeja. W 2009 roku odbył się tu IX Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Podczas eventu sześć europejskich drużyn rywalizowało ze sobą o medale olimpijskie.

Najwięcej emocji budziły jednak Hokejowe Mistrzostwa Świata Dywizji IB w 2022 roku. To tutaj reprezentacja Polski walczyła z najlepszymi drużynami świata o awans na zaplecze elity. Wtedy to Polska w grupie z Japonią, Ukrainą, Estonią i Serbią zajęła 1. miejsce. Kibice, którzy planowali wybrać się na Stadion Zimowy, bilety mogli nabyć zarówno stacjonarnie, jak i online.

Hokejowa tradycja Tych podtrzymywana jest już przez najmłodszych sportowców. Podczas Tyskiego Turnieju Przedszkolaków w 7-osobowych drużynach rywalizowało ze sobą 5 zespołów z pobliskich przedszkoli. Na trybunach zasiedli członkowie rodziny, znajomi i młodzież z tyskich szkół. Turniej Przedszkolaków rozgrywany na Stadionie Zimowym to impreza, którą najmłodsi będą wspominać jeszcze przez długie lata.

Stadion Zimowy – wydarzenia w najbliższych miesiącach

Odbywające się na Stadionie Zimowym wydarzenia sportowe to przede wszystkim mecze TAURON Hokej Ligi, w której każdego roku najlepsze drużyny z kraju walczą o Mistrzostwo Polski. Lokalny zespół GKS Tychy regularnie rozgrywa tutaj swoje mecze domowe. 

Obiekt w wyznaczonych dniach jest ogólnodostępny. Ze ślizgawki może skorzystać każdy, kto chce spróbować swoich sił na lodzie. Stadion Zimowy w Tychach organizuje również eventy i turnieje, które są idealnym miejscem do integracji społeczności.

Co robić po spędzeniu wolnego czasu na Stadionie Zimowym? Koncerty i imprezy kulturalne w Tychach to wydarzenia, których po prostu nie możesz przegapić. Nadchodzące eventy możesz obserwować na naszej stronie internetowej.

Stadion Zimowy – bilety na mecze i turnieje hokejowe

Stadion Zimowy w Tychach na przestrzeni kilkudziesięciu lat swojego istnienia przechodził liczne remonty i modernizacje. To sprawiło, że obiekt mimo długiej historii nadal jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozbudowanych ośrodków hokejowych w kraju.

Poczuj smak prawdziwej hokejowej rywalizacji podczas elitarnych rozgrywek ligowych, zwiedź zaplecze hali i zobacz na własne oczy trofea jednego z najbardziej utytułowanych klubów - GKS Tychy. Bilety na Stadion Zimowy, wydarzenia i koncerty w okolicy zarezerwujesz bez wychodzenia z domu przez Internet.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Stadion Zimowy?
Stadion Zimowy w Tychach znajduje się przy ul. gen. Charlesa de Gaulle’a 2, tuż obok stacji kolejowej. Na stadion można dostać się również komunikacją miejską.
Jakie wydarzenia odbywają się na Stadionie Zimowym?
Na Stadionie Zimowym swoje mecze rozgrywa lokalna drużyna hokejowa – GKS Tychy. Organizowane są tutaj również krajowe wydarzenia sportowe i turnieje międzynarodowe.
Kiedy został otworzony Stadion Zimowy?
Lodowisko w Tychach powstało w 1968 roku. Następnie w 2007 roku obiekt przeszedł generalny remont. Stadion Zimowy po modernizacji został oficjalnie otwarty 16 stycznia 2009 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też