Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Miejsce PUZ w Suwałkach

PUZ w Suwałkach

Suwałki, Teofila Noniewicza 10
PUZ w SuwałkachOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

PUZ, czyli Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach (dawniej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa) to placówka, która zajmuje się kształceniem wyższym na 3 wydziałach: Wydziale Ochrony Zdrowia, Wydziale Politechnicznym i Wydziale Humanistyczno-Ekonomicznym. Obiekt dysponuje nowoczesnymi pracowniami dydaktycznymi i laboratoriami, które wyposażono w zaawansowane technologicznie aparatury oraz sprzęt.

 

PUZ wraz z Suwalskim Ośrodkiem Kultury organizuje wydarzenia rozrywkowe, muzyczne i edukacyjne dla mieszkańców Suwałk oraz okolic. Bilety można nabyć bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem portalu eBilet.pl.

PUZ w Suwałkach – wydarzenia i atrakcje dla mieszkańców

Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach oferuje 16 kierunków kształcenia, obecnie korzystają z niej 2 tysiące studentów. Główny budynek placówki leży przy ulicy Noniewicza 10, ale na kompleks składają się również obiekty przy ulicy Sejneńskiej (Akademicki Zespół Szkół), Ogrodowej, a także Szkolnej (Bursa i Dom Studenta).

 

PUZ w Suwałkach organizuje liczne wydarzenia edukacyjne. Latem studenci mogli wziąć udział w konferencji naukowej „O Ziołach i Przyrodzie Suwalszczyzny”, a następnie skorzystać z warsztatów poświęconych dzikim roślinom. W obiekcie odbywają się również imprezy i turnieje sportowe, m.in. Piłkarskie Lato czy Listopadowe Granie z PWSZ.

PUZ w Suwałkach koncerty 2022 – na jakie wydarzenia warto czekać?

PUZ w Suwałkach koncerty 2022 to możliwość spotkania z wokalistką – Darią Zawiałow. Artystka wystąpiła w Suwalskim Ośrodku Kultury na imprezie zamkniętej, dedykowanej jedynie dla uczniów oraz pracowników PUZ w Suwałkach i zaproszonych gości.

 

Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach współorganizuje również widowiska komediowe. Jeszcze w tym roku, widzowie mogą wybrać się na dwa spektakle.

 

Jednym z nich jest komediowy hit w reżyserii Cezarego Domagały: Klimakterium... i już! Przedstawienie w sposób niezwykle żartobliwy rozprawia się z tematami powszechnie uważanymi za wstydliwe. W rolach głównych wystąpią m.in.: Ewa Złotowska, Grażyna Zielińska,

 

Drugie widowisko to spektakl o tytule Weekend z R., czyli farsa komediowa osadzona w latach 20. w Londynie. Opowiada o pozornie szczęśliwym małżeństwie Clarice i Rogera, w których role wcielili się zamiennie: Monika Dryl / Joanna Orleańska oraz Kazimierz Mazur / Rafał Kwietniewski / Łukasz Konopka.

 

Jakie jeszcze atrakcje czekają na odwiedzających PUZ w Suwałkach? Wydarzenia 2022 to również kolejna edycja festiwalu Mroźna Brama, poświęconego rozrywkom z obszaru mangi, anime, kultury dalekowschodniej, fantastyki, gier RPG oraz LARPów.

 

Bilety na wydarzenia można bezpiecznie i komfortowo zakupić za pośrednictwem strony eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się PUZ w Suwałkach?
PUZ w Suwałkach znajduje się przy ul. Teofila Noniewicza 10 w pobliżu Parku Konstytucji 3 Maja.
Jakie koncerty odbyły się w PUZ w Suwałkach?
Państwowa Uczelnia Zawadowa w Suwałkach dotychczas była współorganizatorem wielu koncertów muzyki rozrywkowej, m.in. takich artystów jak: Akcent z Zenkiem Martyniukiem, Jamal, BUKA, Dj Hołek, Gromee, zespół Mig czy Enej. PUZ zadbała również o fanów muzyki poważnej, w ramach Koncertu Noworocznego Witaj Gwiazdko złota!, na którym wystąpili muzycy z Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.
Kiedy została utworzona PUZ w Suwałkach?
PUZ w Suwałkach została utworzona w 2005 roku, a w 2011 roku patronem Uczelni został prof. Edward Franciszek Szczepanik.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też