Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Darmozjady!

Darmozjady!

Darmozjady!SzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Zespół muzyki alternatywnej oraz punk rock
social media:

Opis

Darmozjady! to polska grupa muzyczna, dla której głównymi gatunkami muzycznymi są punk rock oraz muzyka alternatywna. Artyści znajdujący się w kapeli inspirują się zarówno polską, amerykańską, jak i brytyjską sceną punkową z dawnych lat.

W kawałkach, które wypuszcza na rynek zespół Darmozjady! nie brakuje buntu, nawoływania do samodzielnego myślenia oraz poważnych przemyśleń, mających związek z otaczającą ludzi rzeczywistością. Najważniejsze zdaniem muzyków jest to, aby nie zamykać się na trudne sytuacje w kraju i na świecie oraz głośno mówić o narastających problemach.

Kilka słów o artystach

Darmozjady! to zespół, który nie istnieje może na rynku od tak wielu lat, jak inne grupy tworzące szeroko rozumianą muzykę alternatywną i punk rock, ale nie oznacza to, że nie ma w swoich szeregach doświadczonych artystów.

Głównymi postaciami w tej grupie (analizując całą jej muzyczną historię) są m.in.: Piotr Połać (znany m.in. z twórczości w zespole Bracia Figo Fagot), Jarosław Ważny (powiązany z grupą Kult), Wojciech Wawszczyk, Piotr Rutkowski, Adam Królik, Tomasz Gutka, Łukasz Pękacki, Adam Tkaczyk czy też Michał Kożuchowski.

Debiut z płytą „Czwarty rozbiór Polski” – rok 2020

Na muzyczny debiut fani mocniejszego przekazu musieli poczekać do roku 2020, kiedy to grupa Darmozjady! zdecydowała się na opublikowanie albumu „Czwarty rozbiór Polski”. Artyści umieścili na nim jedenaście konkretnych numerów, w tym m.in.:

  • „Rozdziela nas czas”,
  • „Pokolenie”,
  • „Wieczorne telefony”,
  • „Przeklinam was”,
  • „Polska”,
  • „Ballada”,
  • „Orzeł w koronie”.

Zwolennicy muzycznego buntu i twardego analizowania rzeczywistości byli tą płytą po prostu zachwyceni. Czemu? Na polskiej scenie muzycznej brakowało zespołu, który mówiłby głośno o kryzysie i działał bezkompromisowo. Odpowiedzią na to jest właśnie projekt Darmozjady!.

Kolejne projekty i utwory

Jak można było się spodziewać, muzycy nie zamierzali zakończyć swojej działalności na jednym albumie. W końcu rozpoczęli pracę nad kolejną płytą, którą nazwali „Kryzys?!”. W jaki sposób ją zapowiedzieli? Wydając dwa mocne numery – „Schizofrenia” oraz „Ona”.

Twórczość zespołu co prawda nieco się zmieniła, ale nadal jest utrzymana w klimacie punk rocka – być może w trochę delikatniejszej wersji. To podlega już wyłącznie oceny ze strony słuchaczy.

Pokaz muzycznej siły na scenie

Nie da się ukryć, że zespół Darmozjady! świetnie odnajduje się na scenie, gdzie artyści mogą pokazać swoje prawdziwe emocje i muzyczną siłę. Do tej pory grupa koncertowała już m.in. w Warszawie, Łodzi, Namysłowie, Gdańsku czy też we Wrocławiu.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaką muzykę wykonuje grupa Darmozjady!?
Darmozjady! to grupa, która tworzy utwory zaliczane do punk rocka oraz muzyki alternatywnej.
Jacy artyści są głównymi postaciami zespołu Darmozjady!?
Biorąc pod lupę całą muzyczną historię grupy Darmozjady! najważniejszymi postaciami w niej są m.in.: Piotr Połać, Piotr Rutkowski, Adam Królik, Wojciech Wawszczyk, Jarosław Ważny, Tomasz Gutka, Adam Tkaczyk, Łukasz Pękacki czy też Michał Kożuchowski.
Z jakich utworów znany jest zespół Darmozjady!?
Zespół Darmozjady! znany jest głównie z takich utworów, jak: „Wieczorne telefony”, „Orzeł w koronie”, „Ona”, „Schizofrenia”, „Rozdziela nas czas”, „Przeklinam was”, „Ballada” czy też „Polska”.
Jak nazywa się debiutancki album studyjny zespołu Darmozjady!?
Swój debiutancki album studyjny grupa Darmozjady! wydała w 2020 roku i zatytułowała go „Czwarty rozbiór Polski”. Po dobrym odbiorze ze strony słuchaczy, zespół rozpoczął prace związane z realizacją kolejnego projektu muzycznego o nazwie „Kryzys?!”.

Fani lubią też

Zobacz też