Suwalski Ośrodek Kultury

Suwalski Ośrodek Kultury

Suwalski Ośrodek Kultury to nowoczesne centrum interdyscyplinarnej animacji społeczno-kulturalnej. Głównym celem placówki jest zaangażowanie mieszkańców regionu w życie kulturalne w środowisku europejskim i światowym. Polega ono na działalności opartej na poszanowaniu własnej tożsamości kulturowej z jednoczesnym otwarciem na to, co inne i obce. 

Suwalski Ośrodek Kultury – wydarzenia, atrakcje

Dlaczego warto odwiedzić Suwalski Ośrodek Kultury? Wydarzenia organizowane przez ośrodek nie tylko wspierają lokalnych artystów, lecz chętnie uwzględniają przy tym zagraniczne zespoły. Na deskach Suwalskiego Ośrodka Kultury gościł już m.in. Narodowy Balet Gruziński, wkrótce wystąpi także Narodowy Balet Ukraiński oraz Balet Opery Kijowskiej. 

Bogata oferta kulturalna to niejedyna zaleta, jaką wyróżnia się Suwalski Ośrodek Kultury. Wydarzenia na terenie obiektu obejmują również liczne warsztaty i zajęcia edukacyjne dla całych rodzin. W ramach kursów zainteresowaniu mogą rozwijać talenty plastyczne, muzyczne, taneczne czy teatralne.

Suwalski Ośrodek Kultury prowadzi także zajęcia z edukacji regionalnej, zajęcia sportowe oraz kursy aktywizujące dla seniorów. W okresie letnim, gdy w mieście pojawia się więcej turystów, odbywają się także festiwale folklorystyczne czy muzyczne.

Suwalski Ośrodek Kultury – wydarzenia 2022

Jakie inicjatywy kulturalne przygotował Suwalski Ośrodek Kultury? Wydarzenia 2022 to przede wszystkim występy baletowe oraz regionalne festiwale. Na scenie ośrodka odbył się m.in. spektakl “Jezioro Łabędzie” w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego. Zespół artystów prezentuje najwyższą jakość warsztatu klasycznego, a równocześnie chętnie sięga po nowoczesne środki artystycznej ekspresji. 

Dużym wydarzeniem był także występ gruzińskiego Royal National Ballet Of Georgia Potkhishvili z przedstawieniem “Fire of Georgian Dance”, które opowiada o historii Gruzji oraz mitycznych początkach Krainy Złotego Runa. Gruziński balet łączy klasyczny taniec z akrobatyką i elementami walki. Do tego dochodzi egzotyczny rytm oraz porywająca gruzińska muzyka.

Miłośnicy kultury ukraińskiej również znajdą wiele powodów, dla których warto odwiedzić Suwalski Ośrodek Kultury. Bilety na występy baletów z Ukrainy czy spektakl dla najmłodszych “Śpiąca Królewna” w wykonaniu Baletu Opery Kijowskiej będą cieszyć się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Dorośli widzowie z pewnością docenią natomiast Narodowy Balet Ukrainy Virsk, który umiejętnie łączyły folklor z akrobatyką i klasycznym tańcem baletowym.

Suwalski Ośrodek Kultury – koncerty 

Jakie atrakcje czekają na melomanów w Suwalskim Ośrodku Kultury? Koncerty i oferta muzyczna obejmują m.in. IV Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej “Kamedulskie Wigry” oraz słynny Suwałki Blues Festival, na którym zagrają zespoły bluesowe z Polski oraz z Finlandii i Stanów Zjednoczonych. Na suwalskiej scenie pojawi się także zespół Raz Dwa Trzy, który w tym roku świętuje 30-lecie działalności na scenie. 

Suwalski Ośrodek Kultury – bilety

Za pośrednictwem portalu eBilet.pl komfortowo i zupełnie bezpiecznie zakupisz bilety na koncerty i wydarzenia organizowane w Suwalskim Ośrodku Kultury. 

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Suwalski Ośrodek Kultury?
    Suwalski Ośrodek Kultury znajdują się przy ulicy Jana Pawła II 5 W Suwałkach.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Suwalskim Ośrodku Kultury?
    W Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpił Polski Balet Królewski oraz gruziński Royal National Ballet Of Georgia Potkhishvili z przedstawieniem “Fire of Georgian Dance”. W ośrodku cyklicznie odbywa się także Jarmark Folkloru oraz Suwałki Blues Festiwal.

  • Kiedy został utworzony Suwalski Ośrodek Kultury?
    Suwalski Ośrodek Kultury powstał w listopadzie 2012 z inicjatywy Rady Miejskiej w Suwałkach, jako połączenie dotychczasowych jednostek: Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Suwałkach. 
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Suwalski Ośrodek Kultury
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Jana Pawła II 5
16-400 Suwałki

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/