Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Miejsce Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach

Katowice, ul. Warszawska 18
Kościół Ewangelicko-Augsburski w KatowicachOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach to zabytkowa świątynia posiadająca wartościowe witraże przedstawiające sceny biblijne. Ozdoby ufundowała rodzina Tiele-Wincklerów. Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach może poszczycić się również dobrze zachowaną pierwotną amboną oraz 52-głosowymi organami firmy Sauer. Dzięki cennemu instrumentowi i dobrej akustyce w budowli organizowane są wydarzenia takie jak koncerty muzyki kameralnej, organowej i chóralnej.

We wnętrzach obiektu rozbrzmiewały m.in. takie dzieła, jak Pasja św. Jana J.S. Bacha czy Requiem W.A. Mozarta. Sprawdź harmonogram wydarzeń organizowanych w najbliższym czasie przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach. Bilety na koncerty zamówisz na stronie ebilet.pl.

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach – koncerty

Współtworzone przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach wydarzenia to przede wszystkim koncerty muzyki klasycznej, sakralnej, jazzowej czy eksperymentalnej. W zabytkowej przestrzeni obiektu wystąpili m.in. Keaton Henson, Barbara Furtuna i Teresa Salgueiro. Organizowane przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach koncerty często są okazją do spotkań z włoską operą. W świątyni wystawiono m.in. słynną Toskę Giacomo Pucciniego. Bilety na operę cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Przygotowywane przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach koncerty nierzadko mają związek z życiem parafii. W obiekcie odbył się m.in. koncert z okazji 500-lecia Reformacji w Katowicach. Wydarzenie w całości poświęcono dziełom protestanckich kompozytorów. W ramach organizowanych przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach koncertów można było też posłuchać wyjątkowego połączenia pieśni sakralnych Sardynii ze współczesną muzyką klasyczną. Bilety na występ pod hasłem The Face of God szybko się rozchodziły, z a samo wydarzenie wiązało się z niemal mistycznymi przeżyciami.

Jaką ofertę kulturalną przygotowuje na najbliższe miesiące Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach? Koncerty 2022 w obiekcie odbędą się m.in. pod szyldem OFF Before Czujesz Klimat. Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach, czyli jedna z najbardziej ikonicznych lokalizacji Katowic, będzie gościć Eddiego Chacona – legendę subtelnego lo-fi soulu. Przed muzykiem zagrają Jerry & The Pelican System.

Zaplanowane przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach koncerty 2022 to również spotkania z muzyką klasyczną. We wnętrzu świątyni odbędzie się Koncert Wiedeński – Vienna Opera Gala i The 3 Tenors&Soprano. Warto na bieżąco śledzić wydarzenia współorganizowane przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach. Bilety na nadchodzące koncerty można nabyć na naszej stronie internetowej.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach?
Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach znajduje się przy ul. Warszawskiej 18. Zabytkowy budynek jest starszy niż samo miasto. Organizacja wszystkich zaplanowanych przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach wydarzeń okazuje się możliwa dzięki świetnej akustyce i obecności cennych organów.
Jakie wydarzenia odbyły się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Katowicach?
Zorganizowane przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach wydarzenia to m.in. koncerty Kolędy Polskie i Kolędy Świata oraz koncert na 160-lecie parafii Kantata reformacyjna w wykonaniu Chóru i Orkiestry Filharmonii Śląskiej.
Kiedy został utworzony Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach?
Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach to najstarsza murowana świątynia w Katowicach. Zbudowano go w latach 1856–58, później często był remontowany.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też