Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Kali

KaliOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Kali czyli Marcin Kamil Gutkowski to polski raper. Urodził się w 1981 roku w Krakowie.

W 2000 roku wraz z innym raperem - Tadeuszem „Tadkiem” Polkowskim założył zespół hip-hopowy Firma”. Niedługo potem dołączył do nich między innymi Paweł „Popek” Mikołajuw. Grupa nagrała kilka płyt, w tym „Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad” z 2008 roku czy „NieLegalne Rytmy. Kontynuacja” z 2009 roku.

Kali odszedł z zespołu w roku 2010 i rok później wydał podwójny album pod tytułem „50/50”. Na krążku gościnnie wystąpili między innymi Peja, Paluch, Dixon37 czy Sobota. Wydawnictwo uzyskało status złotej płyty.

Kolejne albumy - „Gdy zgaśnie Słońce” z 2012 roku i „Krime Story” z 2015 roku pokryły się platyną. Najnowszy album rapera pod tytułem „V8T” ukazał się w kwietniu 2018 roku i uzyskał status złotej płyty. Znalazły się tam utwory takie jak „30 km/h”, „KGM”, „Opary” czy „Piraci”.

Od 2009 roku Kali należy do projektu Ganja Mafia, w którego skład wchodzą  raperzy Ruby, Felipe, Seba oraz producenci muzyczni I’Scream, Gibbs i PSR. Grupa wydała dwie płyty - „Wiesz co się kruszy” w 2013 roku, która pokryła się platyną oraz „Wiesz co się kręci” z 2015 roku, która pokryła się złotem.

Kali zagrał w filmie biograficznym o warszawskim raperze Tomaszu Chadzie - „Proceder”, który ukazał się w 2019 roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też