Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Kamieniołom

Kamieniołom

Kazimierz Dolny, Krakowska
KamieniołomOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Położony na obrzeżach malowniczego Kazimierza Dolnego kamieniołom stanowi nie tylko fragment historycznego krajobrazu, ale również świadectwo długotrwałej eksploatacji przemysłowej, która miała istotny wpływ na kształtowanie całego regionu. Miejsce to zlokalizowane jest niedaleko przeprawy promowej do Janowca, w obrębie wysokiej prawo-brzeżnej skarpy pradoliny Wisły.

Historia eksploatacji tego miejsca obejmuje kilkusetletni okres, zakończony dopiero w latach 80. ubiegłego wieku. Surowiec pozyskany z tego kamieniołomu nie tylko posłużył do wznoszenia licznych budowli w Kazimierzu Dolnym, lecz także znalazł zastosowanie w projektach architektonicznych w innych miejscowościach – elementy twierdzy w Dęblinie czy budowle na warszawskim Wybrzeżu Kościuszkowskim to tylko kilka przykładów dzieł architektury, których geneza wiąże się z kazimierskim kamieniołomem.

Dzisiaj to miejsce przyciąga nie tylko miłośników historii, ale także entuzjastów przyrody. Na terenie kamieniołomu organizowane są dodatkowo różnorodne aktywności kulturalne, m.in. koncerty oraz festiwale muzyczne. Bilety na eventy dostępne są często w wygodnej sprzedaży online.

Kamieniołom Kazimierz Dolny – wydarzenia

Latem tego roku Kamieniołomy stały się areną dla serii weekendowych koncertów Muzycznego Kazimierza. Podczas eventu na scenie pojawiły się największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wśród artystów znalazły się takie zespoły i wykonawcy, jak Kult, Agnieszka Chylińska, Nocny Kochanek, Bracia Figo Fagot, Ania Dąbrowska, Lady Pank, Myslovitz, LemON oraz Ralph Kaminski.

Oprócz koncertów organizatorzy wydarzenia przygotowali także dodatkowe atrakcje, m.in. liczne strefy food trucków i relaksu. Muzyczny Kazimierz to nie tylko okazja do wspólnego świętowania ulubionej muzyki, ale także doskonała możliwość połączenia muzyki na żywo z relaksem w malowniczym otoczeniu kamieniołomu. Bilety na wszystkie koncerty z cyklu można było nabyć online, a także na miejscu w dniu wydarzenia.

Dodatkowego charakteru całej imprezie dodała także jej lokalizacja – Kazimierz Dolny uznawany jest bowiem za jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Miasteczko to słynie nie tylko ze swojego naturalnego piękna, ale także licznych zabytków i atrakcji turystycznych. W okolicach Kamieniołomów można podziwiać średniowieczny zamek, renesansowe kamienice, galerie sztuki oraz malowniczy wąwóz z bogatą florą i fauną. Miasto oferuje również liczne możliwości aktywnego wypoczynku, takie jak kajakarstwo, wycieczki rowerowe, spacery po okolicy czy rejsy po Wiśle.

Kamieniołom Kazimierz Dolny – bilety na koncerty

Organizowane na terenie Kamieniołomu Kazimierz Dolny koncerty za każdym rokiem cieszą się zainteresowaniem osób z całej Polski. W lipcu przyszłego roku w mieście odbędzie się X edycja Festiwalu Kazimiernikejszyn. Jak przyznają sami organizatorzy, impreza ta jest muzyczną celebracją „bezspinkowości”. Kamieniołomy staną się prawdziwą sceną dla największych polskich gwiazd. W trakcie poprzednich edycji pojawili się tutaj tacy artyści, jak Vito Bambino, Katarzyna Nosowska, Karaś/Rogucki, Kaśka Sochacka czy Natalia Przybysz.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kamieniołom Kazimierz Dolny?
Kamieniołom Kazimierz Dolny znajduje się przy ulicy Krakowskiej nieopodal brzegu Wisły.
Jakie wydarzenia odbywają się na terenie Kamieniołomu Kazimierz Dolny?
Kamieniołom Kazimierz Dolny organizuje m.in. koncerty, festiwale muzyczne oraz eventy tematyczne. Bilety na kazimierskie imprezy dostępne są często w wygodnej sprzedaży online
Kiedy został otworzony Kamieniołom Kazimierz Dolny?
Historia eksploatacji tego miejsca obejmuje kilkusetletni okres, zakończony dopiero w latach 80.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też