Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Suwalski Ośrodek Kultury

Suwalski Ośrodek Kultury

Suwałki, Jana Pawła II 5
Suwalski Ośrodek KulturyOpisDojazd i lokalizacjaWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Suwalski Ośrodek Kultury to nowoczesne centrum interdyscyplinarnej animacji społeczno-kulturalnej. Głównym celem placówki jest zaangażowanie mieszkańców regionu w życie kulturalne w środowisku europejskim i światowym. Polega ono na działalności opartej na poszanowaniu własnej tożsamości kulturowej z jednoczesnym otwarciem na to, co inne i obce. 

Suwalski Ośrodek Kultury – wydarzenia, atrakcje

Dlaczego warto odwiedzić Suwalski Ośrodek Kultury? Wydarzenia organizowane przez ośrodek nie tylko wspierają lokalnych artystów, lecz chętnie uwzględniają przy tym zagraniczne zespoły. Na deskach Suwalskiego Ośrodka Kultury gościł już m.in. Narodowy Balet Gruziński, wkrótce wystąpi także Narodowy Balet Ukraiński oraz Balet Opery Kijowskiej. 

Bogata oferta kulturalna to niejedyna zaleta, jaką wyróżnia się Suwalski Ośrodek Kultury. Wydarzenia na terenie obiektu obejmują również liczne warsztaty i zajęcia edukacyjne dla całych rodzin. W ramach kursów zainteresowaniu mogą rozwijać talenty plastyczne, muzyczne, taneczne czy teatralne.

Suwalski Ośrodek Kultury prowadzi także zajęcia z edukacji regionalnej, zajęcia sportowe oraz kursy aktywizujące dla seniorów. W okresie letnim, gdy w mieście pojawia się więcej turystów, odbywają się także festiwale folklorystyczne czy muzyczne.

Suwalski Ośrodek Kultury – wydarzenia 2022

Jakie inicjatywy kulturalne przygotował Suwalski Ośrodek Kultury? Wydarzenia 2022 to przede wszystkim występy baletowe oraz regionalne festiwale. Na scenie ośrodka odbył się m.in. spektakl “Jezioro Łabędzie” w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego. Zespół artystów prezentuje najwyższą jakość warsztatu klasycznego, a równocześnie chętnie sięga po nowoczesne środki artystycznej ekspresji. 

Dużym wydarzeniem był także występ gruzińskiego Royal National Ballet Of Georgia Potkhishvili z przedstawieniem “Fire of Georgian Dance”, które opowiada o historii Gruzji oraz mitycznych początkach Krainy Złotego Runa. Gruziński balet łączy klasyczny taniec z akrobatyką i elementami walki. Do tego dochodzi egzotyczny rytm oraz porywająca gruzińska muzyka.

Miłośnicy kultury ukraińskiej również znajdą wiele powodów, dla których warto odwiedzić Suwalski Ośrodek Kultury. Bilety na występy baletów z Ukrainy czy spektakl dla najmłodszych “Śpiąca Królewna” w wykonaniu Baletu Opery Kijowskiej będą cieszyć się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Dorośli widzowie z pewnością docenią natomiast Narodowy Balet Ukrainy Virsk, który umiejętnie łączyły folklor z akrobatyką i klasycznym tańcem baletowym.

Suwalski Ośrodek Kultury – koncerty 

Jakie atrakcje czekają na melomanów w Suwalskim Ośrodku Kultury? Koncerty i oferta muzyczna obejmują m.in. IV Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej “Kamedulskie Wigry” oraz słynny Suwałki Blues Festival, na którym zagrają zespoły bluesowe z Polski oraz z Finlandii i Stanów Zjednoczonych. Na suwalskiej scenie pojawi się także zespół Raz Dwa Trzy, który w tym roku świętuje 30-lecie działalności na scenie. 

Suwalski Ośrodek Kultury – bilety

Za pośrednictwem portalu eBilet.pl komfortowo i zupełnie bezpiecznie zakupisz bilety na koncerty i wydarzenia organizowane w Suwalskim Ośrodku Kultury. 

Dojazd i lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Kabaret Smile – „NOWY” program na 20-lecie

Kabaret Smile – „NOWY” program na 20-lecie

25.03.2023-22.01.2024

Bełchatów, Białystok, Bielsko-Biała i inne

Paweł Domagała - Narnia Tour

Paweł Domagała - Narnia Tour

31.03-23.04.2023

Chorzów, Gniezno, Jasionka i inne

CZERWONE GITARY 55 LECIE -PLATYNOWY KONCERT

CZERWONE GITARY 55 LECIE -PLATYNOWY KONCERT

20.05.2023-13.04.2024

Bełchatów, Biała Podlaska, Białystok i inne

FAQ

Gdzie znajduje się Suwalski Ośrodek Kultury?
Suwalski Ośrodek Kultury znajdują się przy ulicy Jana Pawła II 5 W Suwałkach.
Jakie wydarzenia odbyły się w Suwalskim Ośrodku Kultury?
W Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpił Polski Balet Królewski oraz gruziński Royal National Ballet Of Georgia Potkhishvili z przedstawieniem “Fire of Georgian Dance”. W ośrodku cyklicznie odbywa się także Jarmark Folkloru oraz Suwałki Blues Festiwal.
Kiedy został utworzony Suwalski Ośrodek Kultury?
Suwalski Ośrodek Kultury powstał w listopadzie 2012 z inicjatywy Rady Miejskiej w Suwałkach, jako połączenie dotychczasowych jednostek: Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Suwałkach.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn