Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Miejsce Klub NRD

Klub NRD

Toruń, Browarna 6
Klub NRDOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Jak głoszą sami twórcy lokalu, opisanie NRD Klub w Toruniu za pomocą słów to wyzwanie graniczące z niemożliwością, noszące znamiona wyzwania filozoficznego. NRD Klub funkcjonuje niczym mitologiczna hydra, która każdą utraconą głowę zastępuje kolejnymi dwoma. Spojrzenia kolejnych głów skierowane są ku najróżniejszym, tajemniczym zakamarkom miasta, kraju i świata – poszukują one niezwykłych nowości, wyjątkowego sznytu oraz unikalnej jakości, której nie można znaleźć nigdzie indziej. Mikroświat, który współtworzą uczestnicy wybierający się na organizowane przez NRD Klub wydarzenia, jest przesiąknięty jest tajemniczym chaosem, który wywołuje skrajne emocje.

Autorzy podkreślają, że niekonwencjonalny i niepodrabialny przez nikogo, może budzić mieszane odczucia i być postrzegany jako kontrowersyjny. Choć nie każdemu przypadnie on do gustu, jest w nim coś, co przyciąga ludzi do powrotu. Każdy kontakt z działalnością NRD Klub zachęca do odwiedzenia go ponownie – rozprzestrzenianie tego uzależnienia twórcy traktują jako powód do dumy. Misją lokalu jest, aby nieustannie przyciągać ludzi, napędzanych ciekawością świata, pasją i otwartością.

NRD Klub – koncerty

Organizowane w NRD Klub wydarzenia obejmują koncerty zarówno artystów o ogólnopolskiej sławie, jak i takich, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w swojej karierze. W klubie nie brakuje również eventów cyklicznych oraz tematycznych, takich jak licealne połowinki. Które z mających miejsce w NRD Klub koncertów cieszyły się największym zainteresowaniem publiczności?

Wśród godnych polecenia wydarzeń, które odbyły się w toruńskim lokalu, należy wspomnieć m.in. o występie zespołu Dziwna Wiosna. Dawid Karpiuk, Wojtek Traczyk i Łukasz Moskal intensywnie pracowali nad drugą płytą, która zadebiutuje jesienią – wydawnictwo promuje dziesięć koncertów w ramach "Kilka osób przyszło 2 Tour". Trio porównuje swoją muzykę do ekspedycji pomiędzy biegunami: to zarówno chwile ciszy i piękne melodie, jak i wściekła energia i hałas.

Bywalcy NRD Klub mogli również zobaczyć na żywo jedną z najbardziej wyrazistych postaci polskiego undergroundu, jakim bez wątpienia jest Zdechły Osa. Choć jego twórczość niełatwo jest zakwalifikować, nie sposób pomylić z innymi młodymi artystami polskiej sceny. Utwory rapera prezentują hedonistyczny i dekadencki duch współczesności w formie krótkiej i surowej formie. Na jego koncercie możemy spodziewać się ogromnej dawki energii, wyrażanej pod sceną w formie nieustających młynów i zdartych gardeł.

NRD Klub – wydarzenia

Organizowane w NRD Klub wydarzenia to również liczne eventy stand-upowe, przyciągające miłośników bezkompromisowej komedii. Wśród artystów, którzy zaprezentowali tam swoje programy, warto wymienić m.in. Karola Kopca - stand-upera i improwizatora, który na scenie bryluje od 2008 roku. Jego najnowszy program, zatytułowany "Autodiagnoza", nie ma nic wspólnego ze światem warsztatów samochodowych. To raczej próba odnalezienia własnej tożsamości w trudnych i niezwykłych czasach.

Wrocławianin Michał Juszczak, docierając do trzydziestki, dostrzegł, że życie zaczyna uciekać mu z rąk. W swoim najnowszym programie, który na razie nosi roboczy tytuł "Jusz czas," opowiada o wszystkich tych sytuacjach, które mocno wpływają na jego życie. Przy tym pozwala wyrazić swoją nietuzinkową wyobraźnię i wytyka to, co go denerwuje. Bez litości, przede wszystkim dla innych, ale też dla samego siebie. 

NRD Klub – bilety

Chcesz poczuć na własnej skórze niezwykły klimat, jakim wyróżnia się NRD Klub? Bilety na nadchodzące wydarzenia są dostępne zarówno poprzez kanały dystrybucyjne samego lokalu, jak i platformy sprzedażowe, takie jak portal eBilet.pl. Już dziś zapoznaj się z harmonogramem nadchodzących eventów i przekonaj się, dlaczego miejsce to cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Torunia.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się NRD Klub?
NRD Klub mieści się przy ulicy Browarnej 8 w Toruniu.
Jakie wydarzenia odbywają się w NRD Klub?
Organizowane w NRD Klub wydarzenia to zarówno szeroka gama imprez tematycznych, jak i liczne koncerty i live acty z udziałem reprezentantów lokalnej i ogólnopolskiej sceny.
Kiedy został otworzony NRD Klub?
NRD Klub w Toruniu został otwarty w 2003 roku – w 2021 roku lokal obchodził swoje 18. urodziny.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też