Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Zamek w Janowcu

Zamek w Janowcu

Janowiec, Lubelska 20, 24-123
Zamek w JanowcuOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Pałac w Janowcu jest jednym z oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Obiekt ten wniesiono na początku XVI wieku, a z jego budową związani są tacy architekci i rzeźbiarze, jak m.in. Tylman z Gameren. Obecnie na parterze zamku wystawiono eksponaty, które przedstawiają dawne dzieje pałacu, m.in. historię obiektu i jego konserwacji. W piwnicy widnieje z kolei wystawa ceramiki.

Jakie atrakcje odbywają się w Zamku w Janowcu? Koncerty, zajęcia tematyczne czy rekonstrukcje historyczne – wizyta w pałacu to doskonały sposób na spędzenie wolnego weekendu.

Co więcej, obiekt udostępnia gościom również pokoje do spania, które znajdują się w dawnych komnatach zamkowych.

Zamek w Janowcu – wydarzenia dla dzieci i młodzieży

Pałac posiada bogatą ofertę edukacyjną dla najmłodszych. Przedszkolaki mogą wziąć udział w specjalnych zajęciach archeologicznych – podczas warsztatów dzieci będą miały okazję czyścić znaleziska.

Wydarzeniem, które również cieszy się zainteresowaniem najmłodszych, jest warsztat zdobienia ceramiki. Dzieci uczą się m.in. różnic pomiędzy porcelaną a fajansem. Bilety wstępu na zajęcia oscylują w granicach 10 złotych za osobę.

Uczniowie szkoły podstawowej mogą wziąć z kolei udział w zajęciach historycznych. Podczas spotkania najmłodsi poznają opowieści o kulturze ludowej Janowca – dawnych wierzeniach oraz zwyczajach społecznych mieszkańców. Uczestnicy oprowadzani są dodatkowo po wystawie etnograficznej.

Warto dodać, że na terenie Zamku w Janowcu organizowane są wydarzenia integracyjne, m.in. gry terenowe z zagadkami. Rozgrywka trwa około 1,5 godziny i kończy się wspólnym ogniskiem.

Zamek w Janowcu – wydarzenia i imprezy tematyczne

Dużym zainteresowaniem miłośników historii cieszyły się specjalne pokazy na dziedzińcu zamku. Podczas imprezy goście mogli poznać m.in. dzieje wojskowości z dawnych epok. Organizatorzy zaprezentowali uczestnikom dodatkowo XVII-wieczne wytwory rzemieślnicze, np. historyczne skórnictwo, meblarstwo oraz oświetlenie.

Czym jeszcze wyróżniają się eventy tematyczne, które organizuje Zamek w Janowcu? Bilety na janowickie winobranie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem internautów. Podczas wydarzenia uczestnicy zbierali owoce, z których przygotowano później wino. Goście mieli również okazję zobaczyć proces tłoczenia moszczu winnego.

Zamek w Janowcu – bilety na koncerty

Jakie imprezy muzyczne przyciągnęły najwięcej gości do Zamku w Janowcu? Koncert Ewy Bem zainteresował miłośników jazzu. Artystka zaprezentowała widowni swoje kultowe utwory. Na scenie wystąpili dodatkowo tacy muzycy, jak m.in. Andrzej Jagodziński czy Adam Cegielski.

Na terenie zamku odbyły się również Janowickie Interpretacje Muzyki, podczas których zagrali m.in. pianiści, skrzypkowie, wiolonczeliści i kontrabasiści. Impreza przeznaczona była dla uczniów i studentów szkół muzycznych.

Warto zaznaczyć, że bilety na eventy muzyczne można zakupić drogą online, m.in. za pośrednictwem strony internetowej eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Zamek w Janowcu?
Obiekt znajduje się w województwie lubelskim nieopodal Kazimierza Dolnego. Zamek jest siedzibą jednego z sześciu oddziałów tamtejszego muzeum.
Jakie eventy odbyły się na Zamku w Janowcu? Wydarzenia i koncerty
Imprezy tematyczne i warsztaty dla dzieci to niejedyne atrakcje, organizowane przez Zamek w Janowcu. Koncerty 2022 także przyciągnęły mnóstwo zainteresowanych. W ostatnich miesiącach w janowickim pałacu wystąpiła m.in. Ewa Bem.
Kiedy został utworzony Zamek w Janowcu?
Zamek został wzniesiony na początku XVI wieku. Architekci i rzeźbiarze, związani z jego budową, to m.in. Santi Gucci Fiorentino, Giovanni Battista Falconi oraz Tylman z Gameren.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też